Парафінові вінки, гаптовані сорочки, кольорове намисто — так одягалися наші прабабусі у свій найщасливіший день. Доказом тому — виставка у Вінницькому педуніверситеті.
В експозиції представлено кілька десятків сорочок, які раніше одягали на весілля на початку 20 століття. Кожна з них — має свою історію і унікальний візерунок. На виставці також є світлини подільського весілля. Переважно це групові фото, також молодята. Особливої емоційності додають фото з гуляння.
— Ми намагалися скласти не просто речі до речей, щоб вийшов крутий образ, а складали по районах. В нас є пара молодят з Крижопільського району, є Літинський стрій, Бершадський, — розповідає Марія Куряча, співробітниця Центру історії Вінниці.
Марія Куряча — відома на Вінниччині майстриня, яка створює унікальні весільні парафінові вінки. Такі, як носили наші бабусі з кінця ХІХ до середини ХХ століття. Найдавніший вінок, який дівчина відтворила по фотографії –— 1945 року. В експозиції педуніверситету представлено кілька десятків її парафінових вінків.
— Раніше дріт обгортали в сигаретний папір, якого зараз немає. Квіти виготовлялися з паперу, кольорової фольги. Було набагато більше інструментів для цього, — каже Марія, — я використовую підручні інструменти, найчастіше це ножиці та голка.
Виставку “Просили мама, просили тато – і ми вас просимо…на виставку!” можна буде безкоштовно відвідати усім бажаючим у Музейно-просвітницькому центрі Педуніверситету до кінця березня.
Читати також:
Вінницька пара з Китаю: «Ми зіграли весілля за тиждень до початку карантину»
«Найщиріша благочинність немає мотиву»: волонтерка Діана Мороз про зворотній бік благодійності
Театральна весна, або які сюрпризи готує вінничанам театр Садовського
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер