«Це не поліцейські, це поліцаї!» Подружня пара розказала, як їх затримували спецпризначенці

«Це не поліцейські, це поліцаї!» Подружня пара розказала, як їх затримували спецпризначенці
Леоніда Бобрука (46) і Олену Левчишину (43) звинуватили в злісній непокорі правоохоронцям
 • Подружжя вінничан каже про бандитизм і брехню людей у формі.
 • Олена та Леонід розповіли, як їх удома побили поліцейські. Нібито приїхали на виклик сусіда після побутової сварки, але нічого не пояснили.
 • Жінка каже, що її били ногами, а чоловіка знешкодили газовим балончиком. У райвідділ забрали обох, у кайданках. За що? Подробиці шокуючої історії.

Подружжя вінничан — 43-річну Олену Левчишину і 46-річного Леоніда Бобрука — звинуватили в злісній непокорі правоохоронцям після події у них вдома 3 жовтня. Чоловіка швидко засудили до сплати штрафу. Адмінсправу Олени ж іще розглядають. У одне засідання не вклалися, бо жінка виступила із зустрічними звинуваченнями і вже подбала про захисника.

Що сталося за місцем проживання цієї подружньої пари? До них увечері зненацька приїхав наряд зі спецпризначенців. У Леоніда тоді був день народження й він, коли провів гостей, заснув на дивані. Олена прибирала зі столу, мила посуд. Перед цим, каже, заходила до сусіда. Сварилася, бо він щось у себе так ремонтував, що аж в ванній плитка відпала.

Квартира Олени і Леоніда з окремим входом і невеличким подвір’ям перед хвірткою. Жінка каже, вийшла відчинити хвіртку, коли хтось затарабанив під вікнами. Побачила поліцейських і почула: «На вас скарга від сусідів, відчиняйте».  

— Думаю, відчиню, вони ж закон, зараз поясню їм, що у мене стінка рушиться, тому пішла посварилася на сусіда, — розповідає Олена. — Вони щойно зайшли: «Проїдете з нами». Наручники дістають. Кажу: «Почекайте, дайте куртку одягну». Вони за мною заходять до хати. «Ти довго копошишся», — кажуть. Говорю: «Почекайте, в мене дитина спить, чоловік спить, дайте ключі візьму, двері закрити…» Вони знов: «Довго копошишся». І одразу мені по плечах, по ногах… Не руками, а ногами били. У них ще бутси були...

"Вони заходять за мною до хати. І по плечах, по ногах... Не руками, а ногами били. У них ще бутси були"

— Коли її почали бити, я від криків проснувся, — говорить Леонід. — Відкрив очі, бачу, що поліцейські. Кажу: «Рєбята, що сталося?» На це один поліцейський кидає її на іншого, прискакує до мене і заливає, жирно так, мені очі балончиком. Я руками затулився. Вони мене кинули на підлогу, одягли наручники та за наручники витягнули в машину. У неї синці були по всьому тілу, а я відтоді не можу нормально руки ні зігнути, ні розігнути.

Олена принесла кілька фотознімків різних частин тіла — на кожному зафіксовані великі фіолетові синці. Також жінка надала редакції експертне дослідження про легкі тілесні ушкодження. Каже, на це дослідження її направив слідчий після заяви про побиття співробітниками. Провадження не відкрив. Ще до того, як дослідження було готове, вирішив: складу злочину немає.

Нічого не пояснили

— Вони зараз будуть брехати, що хочеш придумають, щоб себе вигородити, — каже Леонід.

Він говорить, що тільки на судах по «адмінках» він і дружина від поліцейських почули пояснення, чому на них накинулися. Причому, версії звучали різні. Один сказав, що затримання провели, бо жінка вийшла до них з ножем, який потім викинула. Ніякого ножа на доказ не вилучили. Другий говорив про сокиру, з якою нібито Олена ходила погрожувати сусідові. Чи вилучили сокиру? Теж ні.

