«Тринадцять років жаху, болю, зневаги». Суд виправдав «доктора Пі», що родом з Козятина

- Львівський суд переглянув справу Андрія Слюсарчука, відомого як «доктор Пі».
- Після восьми років ув'язнення суд визнав, що звинувачення проти нього — винність у медичних помилках, шахрайстві та підробці документів, були необґрунтованими, і виправдав його.
Андрія Слюсарчука підозрювали у тому, що він фальсифікував документи про свою освіту, щоб отримати посаду у Львівській політехніці та займатися медичною практикою без відповідної ліцензії. За версією прокуратури, його незаконна діяльність призвела до смерті пацієнтів. У 2014 році його засудили.
І от днями, по всіх обвинуваченнях, а їх було п'ять, суд визнав Слюсарчука «невинуватим та виправдав у зв'язку із відсутністю в його діях складу даного кримінального правопорушення». Відповідний вирок Шевченківський районний суд Львова ухвалив 14 листопада.
Додаємо скрін вироку суду:
Адвокат Ярослав Зенкан у фейсбуці написав: «Оголошено виправдальний вирок Слюсарчуку Андрію Тихоновичу. Поздоровляю, пане Андрію».
«Тринадцять років жаху, болю, зневаги»
Вчора, 15 листопада, Андрій Слюсарчук написав великий допис на своїй сторінці у фейсбук. Цитуємо його:
«Мене виправдали. Тринадцять років. Тринадцять років жаху, болю, зневаги. Тринадцять років, які вгризлися в мою душу, розірвали її на шматки й залишили лише крик у порожнечі. Тринадцять років несправедливості, брехні, беззаконня, що ховалися за маскою правосуддя. Тринадцять років, які не можна повернути, виправити, забути. Я дивлюся назад і бачу лише безумство. Це життя — хрупке, як дуте скло. Його легко розбити, але чому люди з насолодою трощать його один для одного? Чому вони вважають за можливе відбирати в іншого все — час, мрії, гідність — і називати це законом? Як може розумна істота так цинічно й методично знищувати іншого, посилаючись на нібито справедливість? Мене виправдали. Сьогодні, через тринадцять років. Але мене вже немає. Мене розбили. Зламали. Розчавили. Що тепер значить це виправдання? Порожні слова, написані на папері, що не можуть повернути мені ті роки. Ті зусилля, знищені у зародку. Ті ночі, прожиті в сльозах і страху. Мою віру в людей, у правду, у справедливість. Я порожній. Порожній, як кімната після того, як у ній загасло світло. Порожній, як серце, з якого вирвали все, що любило і жило. Цей крик — не для виправдання. Цей крик — не для прощення. Він для того, щоб світ почув. Почув про те, як можна вбивати не зброєю, а словами, судовими постановами, холодним обличчям байдужих виконавців. Як можна вкрасти людину у самої себе й назвати це законом. Сьогодні мене виправдали. Але мене вже не існує. Моя душа, розбита вщент, більше не може знайти себе. Я — лише уламки. Уламки того, ким я був. І жодне виправдання, жодне слово, жодна дія не поверне мене назад».
Хто такий «доктор Пі»?
Андрій Слюсарчук родом з Козятина. Він закінчив Бердичівську спеціальну школу-інтернат. Згодом навчався в Міжрегіональному вищому професійному училищі залізничного транспорту за спеціальністю штукатур-плиточник-облицювальник.
Популярність здобув у 2000-х роках, коли називав себе лікарем-нейрохірургом та доктором медичних наук.
У 2009 році він нібито встановив світовий рекорд, запам’ятавши 30 мільйонів цифр числа Пі. Завдяки цьому Андрій Слюсарчук став відомим як «доктор Пі».
Президент Віктор Ющенко за своєї каденції видав указ про створення Інституту мозку, який мав очолити «професор нейрохірургії» Андрій Слюсарчук. Чоловікові навіть призначили премію президента у розмірі 150 тисяч гривень.
У 2011 році журналісти газети «Експрес» провели розслідування, під час якого з’ясували, що відомий лікар-нейрохірург брехав про своє минуле та досягнення. Вини писали «Його дипломи фіктивні, хоча схема їх отримання — майже бездоганна. Відповідно, він не може бути ні професором, ні доктором медичних наук. Він також не нейрохірург. Так, у нього справді є талант, але зовсім не той, який він собі приписував: усі ці роки він просто водив за ніс усю країну, двох президентів, наукову та лікарську громадськість».
Тим часом Андрій Слюсарчук розповідав, що закінчив школу у віці дев’яти років, а у 12 став студентом Московського медуніверситету імені Пирогова.
Справа з 2011 року
Після розслідування журналістів правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом злочинних дій Андрія Слюсарчука. Чоловіка звинувачували в підробці документів та отриманні неправомірної зарплати, а також шахрайській участі в проведенні операцій.
У листопаді 2011 року «нейрохірурга» затримали працівники тодішньої міліції в Києві, аби доставити до Львова і допитати. На період розслідування чоловік перебував у львівському СІЗО.
У лютому 2014 року Сихівський районний суд Львова визнав Андрія Слюсарчука винним у п’яти епізодах незаконної лікувальної діяльності та двох випадках вбивства з необережності. Правоохоронцям вдалося довести провину Слюсарчука у смерті 52-річного чоловіка та 3-річного хлопчика.
Тоді ж чоловіка визнали винним і у використанні завідомо підроблених документів та шахрайстві.
Весною 2016 року Вищий спеціалізований суд України скасував вирок Андрію Слюсарчуку і ухвалив рішення про повторний розгляд справи.
Читайте також:
Як скандальний блогер Шавлюк оскаржував арешт: репортаж з судового засідання в апеляції
Владу Сорду оголосили підозру в привласненні донатів на ЗСУ. Деталі справи
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Як нашому судді Ратушняку!