«Де ваші речі подіти?»: як мобілізованого лікаря-полярника з Хмільника «викинули» з кабінету

- Четвертий рік виконує завдання у ЗСУ лікар з Хмільника Валерій Семенюк.
- Чому досвідчений медик, який тричі побував в Антарктиді, після демобілізації не повернеться у свій робочий кабінет?
- До чого в цій історії праведники народів світу?
«Українські полярники, які взяли до рук зброю» — це рубрика із сайту Національного антарктичного наукового центру. Під нею друкують прізвища полярників, яких мобілізували до ЗСУ.
Серед таких є прізвище Валерія Семенюка, лікаря з центральної лікарні Хмільника. Зазначається, що він з травня 2022-го мобілізований до лав ЗСУ. Нині у званні офіцера виконує завдання в одному з військових підрозділів.
У повідомленні уточнюється, в яких експедиціях побував Валерій Семенюк на антарктичній станції «Академік Вернадський». Тричі зимував на «крижаному» полюсі: в 11-й, 14-й і 18-й наукових експедиціях.
— Пишаємося вами! — йдеться на сайті Національного антарктичного наукового центру. — Безмежно вдячні та робимо все можливе, щоб наближати Перемогу разом з вами. Чекаємо вдома.
Пишаються лікарем і в колективі центральної Хмільницької лікарні, що є комунальним закладом міської ради. Втім, недавно лікаря розчарував дзвінок з лікарні.
Про ситуацію він розповів журналісту сайту «20 хвилин».
Винесли все обладнання, хоч би попередили
Автор цього тексту познайомився з Валерієм Семенюком після його повернення з однієї з експедицій. Його зимівля на станції «Академік Вернадський» стала тоді темою нашої розмови. Надзвичайно цікаво було слухати розповідь про льодовиковий материк, що знаходиться на краю Землі.
Тепер пан Валерій телефонував з іншого приводу. Розповів, що вже четвертий рік виконує завдання у ЗСУ.
— Мене мобілізували настільки швидко, що не встиг навіть речі забрати з робочого кабінету, — розповів співрозмовник. — О третій дня зателефонували на роботу, сказали, що наступного ранку о дев’ятій годині маю бути у ТЦК. Відтоді, з 17 травня 2022-го, я в ЗСУ.
Нещодавно Валерію зателефонувала медична сестра, яка працювала разом з ним. Каже, запитала, де подіти його речі. Пояснила, що все обладнання переносять в інше приміщення.
Мова йде про кабінет функціональної діагностики.
— Цей кабінет я створював фактично з нуля, — продовжує лікар. — Пригадую, на той час мав у користуванні один медичний прилад — ЕКГ для контролю за роботою серця. Тепер там приблизно десять одиниць обладнання. Зрозуміло, що купував його не за власні кошти. Пропонував керівництву лікарні, що треба придбати, шукав, бувало, допомагала моя участь в Антарктичній експедиції. Таким чином потроху наповнювали кабінет.
За словами співрозмовника, його могли б хоча б попередити про перенесення обладнання.
— Я б поговорив з тими, хто відключатиме прилади, розповів їм про особливості роботи, — каже Валерій Семенюк. — Несправедливо поступили. На словах всі говорять про увагу до тих, хто нині у ЗСУ, а на ділі, ось вам приклад такої уваги.
Валерій каже, що йому зателефонували вже тоді, коли обладнання винесли. Запитували, де подіти його особисті речі.
— Та викиньте їх на смітник! — спересердя відповів чоловік. — Як мене викинули, то й все інше викиньте.
У розмові з журналістом він уточнив, що окремі меблі для кабінету купував за власні кошти.
— У нашій лікарні є вільні приміщення, але, чомусь, саме кабінет функціональної діагностики вирішили перемістити в інше місце, — зазначає співрозмовник. — Та ще й без будь-якого попередження.
Повернеться у кращі умови
— Приміщення, в якому був кабінет функціональної діагностики, найбільш підходить для розташування в ньому комплексу МРТ, — повідомив виконувач обов’язків головного лікаря Хмільницької центральної лікарні Олександр Гуцук. — Це узгоджено з власником, лікарня є комунальним закладом міської ради. Саме тому вирішили перемістити кабінет функціональної діагностики в інше приміщення.
Як пояснив співрозмовник, там будуть створені значно кращі умови. Адже у діючому кабінеті не було сучасного ремонту, там старі вікна, двері. Тепер його відремонтують.
— Не думаю, що лікар має вирішувати, де має розташовуватися його кабінет, —продовжує Олександр Гуцук. — У цьому плані є бачення фахівців, саме цим керуємося в роботі.
В.о. головного лікаря наголосив, що все обладнання з кабінету функціональної діагностики збережено, переміщали його обережно, аби не пошкодити, тому нема підстав хвилюватися з цього приводу.
Медична бібліотека на знак подяки за врятоване життя
Серед особистих речей, що зберігалися у кабінеті Валерія Семенюка, були, зокрема, медичні книги.
— Ці книги для мене особливі, — наголосив Валерій і пояснив, чому так говорить. — Вони нагадують про дідуся Івана, про його мужній вчинок під час війни. Він ризикував своїм життям заради інших.
За словами співрозмовника, дідусь Іван і бабуся Надія під час минулої війни з гітлерівцями врятували у Хмільнику 12 євреїв. Дідуся він не застав у живих. Розповідь про це чув від бабусі Надії. Серед врятованих євреїв був Ісак Вайнер. Після війни він став лікарем. Працював у Хмільнику у санаторії для залізничників. Завдяки йому, його інформації, бабусю й дідуся пана Валерія удостоїли почесного звання держави Ізраїль «Праведник народів світу». Було це на початку 90-х років минулого століття. Свою бібліотеку медичних книг Ісак Вайнер передав їхній родині.
Дізнатися про цю історію врятування євреїв можна з інформації, що зберігається у музеї Хмільника.
Читайте також:
«Одне влучання і все — мами й тата нема». Хлопець написав книгу, як «шахед» вбив рідних людей
«До нас прийдуть з обшуком»: антирадянські тексти викинула в нужник на вокзалі
У Жмеринці провели в останню путь підполковника Михайла Посвятенка, який помер за кермом
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Але то таке.
Ганьба адміністрації лікарні м.Хмільник,ганьба колективу лікарні,які не в змозі захистити свого колегу!
Ви мабуть забули,що лікар,Валерій Семенюка, ваш колега і воює він,а не ви,він надає допомогу нашим захисникам на фронті!