"Так, я був випивший. Але ніякого опору не чинив, тому не збираюся відповідати за те, чого не робив"

— Ми на Пирогова, 4, коли нас тоді привезли в наручниках, питали, за що нас затримали. Так знаєте, що сказав черговий? За цукор, — тепер сміючись розказує Леонід, а тоді йому було не до сміху.

Чоловік розповів, у нього із жінкою забрали мобільні телефони і повидаляли з них все зняте і сфотографоване. Але в кишені Леоніда залишався робочий телефон, який записав звук. Запис чоловік вмикав у редакції. Фраза «за цукор» на ньому звучить, як знущання. Як КВНівський жарт «потому что гладиолус». Була сказана просто, аби сказати щось.  

— Так, я був випивший, — говорить Леонід. — Але ніякого опору не чинив, тому не збираюся відповідати за те, що не робив. На рішення про штраф я з адвокатом подав апеляцію. На суді так і казав: нехай звинувачують мене у тому, що я став свідком побиття дружини, що заснув на дивані у себе вдома. Тільки не за те, чого не було.

Чи був той виклик?

Як каже адвокат подружжя Тетяна Кашпрук, вона зараз в адміністративному процесі збирає докази для майбутнього кримінального провадження. Олена хотіла ініціювати карну справу проти поліцейських, що їх з Леонідом затримували, але усі інстанції, куди скаржилися, відмовляють.

— Зараз виходить, що в прокуратурі ніхто нічого не робить, в поліції ніхто нічого не робить, в службі внутрішніх розслідувань теж ніхто нічого не робить, — каже Леонід. — У нас купа відписок різних. Скрізь з нас сміються.

З офіційної відповіді на запит суду до поліцейського спецбатальйону «Вінниця» подружжя дізналося: виклику по лінії 102 на їхню адресу взагалі не було.

— Ми думаємо, що цей сусід когось зі знайомих попросив, і вони приїхали з нами розібратися, — говорить Леонід.

— Тепер поліцейські на суді нахабно брешуть нам в лице, — каже Олена. — Говорять, що отримали виклик по 102, що в дім не заходили, затримали на вулиці. Ну як не заходили, як заходили? Як не били, як били? Це не поліцейські, це поліцаї!

— Ми хочемо до людей довести, що не можна поліції вірити ні в якому разі, тому що самому гірше стане, — додає Леонід. — Захисту немає ніякого.

«Вимагаємо відкрити провадження і збираємо докази»

Тетяна Кашпрук, адвокат

— У будь-якому випадку, немає права у поліцейських наносити травми. Ми зверталися в органи поліції через це. Але слідчий не відкрив провадження, тому ми подаємо скаргу до суду, щоб все-таки внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У рамках адміністративної справи, яку ми зараз розглядаємо по Олені, допитували працівників поліції, і вони сказали, що у них камер нагрудних не було. Подали запити стосовно камер, чекаємо відповідей. Тобто збираємо докази. Шляхом подачі клопотань, робимо запити, і суд направляє в різні органи. Було явно перевищення повноважень поліцейськими, але поки що вимагаємо відкрити провадження про тілесні ушкодження, а далі буде видно.

 

Відповідь з поліції:
«Їх затримали після погроз сусіду вбивством»

Коли редакція звернулася в обласний главк поліції з питанням про героїв цієї публікації, то дізналася — поліцейських спецпризначенців до них відрядили, бо сусід через стінку заявив про погрозу вбивством.

— Дійсно, на підставі звернення цієї жінки про нанесення тілесних ушкоджень кримінальне провадження не було відкрите за відсутністю підстав. Зате відкривалося за статтею 129 «Погроза вбивством», — розповідає прес-офіцер обласної поліції Анна Олійник. — Між сусідами там вже тривалий конфлікт. Багаторічний. До поліції надійшло повідомлення від чоловіка, що живе поряд, що ця жінка прийшла до нього з сокирою і погрожувала розправою. На місце події прибули поліцейські поліції особливого призначення. Жінка за цей час повернулася до себе в помешкання. І коли це подружжя затримували, то вони обоє були в нетверезому стані, неадекватно себе поводили, із ножем чинили супротив. До них застосували заходи фізичного впливу. Для цього були всі законні підстави. Але їх ніхто не бив. З цього приводу проводилася службова перевірка. Дії працівників поліції були визнані правомірними.

