Унікальне тепличне господарство під Вінницею. Городину вирощує молодь з інвалідністю

Унікальне тепличне господарство під Вінницею. Городину вирощує молодь з інвалідністю
Фото: ГО «Відкриті серця»
  • Дуже часто в нашому суспільстві людей з інвалідністю визнають недієздатними, а вони доводять протилежне.
  • У Вінниці для такої молоді створили соціальні майстерні та інклюзивні теплиці.
  • Тепер у спеціалізованому тепличному господарстві 16 людей з обмеженими можливостями вирощують квіти, зелень, овочі та розсаду.

У селі Дорожне, що під Вінницею, облаштовано унікальне тепличне господарство: там можуть працювати люди з інвалідністю. Ініціатором створення такого інклюзивного проекту стала асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця».

За допомогою грантових коштів фонду «Проміс» на території соціальних майстерень обладнали безбар'єрну теплицю площею 100 квадратних метрів з автоматичним крапельним поливом, опаленням, освітленням, вентиляцією та кілька ярусним устаткуванням для комплексного вирощування рослин, де можуть повноцінно працювати люди навіть на інвалідних візках. Завдяки технологіям, теплиця працює цілорічно.

Ініціатор проекту та керівник організації «Відкриті серця» Світлана Демко розповіла, що запуск роботи супроводжувався консультаціями фахівців тепличного господарства, експертиза яких допомогла грамотно налагодити стабільне вирощування рослин.

Відео дня

— Навесні 2019 року тут уперше висіяли помідори, огірки, перці, брюссельську капусту, кольрабі, квіти й різноманітні пряні трави, — ділиться Світлана Демко. — На цей час на базі теплиці організовано вісім робочих місць, молоді люди працюють почергово, згідно з індивідуальними графіками.

Зараз тут час врожаю. Лише одних помідорів зібрали близько 500 кілограмів. Понад 50 сімей, отримавши розсаду, в теплиці вирощують овочі, залучаючи до роботи своїх дітей з інвалідністю.

— Тут працює позмінно 16 молодих людей з інвалідністю віком від 18-ти до 35-ти років, — говорить керівник організації «Відкриті серця». — Молодь усе робить самостійно, а допомагають їм мами. Разом пікірують саджанці, зрізають зелень і поливають рослини. Молодь ця щаслива, що може вирощувати овочі та квіти, і бути корисною, як звичайні люди. Крім цього, концентруючись на роботі, наші підопічні заспокоюються, і це йде на користь їх психічному здоров'ю. Під час карантину, вони вирощували розсаду, і теж тішилися своїм результатам.

Матері, які стали учасницями проекту, разом зі своїми дітьми вони пройшли спеціальне навчання щодо роботи у тепличному господарстві. Вони відзначають величезний прогрес у поведінці та психоемоційному розвитку своїх дітей, що стало можливим завдяки участі їхніх дітей у спільному робочому процесі. 

— Ми остаточно відмовилися від таблеток і лікування у психіатричній лікарні, а натомість намагаємося залучати сина до проектів «Відкритих сердець», які допомагають йому стати більш самостійним, потрібним, — ділиться успіхами свого сина мама 25-річного учасника ініціативи. — Йому це надзвичайно подобається. Він хоче працювати і дуже старається. 

— Упродовж останніх 15 років ми з командою асоціації часто бували за кордоном і бачили, як цікаво та якісно бувають організовані місця для зайнятості людей із важкими формами інвалідності. В нашій же країні молодь з аутизмом, ДЦП та іншими фізичними чи ментальними  захворюваннями визнають недієздатними, часто в родинах гальмують розвиток, — говорить Світлана Демко.— Ми, навпаки, намагаємося довести суспільству і батькам, що їх діти з інвалідністю спроможні бути соціально активними. От і інклюзивна теплиця теплиця виконує важливу місію — стимулює інтеграцію молоді з інвалідністю в різні галузі життя.

Цього року «Відкриті серця» орендували додаткову землю для обробки, тож тепер на території соціальних майстерень є 40 соток землі, де вирощують городину. Асоціація вже другий рік поспіль повністю забезпечує овочами, консервацією та соліннями учасників реабілітаційних програм. На території соціальних майстерень молоді люди з інвалідністю також працюють в інших сферах: створюють сувеніри, обробляють деревину, виготовляють свічки та мило.

Надалі продукцію, виготовлену в теплиці і майстернях, продаватимуть — для цього нещодавно побудували «Крамницю здобутків». У соціальному магазині всі охочі можуть придбати квіти, городину, висушені трави, спеції та вироби, створені руками молоді з інвалідністю.




Читайте також:
Борщ буде не дешевим, прогнозують фермери. Які тепер ціни на овочі?

Чи вплинув карантин на виробничі потужності провідних вінницьких компаній?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Светлана Рулько
    Ті теплиці на території реабілітаційного центру  в Дорожному, де літи та молодь з інвалідністю відпочивають та проходять 2 тижневий курс реаабілітації. Ця програма називається відпустка для батьків, так як часто батьки дітей з інвалідністю не можуть побути трохи самі та часто- вирішити свої проблеми, бо постійно "прив'язані" до своїх дітей. Мій син був там у минулому році, але він не розповідав, що вони щось робили в теплицях. певно, в них працюють зрідка молодь з інвалідністю з "Обрію". Але чи вони щось мають за свою роботу- ніхто не пише. Тому така реабілітація не є найкращою, бо дитина повинна отримувати хай щось за свою працю.
  • Ярослав
    Знов показуха.
    Natalka Melnyk reply Ярослав
    ні. поїдьте подивіться.
    Ярослав reply Natalka Melnyk
    "Мамо, я покакав" (якщо не зрозуміли, "показуха" не про господарстов, а про факт що хтось про таку буденну подію написав новину).
    А давайте я зараз перейду дорогу по ПДР, і про це опублікують новину. Чи податки заплачу. Чи будь-яку іншу звичайну дію зроблю. Давайте новини про це забабахаємо.
    Господарство наймає інвалідів - нічого незвичайного в цьому немає. Господарство забезпечило їм рівні умови із не інвалідами - молодці, виконали законодавство. Чим вони відрізняються від тисяч інших господарств? Що вони зробили такого шо варте статусу "новина"? Це не подія, це буденність. Про буденність в новинах не пишуть.
  • Татьяна Петрова
    Кто бы меня на работу взял бы.Я абсолютно здорова и без вредных привычек а никто на работу не берет.
  • Кеп
    Молодці,добра ініціатива!
    Ярослав reply Кеп
    Яка в сраці ініцатива. Жодне господарство не має права відмовляти у прийому на роботу по ознакам інвалідності. При цьому має забезпечити необхідні адаптивні умови у разі потреби. Це законодавство. За що кого хвалити? За те що дотримались законів? Того, хто вважає що за це треба хвалити треба розстрілювати на місці. Взяли за моду без пряника не працювати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:02 Солдат Ярослав Склярук, що вижив у пеклі полону, нарешті вдома photo_camera 09:52 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 11 липня 08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up