Один з залів торгового центру Plaza Park зайняла виставка «Всесвіт супергероїв». У ній представлені фігури коміксних персонажів. У центрі стоїть Халк з пінопласту, висотою понад три метри. Поряд з ним — металевий Халкбастер, який має «приборкати» зеленого велетня.
Біля стін «вишукувалися» Вартові Галактики, Месники на чолі з Таносом, а в дальньому куті виставки — фантастичні персонажі світу гри Minecraft. Усе це зроблено руками двох чоловіків — Руслана та Юрія Худієнків, які ще рік тому вирішили кардинально змінити своє життя: піти з циркачів та стати конструкторами супергероїв, якими вони по-дитячому захоплюються.
— Ми самі з Кременчука, що на Полтавщини, — говорить Руслан Худієнко. — Переїхали до Вінниці, бо тут дуже комфортно жити з сім’ями.
Руслану є з чим порівнювати. Майже 10 років він і брат були адміністраторами цирку-шапіто. Об’їздили всі обласні центри України, і в кожному зупинялися на три-чотири тижні. Руслан каже, що завдяки цьому добре розбирається у містах.
— Чесно, просто набридло працювати у цирку, — додає старший брат Юрій. — У нас десь рік була відпустка, під час якої думали, чим будемо займатися. Вирішили зробити те, чого не було в Україні, — виставку супергероїв, де фігурки будуть зростом з людину і більше.
Супергероїв Marvel та DC обрали ще й тому, що брати Худієнки є справжніми фанатами коміксів: Руслан має майже всі мініатюрні копії костюмів Залізної Людини (а їх понад 50). А серед колекції Юрія є точна копія щита Капітана Америки.
Останні чотири місяці, з ранку до пізнього вечора, чоловіки майстрували фігури у гаражі. Кажуть, що вчилися усьому з уроків на ютубі. Так опанували зварювальні роботи по металу, проектування та дизайн.
Юрій додатково навчився вирізати фігури з пінопласту, де найбільшим його створінням є Грут з Вартових Галактики. А розмальовувати моделі допомагала місцева художниця.
— Як ставляться до вашого захоплення рідні? — питає журналіст.
— Моя дружина спочатку була проти. У нас у Вінниці народився первісток-син, — каже Руслан.
— А моя дружина зі мною вже тиждень не розмовляє, — віджартовується Юрій.
— Але коли вона побачила, що ми вже відкрили виставку і людям це подобається, то каже мені: «займайся далі цим трохи», — говорить Руслан.
Поряд з персонажами коміксів Marvel і DC є й фігури Майнкрафту, що не в’яжуться до концепції виставки супергероїв.
— Майнкрафт обрали, бо моя донька грає у цю гру. Думали, що це дітям буде подобатися. Дорослі краще впізнають коміксних героїв DC і Marvel. А діти — те, що є в комп'ютерних іграх. Тому догодили усім, — говорить Юрій Худієнко.
Після запуску виставки робота братів над новими фігурками не зупинилася, хоча уповільнилися. Якщо раніше чоловіки могли за півтора тижня зібрати модель будь-якої складності, то тепер працюють тільки вночі, після закриття виставки.
— Багато людей думають, що ми це не самі робили. Справді, є пара фігур, які ми надрукували на 3D-принтері. Це маленький Грут і єнот Ракета, — каже Руслан Худієнко.
— Коли плануєте зупинитися на виробництві фігурок? — питає журналіст.
— Не знаю. Бо є замовлення від дітей на черепашку-ніндзя. У планах є виробництво ще двох Бетмобілів. Один — повнорозмірний, щоб міг їздити по дорогах. А ще один — маленький, щоб діти могли кататися по залу, — відповідає чоловік.
А от на питання, скільки це все їм коштує — брати відповідають ухильно.
— Найдорожчим у виробництві був Танос. А за ті гроші, які ми витратили на виробництво Бетмобіля, можна було б купити нормальні Жигулі «десятку», — говорить Юрій Худієнко.
— Нам ця виставка поки що особливих грошей не приносить. Чесно кажучи, ми ще навіть за оренду приміщення не розрахувалися. Нам дозволили оплатити пізніше, — додає Руслан.
До кінця роботи виставки у Вінниці чоловіки хочуть збудувати фігурку Венома і модель костюму Залізної людини Марк 3. А далі виставку повезуть до Львова.
— Нам дзвонять з торгових центрів інших обласних центрів, кажуть, що вже нас чекають і готові надати приміщення навіть безкоштовно. Поїдемо і на малу батьківщину — до Полтави та Кременчука, — каже Руслан Худієнко.
Після вони поїдуть з супергероями до Європи, а перед цим — робитимуть моделі, які зможуть самі рухатися.
— Знайшов людину у Вінниці, яка займається радіо моделюванням. Яку саме фігурку будемо робити — не скажу. Бо ви навіть не уявляєте, яка в цій індустрії є конкуренція! От зараз скажу, а потім інші люди це прочитають і просто куплять таку ж фігурку з Китаю, яка буде гіршою, ніж наша. Бо ми робимо все вручну і так, щоб воно було міцним і довготривалим, — каже Руслан Худієнко.
«Виставка супергероїв» у ТЦ «Plaza Park» триватиме до 15 березня. Працюють без вихідних, з 10.00 до 20.00. Вхід — 40 гривень для дітей, 50 гривень для дорослих. Дітям до 4-х років безкоштовно. Отримати безкоштовний квиток можна і за репост допису у Фейсбуку.
За даними сайту moemisto.ua подібних виставок у Вінниці немає, але можна сходити на ще одну унікальну виставку в Музеї моделей транспорту на Соборній, 64.
У експозиційних залах є моделі автомобілів, літаків, танків, кораблів, трамваїв, тролейбусів, потягів, справжні двигуни та багато іншого. Аналогів цьому музею в Україні немає, адже тут представлені понад п’ять тисяч мініатюрних копій машин. Музей працює у всі дні, крім неділі, з 12.00 до 21.00. Вхідний квиток — 10 гривень для дітей, 20 гривень для дорослих.
Читайте також:
Ляльки з кукурудзи та соломи. У Вінниці діє виставка унікальних виробів
«Просили мама, просили тато»: у Вінниці відкрито виставку старовинного весільного одягу
Будують «міст дружби: як вінничани привертають увагу іноземців до України
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
2. Чекайте виклику до суду від Disney/Marvel :) Заберуть все що заробили, та й те що маєте в додачу.