"З цього приводу проводилася службова перевірка. Дії працівників поліції були визнані правомірними"

— І чоловіка, і жінку тоді привезли в райвідділ, склали протоколи по 185-тій статті Кодексу про адмінпорушення за злісну непокору, — продовжує Анна Олійник. — А на підставі заяви сусіда, якому погрожували сокирою, відкрили кримінальне провадження за статтею 129 Кримінального кодексу. Тепер, зважаючи на цю ситуацію, жінка всюди скаржиться, що її побили поліцейські. Це вони обрали таку форму захисту.

Питаємо також в прес-офіцера поліції, чи вилучили тоді сокиру, якою нібито погрожувала жінка сусідові?

— На момент проведення огляду помешкання та прилеглої території поліцейські не виявили знаряддя злочину — сокиру, від якої жінка встигла позбутися ще до приїзду поліцейських на виклик, — каже Анна Олійник. — Слідство в даному кримінальному провадженні триває. Були проведені першочергові слідчі дії, від показів подружжя відмовилося, що зафіксовано в процесуальних документах.


Читайте також:

У силовиків довший робочий день. А що для нас значить посилений варіант несення cлужби?

Головний детектив області: «Ми флагмани майбутніх реформ, навіть якщо потонемо»

«Ми не бандити якісь!» На виселення мам з дітьми із квартири на Єрусалимці звали копів
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (37)
 • Multa Bona

  И на последок еще одно.
  По виде видно состояние побитой женщины.

  https://youtu.be/4cQ-V2O2moY

 • Multa Bona

  А вот продолжение...
  Бедные люди .
  Очень воспитанные .
  "Очень жаль ".
  https://youtu.be/cLOTs04yquE

 • Multa Bona

 • Петров Пётр

  Ничего удивительного, в Ютубе очень много видео как работает эта банда. Никакого воспитания , культуры ,закона,  колхозникам повыдавали оружие и им крышу сносит от вседозволенности.  Исключения возможно есть , но думаю в редких случаях.

  Multa Bona reply Петров Пётр

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:45 Роботи повністю призупинили? Як за майже вісім місяців реконструкції змінилася Батозька photo_camera 15:45 Вінницьких дітей та гостей міста запрошують у «Космічну мандрівку» 15:04 Започатковану Асоціацію футзалу Вінницької області очолив колишній професіональний гравець Юрій Максименко photo_camera 15:01 Котяцький драйв: зіграй в онлайн-гру від Кіберполіції, де потрібно нищити орків Від читача 11:36 Для військових області проводиться фінансовий збір на рації 14:14 Гуртки при бібліотеках: скільки вінничан відвідали з початку року? 13:30 До восьми років ув’язнення загрожує злодію за крадіжку з магазину 13:16 Професіональний ФК «Нива» буде збережений на футбольній мапі України 12:44 На три тижні відключать газ мешканцям 11 населених пунктів Вінничини 12:00 Оригінальні салати з огірком та помідорами: літні рецепти від Євгена Клопотенка 11:22 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 19-25 червня 11:15 «Ми з України»: наші зірки виконали потужний хіт літа 2022 року 10:40 Олімпійський день відзначили веселими естафетами і конкурсами знавців спорту photo_camera 10:30 Зниклу Анну Покладову знайшли живою. Поліцейські передали дівчину матері 09:58 Хлопець виліз на анкерний стовп та інше важливе за 24 червня у Вінниці 09:37 Вночі на Житомирщину запустили 24 ракети. Яка ситуація на ранок по областях? 08:55 У Вінниці на теплоході одружились військові медики Владислав та Марина 08:30 Погода на вихідних: синоптики оновили прогноз на 25-26 червня 08:00 Цей день, 25 червня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети 21:02 В Україні змінили правила видачі паспортів. Що потрібно знати вінничанам?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up