На виставці представлено близько сорока ляльок, які привезла до Вінниці майстриня Людмила Павлова з Тернополя. Жінка не лише виготовляє одяг, а й навіть самотужки вирощує рослини, які за кілька місяців перетворює в унікальні вироби.
За освітою Людмила — фармацевт. Розповідає, 40 років працювала в аптечній мережі.
— Я захоплююсь красою українського вбрання і з цього все почалося. Хотілося показати все розмаїття кольорів, візерунків, орнаментів та технік вишивки, що притаманні народному строю, — розповідає майстриня. — На своїх текстильних ляльках показати різні строї набагато швидше, чим на великому розмірі, та і простіше.
Для виготовлення ляльок жінка використовує різні природні матеріали: солома, кукурудзяне листя, різні зернові культури, льон, коробочки маку, а також текстиль- бавовну, льон, вовну, домоткане полотно.
— На виготовлення текстильної ляльки потрібно не менше місяця, тому що вишиваю, шию і оздоблюю все власноруч, — продовжує Людмила. — А на ляльку з соломи потрібно більше часу, тому що сію, збираю і сушу усі зернові сама.
Вбрання кожної ляльки представляє певний етнічний регіон України. Перед тим, як приступити до роботи, майстриня вивчала у книгах, як одягалися дівчата у давнину.
— Ця виставка у Вінниці — вперше, а загалом це моя шоста персональна експозиція, — каже майстриня.
Людмила має вінницьке коріння, її бабуся родом із Чечельницького району. Свої ляльки Людмила Павлова часто показує на виставках не лише в Україні, а й за кордоном. Влітку мотанки побували в Греції та кількох містах Туреччини.
Прийти подивитись на унікальні вироби можна у Вінницький обласний краєзнавчий музей до 15 березня. За попереднім замовленням музейні співробітники проводитимуть майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки (для організованих груп від 10 осіб).
Читайте також:
ТОП-15 концертів цієї весни: від «Boney M» до «Бумбоксу»
Які мови у Вінниці можна вивчити безкоштовно. Зібрали контакти клубів та курсів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер