Тетяна Воротіліна у минулому займалася великим тенісом, але через автокатастрофу чотири роки тому дівчина була змушена покинути спорт. Проте не надовго. Після довгих пошуків лікарів, більше 40 загальних наркозів, півтора місяця під морфієм, року на милицях Тетяна знову змогла повернутися до спорту. Але на протезі.
– Я бігла напівмарафон минулого року і цього теж побіжу. У Вінниці дуже сподобалося. Душевний прийом та гарна організація заходу. Цього року у мене є мета пробігти марафон «Білі ночі», який відбудеться в Пітері 30 червня, – розповідає дівчина. – Саме тому всі забіги – це підготовка до літнього спортивного заходу.
На травень Тетяна запровадила собі челендж – бігати щодня. Зараз дівчина стала більше часу приділяти інтервалам, аби трохи збільшити свою швидкість. Далі у планах – бігати довгі дистанції.
– На кінець травня я планую бігти 30-35 кілометрів, можливо це станеться саме після Вінницького напівмарафону, – говорить Тетяна. – Далі плавно хочу йти до відмітки 42 кілометри.
На те, що у Тетяни протез, люди реагують по-різному, але сама дівчина наголошує на тому, що вона така сама людина, як і решта.
– Ну з іншого матеріалу нога – і що? На забігах люди часто позитивно реагують на мене. Дякують за мотивацію та натхнення, – говорить одеситка.
Дівчина активно веде свої соціальні мережі і часто пише пости, які пояснюють іншим, що вона не інакша. «Із протезом усе простіше в плані мобільності. І я зовсім не відчуваю себе якось погано (на милицях повільно ходила та швидко стомлювалася). А тут все гуд. За час ведення блогу мені регулярно пишуть хейтери. Але протез – це не щось, що робить вас гіршими або кращими. Просто ваша кінцівка із іншого матеріалу. Для мене нога – це щось на кшталт тесту на адекватність. Відверті неадеквати одразу відсіюються, це – зручно!», – пише Тетяна на свой сторінці в мережі Інстаграм.⠀
Тетяна продовжує рухатися до своїх цілей. І говорить, що цей процес дуже цікавий та захоплюючий. Протез дівчині встановили в грудні 2016-го року, тоді одеситка знову вчилася ходити, а на сьогодні вже має дев’ять напівмарафонів позаду. Дівчина-кіборг читає мотиваційні лекції, працює реабілітологом – навчає людей ходити, бігати на протезі. Крім того, Таня заснувала свій онлайн-проект – #just_lift_your_ass, де вона ділиться мотивацією та порадами, які можуть вплинути на зовнішній та внутрішній вигляд людини. Проект – це знання про організм, біомеханіку рухів, кріплення та композиції м'язових волокон. Таня розповідає, як правильно почати тренуватися вперше або після довгих перерв. Фізичні пізнання та вправи доповнить нова інформація про харчування та психологічні бар'єри, які часто не дають людям зробити перший крок до мети. Власне, Тетяна як ніхто знає, як почати життя спочатку і зробити це якісно.
Для тих, хто вперше збирається бігти напівмарафон, дівчина радить вірити в себе, власні сили та насолоджуватися процесом.
– Не женіться за цифрами. Пам'ятайте, що життя – це шлях, а не мета. Зробіть цей шлях максимально цікавим. І не женіть зі старту, обов'язково пийте воду на всіх пунктах і пам'ятайте, що ваш суперник – це ви самі.
У рамках Вінницького напівмарафону дівчина-кіборг Тетяна Воротіліна розкаже про мотивацію та як не зупинятися, коли дійсно важко. Окрім корисної інформації, організатори обіцяють розіграти кілька сертифікатів на різні українські забіги. Семінар відбудеться 26-го травня о 17.30 у просторі Cherdak.
Взяти участь у Вінницькому напівмарафоні можна після реєстрації на сайті. Щоправда, ті, хто мав бажання пробігти 10 кілометрів уже цього зробити не зможуть – реєстрація на цю дистанцію закрита.
Усю детальну інформацію про Вінницький напівмарафон та підготовку до нього читайте також у матеріалах:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
"На те, що у Тетяни протез, люди реагують по-різному, але сама дівчина наголошує на тому, що вона така сама людина, як і решта."
Дівчина наголошує на тому що вона така як всі . Якого вішати на.людину ці кліше?
Тетяна попросила виготовити для неї особливий номер з іменем "Кіборг"