Як волонтерство може змінити життя: історія про Мирославу Полещук

Як волонтерство може змінити життя: історія про Мирославу Полещук
  • Мирослава Полещук з Вінниці є активною волонтеркою з 2018 року.
  • Ця дівчина не уникає жодної роботи: вона допомагає розвантажувати важкі коробки, фасує та роздає продуктові набори, а також надає підтримку та поради своїм добрим словом.

«А все почалось з того, що одного разу я сама звернулась за допомогою, — розповідає Мирослава. — Це був 2018 рік. Я побачила відео-оголошення в соцмережі Фейсбук, про те що благодійний фонд Андрія Ковальова та Катерина Поджаренко «Вінниця – комфортне та безпечне місто» надає допомогу сім’ям з дітками з інвалідністю. Я, як мама такого хлопчика, прийшла по допомогу, але вийшла звідти з думкою, що й сама хочу допомагати іншим. Я побачила, як дівчата метушаться, наче бджілки, намагаючись приділити кожному увагу та надати посильну допомогу. Зрештою мені запропонували стати частиною волонтерського колективу. Відтоді я намагаюсь бути корисною іншим, намагаюсь братися за будь-яку роботу, бувало, що нам кілька днів поспіль потрібно було розвантажувати по тонні продуктів. Але відчуття, що робиш щось не дарма — воно дорогого вартує. Як і відчуття, коли ти комусь допомагаєш та отримуєш щиру подяку — воно ні з чим не зрівняється».

Стали сім'єю

За роки волонтерської діяльності, як зазначає Мирослава Полещук, колеги по волонтерському цеху стали для неї другою сім’єю.

Відео дня

«Це ті люди, які тебе завжди підтримають у складні моменти. Деякою мірою волонтерство стало моєю розрадою, адже виховання дитини з інвалідністю — потребує більше зусиль. Наприклад, я не можу вийти на повноцінну роботу, тому волонтерство — це моя додаткова можливість для самореалізації, а найголовніше, — це можливість творити добро. Син навчає мене любити, творити, дарувати усмішку та обійми. Тому і волонтерство — це про добро та підтримку добрим словом людям. По собі знаю, що це дуже важливо. Приємно, що я можу бути корисною і розділяти свою турботу та добро з іншими людьми, які потребують цього».

Як розповідає волонтерка, благодійний фонд «Вінниця – комфортне та безпечне місто», допомагає різним категоріям людей. Фонд надає продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти, візочки дітям з інвалідністю, забезпечував лікарні різним обладнанням та препаратами, в тому числі, ліжками та милицями.

Спочатку допомога надавалась переважно містянам, нині — також відправляють допомогу військовим.

«З початком повномасштабного вторгнення, ми почали передавати допомогу і військовим, які цього потребували, — розповідає дівчина. — Було до сліз приємно, коли у відповідь військові передали нам торт «Херсон»».

Подяка за волонтерство

Нещодавно Мирослава була нагороджена Подякою від Вінницької міської ради та її виконавчого комітету за особистий внесок у збереження суверенітету, зміцнення держави та наближення Перемоги.

Як зазначає волонтерка, зараз кількість людей, які потребують допомоги значно збільшилась.

«Хочеться плакати, коли люди розповідають, що не можуть купити собі найнеобхідніші продукти, бо не вистачає коштів. Чи коли бачиш, як в людей виступають на очі сльози, коли вони беруть наші великі продуктові набори, відкривають їх, бачать там все найнеобхідніше: і крупи, і олію, і цукор, борошно, консерви…, — розповідає Мирослава. — Багато сімей звертаються за продуктами для дітей, засобами гігієни. Людям з інвалідністю, яким важко до нас діставатися, ми можемо при потребі самі завезти те, що їм необхідно. Також фонд займався видачею окулярів пенсіонерам. Роздавалися набори з побутовими засобами. А під час однієї з акцій ми тисячам людей роздали смачну піцу».

Як зазначає волонтерка, до фонду може звернутися будь-хто, хто потребує допомоги.

«Є можливість – роботи добро», — резюмує вінничанка.

Нам є ким пишатися і за що боротися! Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

 

Читайте також:

Десятирічна Кіра відправила на фронт позашляховик, а тепер збирає на тепловізор

Прикордонника Олександра Крамаренка нагородили орденом «За мужність». Посмертно

Військовослужбовець «Снайпер» розповів про війну на Східному напрямку

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up