Тричі на тиждень вінничани зможуть готуватися до марафону безкоштовно. Тренувати учасників буде професійний спортсмен та кваліфікований тренер – Руслан Кобялко.
– Перше, що ми зробимо на тренуванні, це визначимо рівень кожного учасника, – говорить спортсмен. – Я виміряю пульс, аби знати, наскільки швидко відновлюється серце учасника.
Тоді тренер зможе прописати індивідуальний план для кожного, адже хтось одразу зможе пробігти 5 кілометрів без зупинки, а комусь важко здолати і 500 метрів. Далі Руслан поставить техніку бігу і вирішить, над чим учасник забігу буде працювати у першу чергу. Тренування будуть складатися з вправ на гнучкість та загальну фізичну підготовку:
– Немає жодного значення, яка початкова фізпідготовка людини. Я визначу початковий рівень і разом з учасником ми поставимо кінцеву мету – пробігти дистанцію на вінницькому напівмарафоні, – говорить Руслан. – На тренуваннях ми будемо виконувати вправи, щоб правильно поставити стопу для бігу. Будемо підкачувати м’язи спини. Усе це потрібно для того, аби не нашкодити собі.
За словами Руслана, отримати травми під час неправильного бігу – дуже просто. Існує стереотип, що для того, аби швидше бігати, потрібно більше бігати, але це не так. Спортсмен говорить, що найважливіше у досягненні швидкого бігу – це правильна фізична підготовка. Тому варто звернути увагу на вправи для пресу, спини і стоп. Правильна техніка – це запорука успіху.
Таким чином, підготовка до вінницького напівмарафону матиме таку формулу: тренування тричі на тиждень. Два заняття спрямовані на розвиток гнучкості та загальної фізичної підготовки. Під час цих тренувань учасники зможуть навчитися правильно дихати, бігти і виконувати прості, але ефективні вправи. Таким чином розвиватиметься витримка, тренуватимуться м’язи, а головне – ніяких болів у суглобах та інших частинах тіла. І третє тренування – крос. Учасники напівмарафону щонеділі бігатимуть у Лісопарку.
– Для мене важливо знати, чи бігала людина раніше, яку вона має мету зараз – пробігти дистанцію на напівмарафоні чи схуднути, наприклад. Крім того, важливо знати, який біговий досвід має учасник і коли востаннє займався цим видом спорту. Знати про паузи у цьому випадку дуже важливо, – говорить Руслан.
Тренування будуть проходити у вівторок, четвер та неділю. Час тренувань може змінюватися: є варіанти о 7.30 ранку чи о 19.00. Локація для підготовки теж не постійна – центральний стадіон у парку або Вишенське озеро. Точну інформацію можна знайти на офіційній сторінці у мережі Фейсбук.
Руслан рекомендує звернути особливу увагу на взуття. Це повинні бути спеціальні кросівки для бігу. Бажано на пінній підошві, легкі та зручні.
– Взуття не повинно бути малим і дискомфортним, – говорить тренер.
Стосовно одягу, то Руслан радить бігати у спортивному костюмі, але під нього додатково одягати так звану нижню спортивну форму. Це шорти та футболка/майка. Такий комплект потрібен для того, щоб під час розминки не було холодно, а приступаючи до основних вправ, можна було зняти спортивний костюм і тренуватися у комфорті.
Біг – це той вид спорту, в якому задіяні всі групи м’язів. Крім того, заняття бігом тренують серцево-судинну та дихальні системи.
– Я не маю нічого проти спортивних залів, але там серце працює ривками. А біг відновлює серце і змушує його працювати в одному ритмі. Таким чином серце стає здоровішим та сильнішим, – говорить Руслан.
Спортсмен наголошує на позитивному впливі свіжого повітря. Адже, за його словами, ми всі опинилися в коробках: офісах, машинах, квартирах і зовсім не звертаємо увагу на природу.
– З бігом з'являється хороший настрій, багато ідей і проблеми відходять на другий план. Багато питань можна вирішити саме під час заняття бігом. Я ніколи не отримую стресів і не впадаю в депресію, біг забирає всі ці негативні речі, – каже Руслан.
Тому біг – це корисно та позитивно. А якщо ви досі не зареєструвалися, то зробити це можна на сайті
Читайте також:
Вінниця біжить: чому варто взяти участь у напівмарафоні разом із командою
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер