«Співчуваю жителям Старого міста», або Чи потрібні Вінниці нові мости?

- Вінничани обурюються заторами у деяких частинах міста, і розв'язанням цих проблем бачать — будівництво нових мостів у Вінниці.
- Чи ефективне таке рішення? Роз'яснили спеціалісти.
Час від часу в Facebook з'являються суперечки та обговорення щодо заторів у місті. У більшості випадків містяни, що дискутують, приходять до висновків, що Вінниці бракує мостів. Особливо частою ідеєю є побудувати міст на Скалецького.
Сьогодні, 11 жовтня, громадський активіст Віталій Павловський опублікував фото з заторів на Старому місті.
«Співчуваю старому місту та його жителям», — пише у дописі Віталій. У коментарях містяни знову розпочали обговорення.
«Тут не співчувати потрібно, а складати петицію та допомагати виборювати побудову іще одного мосту», — пише Elvira Mriasova.
«Ну влада ще перед виборами сказала що пріоритет пішоходи, а ви думали що вони шуткували? Скільки вже на тому писку шрамів від граблів», — вважає Володимир Базелюк.
«Не треба там було зменшувати проїзну частину, щоб догодити двом велосипедистам в день. Можна ж зробити велосипедну доріжку тільки по одній стороні», — каже Александр Михалин.
А як ви вважаєте Вінниці треба нові мости?
Спеціалісти комунального підприємства, що напрацьовує ідеї для розбудови Вінниці, розповіли чи будуть будувати нові мости та якою буде ефективність після їх будівництва. Свій аналіз вони написали рік тому, проте діючий генплан не змінився, тож він досі актуальний.
Фахівці проаналізували ефективність побудови тих мостів, які передбачені у генеральному плані нашого міста. А також у стратегії міського транспорту і просторового розвитку, розробленій у 2015 році разом з швейцарськими експертами.
Що передбачено генпланом?
Діючим генеральним планом Вінниці, пояснимо, передбачені три нові мости через Південний Буг. Перший — з вулиці Гонти на П'ятничани, другий — з вулиці Скалецького на Старе місто, та третій — із Сабарівського шосе на Старе місто.
Генпланом теж передбачені нові тунелі та шляхопроводи для перетину залізничних колій у чотирьох місцях: по вулиці Гонти, вулиці Янгеля, провулку Тяжилівському та по вулиці Пулюя.
Однак, як пишуть у публікації «Агенції просторового розвитку», в існуючій містобудівній практиці України діє така закономірність: реалізація генерального плану не обмежується в часі і розробка генплану не передбачає економічні обґрунтування прийнятих рішень. Тому, за їхніми словами, існуючий генеральний план Вінниці навряд чи можна вважати реалістичним.
Що пропонують у стратегії розробленій швейцарами?
Комплексна стратегія міського транспорту і просторового розвитку, розроблена у 2015 році за участю швейцарських експертів, підходить до питань будівництва мостів і шляхопроводів, за думкою спеціалістів комунального підприємства, більш реалістично.
Як читаємо у цій стратегії, у місті пропонують побудувати один новий шляхопровід через залізницю — з вулиці Янгеля на вулицю Ватутіна. Також у цій стратегії пропонують звести один новий міст з вулиці Гліба Успенського на вулицю Коріатовичів, тобто поруч з існуючим Староміським мостом.
Однак, як помічаємо, що у стратегії не йдеться про нові мости на Скалецького та Гонти, які найчастіше обговорюються серед вінничан.
«Для реалізації мосту, що сполучить вулицю Гонти та район П'ятничани необхідно викупити щонайменше чотири земельних ділянки і при цьому міст буде виходити на вулицю Богуна, яка має лише по одній смузі в кожному напрямку», — пишуть спеціалісти «Агенції просторового розвитку».
Крім того, як пояснюють фахівці, потенційний транспортний потік із вулиці Київської до центру міста все одно виходитиме на перехрестя з вулицею Магістратською.
Чи ефективний міст зі Скалецького на Старе місто?
Для реалізації іншого мосту — з вулиці Скалецького на Старе місто, який є у генплані Вінниці, потрібно викупити у власників та знести щонайменше 20 житлових будинків, пояснюють фахівці комунального підприємства.
У аналізі спеціалістів читаємо, що потенційний вплив даного мосту на вулично-дорожню мережу моделювався на одному із тренінгів, які проводили розробники транспортної моделі Вінниці. У висновку дійшли до того, що очікуваний потік транспорту по цьому мосту буде в чотири рази меншим, ніж на існуючому Староміському.
Так вийде через те, що міст буде виходити на досить віддалену частину Старого міста і не зможе ефективно обслуговувати весь район.
Тому вищезгадана комплексна стратегія міського транспорту і просторового розвитку пропонує для розвантаження Староміського мосту побудувати поруч із ним дублюючий міст, що виходитиме на перехрестя вулиці Коріатовичів та вулиці Городецького.
А що з мостом із Сабарова?
Третій міст, який є генплані Вінниці, має пролягати з Сабарівського шосе на Старе місто. Проте, як вважають фахівці «Агенції просторового розвитку», міст на Сабарові є частиною передбаченої генпланом кільцевої дороги, і може бути реалізований лише в комплексі з рештою ділянок кільцевої дороги.
«Цей проєкт є надзвичайно дороговартісним та мало впливає на пропускну здатність вуличної мережі в середині міста, тому не може вважатися пріоритетним», — пишуть на сторінці Агенції.
За їхніми словами, на сьогодні найбільш актуальним є питання будівництва шляхопроводу через залізничні колії, що сполучить вулицю Янгеля з мікрорайоном Тяжилів. Це дасть змогу значно розвантажити одне із найбільш критичних перехресть міста — перетин вулиць Привокзальна, Брацлавська та Лебединського. А також скоротить час поїздки з Тяжилова до інших частин міста.
Для цього уже розроблено детальний план території для даного об'єкту та вирішуються питання виділення земельної ділянки під будівництво. Проте подібні інфраструктурні проєкти вимагають значних капіталовкладень, а отже реалізація може займати тривалий час.
Який міст, на вашу думку, треба побудувати першим?
Читайте також:
Кешбек від держави. Пояснюємо простими словами, як отримати податкову знижку на навчання
Експеримент без соцмереж: наша журналістка тиждень ними не користувалася. А ви б змогли?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Вова ВолошиненкоПодудуйте міст з хім. заводу на Тяжилів.
-
Сергей АнатольевичСабаровский
-
Vladislav KozyrenkoСтаремісто-Скалецкого
-
Volodumur DombrovskiyІ повірте, ви зробите велику розв'язку в городі.