Поліцейські ще довго будуть у формі міліції. На нову немає грошей. А на що є?

Поліцейські ще довго будуть у формі міліції. На нову немає грошей. А на що є?
Міліції вже більше року немає, а форми все ніяк не позбудуться. Причина - недостатнє фінансування
  • Лишень десятина поліцейських області отримали нову форму.
  • Решта - почіпляли поліцейські шеврони і нашивки на старі кітелі.
  • У скільки обійшлася закупка такого часткового переодягання, в поліцейському управлінні не призналися.
  • А про інші гроші все розповіли.
  • Викладаємо поліцейський бюджет у інфографіці.

Працівники поліції усі, як один, мали переодягнутися у нову форму до початку цього року. Міліцейські атрибути були дозволені тільки до 31 грудня. Втім, як бачимо, чуда не сталось у новорічну ніч. Поліцейські області продовжують носити обмундирування структури, яка більше, як рік тому, перестала існувати.

Міліції немає, а форми все ніяк не позбудуться. У січні журналіст 20minut.ua разом з активістами коаліції громадських організацій «НІКА» поїздив містом, щоб перевірити, чи є у поліцейських жетони, нові посвідчення та нова, поліцейська форма.

- На вулиці ми підходили до правоохоронців, просили представитися, показати посвідчення та жетон. Якщо бачили форму старого зразка, то намагалися дізнатися, чому її досі не змінили на нову, - розказує журналіст Микита Панасенко. - Загалом, опитали дев'ять поліцейських. Ті, які були вдягнені у стару форму, розповіли що нового форменого одягу катастрофічно не вистачає. Кажуть, що на нього у керівництва поліції немає грошей. Один з правоохоронців сказав, що новий одяг йому видали, проте на два розміри більший, ніж потрібен, тому носити його не може.

Відео дня

Моніторинг показав, що в більшості поліцейських стара, міліцейська, синього кольору форма, на якій причеплені нові шеврони з емблемами поліції.

Поліцейські говорять, що нові розпізнавальні знаки мусіли закупити окремо, бо централізоване надання нової форми загальмувалося.

Як говорить прес-офіцер обласної поліції Анна Олійник, форменого одягу отримали тільки частину, через недостатнє фінансування. І в першу чергу забезпечили поліцейським обмундируванням тих працівників, які працюють з населенням. Наприклад, дільничних офіцерів поліції. Вони – єдина служба, переодягнена в поліцейське на сто відсотків.

- Увесь склад поліції будемо доукомплектовувати по мірі надходження однострою, - сказала Анна Олійник.

Щоб дізнатися більше про хід переодягання в поліцейське, пишемо запит керівнику обласної поліції. У вільному продажу поліцейських атрибутів немає, тому співробітники не могли придбати самі нові розпізнавальні знаки. За нашою інформацією, закуплені нашивки та шеврони були управлінням, а не міністерством.

Через запит ми мали меті взнати, скільки витратили та чиїх грошей на таке часткове приведення у порядок працівників поліції.

Отримуємо відповідь на запит, читаємо і бачимо: керівництво уникло пояснення щодо закупки поліцейських знаків розрізнення для міліцейської форми.

Натомість нам написали, що забезпечення новим форменим одягом іде за графіком. Воно здійснюється централізовано. Форма надходить з держустанови «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України». І ще: «Згідно наказу МВС України від 22.06.2016 №530 «Про затвердження норм належності однострою поліцейських», знаки розрізнення видаються одночасно з предметами однострою, на яких передбачено їх носіння».

То ж не видали предметів однострою? Звідки тоді взялися на міліцейській формі знаки розрізнення поліцейського зразка? Пояснення - немає.

Натомість нам дали знати, що працівник поліції й надалі вправі носити міліцейське: «пунктом 17 розділу XI Закону України «Про Національну поліцію» дозволяється носіння та використання поліцейськими форменого обмундирування, визначеного для працівників міліції, до моменту забезпечення ним у встановленому порядку згідно із затвердженими нормами».

Щодо зміни інших атрибутів міліції, то вони, як стверджують у поліції, якраз зараз знищуються. Мова про бланки, печатки, штампи, логотипи та емблеми міліції та Міністерства внутрішніх справ.

Скільки працівників поліції маємо у Вінницький області та яка частина їх виглядає по-поліцейському, а яка й досі має вигляд міліціонерів - дивіться в інфографіці нижче. Ми запитували у поліцейського керівника конкретну кількість співробітників по різних підрозділах, яких переодягнули.

«У першу чергу забезпечуються повсякденним одностроєм поліції працівники патрульної поліції, дільничні офіцери та працівники ювенальної превенції», - написали нам і назвали лишень дві цифри: «Станом на 23.01.2017 року особовий склад Головного управління Національної поліції забезпечений повсякденним одностроєм поліції на 10% від штатної чисельності. Дільничні офіцери поліції забезпечені одностроєм на 100%. В лютому поточного року планується забезпечення одностроєм роти поліції особливого призначення та батальйону поліції особливого призначення «Вінниця».

Раніше 20minut.ua писав, що нову форму швидко отримали тільки поліцейські керівники - одразу, як пройшли атестацію. Згодом процес переодягання “завис” на працівниках нижчої ланки, бо ресурси для реформування системи вичерпалися.

А що з фінансуванням цього року? Воно збільшене. Також через запит редакція дізналася, скільки грошей отримає поліція області і як запланувала їх витрачати. У одному з пунктів видатків бачимо, що більше півмільйона гривень передбачені на «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Не виключено, що кошти з цього пункту плану торік пішли на закупку нашивок і емблем поліції.




Читайте також: 

Тільки вони мають вигляд поліцейських. Як і для чого міняють дільничних?
Поліція нова — форма стара. Чому правоохоронці досі ходять «у міліцейському»
Пройшов рік змін у поліції. Що точно зроблять поліцейські до кінця 2016-го?
Головним поліцейським області став Юрій Педос
Конкурс патрульних поліцейських. Скільки треба віджатися, щоб пройти?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
    Бамц. Деньги закончились. Что-то рехформаторы опять не просчитали.
  • Purgen Purgen
    Скажите спасибо, что вообще есть в чем ходить. Через пару - тройку лет и такого не будет.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up