Із 1 січня 2017 року на території України правоохороні мали б повністю перейти на нову поліцейську форму. Не можна використовувати старі міліцейські атрибути, логотипи, емблеми.
Журналіст 20minut.ua разом з активістами коаліції ГО «НІКА» взяв участь у моніторингу на наявність поліцейських жетонів, нових посвідчень та форми.
Як проходив моніторинг
На вулиці та у міських відділеннях поліції. Правоохоронців просили представитися, показати посвідчення та жетон. Якщо на ньому була форма старого зразку, то намагалися дізнатися, чому досі не змінили на нову.
Біля відділення поліції на вулиці Пирогова увагу привернув чоловік без форменного одягу, який приїхав на авто поліції охорони. За його словами, він не є правоохоронцем. Те, що користується службовою машиною пояснив тим, що ніби працює у цій структурі. Ким саме — невідомо.
Загалом, було опитано 9 поліцейських. Ті, які були вдягнені у стару форму, розповіли що нового форменного одягу катастрофічно не вистачає. Кажуть, що на нього у керівництва поліції немає грошей. Один з правоохоронців сказав, що новий одяг йому видали, проте на два розміри більший, ніж потрібен. Тому носити його чоловік не може.
З синіх курток зняли старі міліцейські шеврони.
Моніторинг поліції в Україні проводиться за ініціативи Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ).
Немає грошей — немає форми
Анна Олійник, прес-офіцер обласної поліції
— Наші працівники справді ще не до кінця укомплектовані новою формою. Причина — неналежне фінансування. Насамперед новий форменний одяг отримують ті правоохоронці, які найбільше працюють з населенням. До кінця цього тижня форму нового зразка отримають усі дільничні інспектори області. Увесь склад поліції будемо доукомплектовувати по мірі надходженя однострою.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Правильно роблять: заміна в міру старіння, поступово.