Лікарні Вінниччини отримають 6,8 мільярда на безоплатні послуги та ліки: хто матиме найбільше коштів?

Лікарні Вінниччини отримають 6,8 мільярда на безоплатні послуги та ліки: хто матиме найбільше коштів?
  • Національна служба здоров’я України уклала договори з вінницькими медичними закладами на суму 6,8 мільярда гривень за Програмою медичних гарантій на 2025 рік.
  • Які лікарні отримають найбільше коштів на медичні послуги для пацієнтів у Вінниці та області? З’ясовували.

 

На сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) з’явилася офіційна інформація про кількість і суму укладених договорів із медичними закладами України на медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій.

Що це за програма?

Програма державних гарантій медичного обслуговування населення (далі — Програма медичних гарантій, ПМГ) — це програма, що визначає перелік та обсяг медичних послуг, виробів медичного призначення й лікарських засобів, повну оплату яких держава гарантує пацієнтам за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з установленими тарифами. Послуги надаються з метою профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.

Медичні послуги, які закуповує НСЗУ за Програмою медичних гарантій, повністю безоплатні для пацієнтів — включно з лікарськими засобами та витратними матеріалами.

Відео дня

Скільки отримає Вінниччина?

Заклади охорони здоров’я Вінниччини уклали договори на суму 6,8 мільярда гривень. Найбільшу частину цієї суми, а саме 6,5 мільярда гривень, становлять 123 договори, укладені із закладами комунальної форми власності.

Приватні медзаклади та фізичні особи-підприємці уклали 146 договорів, проте вони отримають трохи більше ніж 180 мільйонів гривень від загальної суми.

Які лікарні уклали найбільші договори?

Також з’ясували, які медичні установи Вінниччини уклали договори та кому буде виділено найбільше коштів на безоплатні медичні послуги й ліки.

Найбільший договір — на суму понад 717 мільйонів гривень — уклала Вінницька обласна лікарня ім. М. І. Пирогова. На 505 мільйонів гривень укладено договір із Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а на 442 мільйони гривень — із Подільським регіональним центром онкології.

Найменші суми договорів за Програмою медичних гарантій 2025 року уклали Вапнярський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги — лише 34 663 гривні, а також Чернятинська головна амбулаторія загальної практики сімейної медицини та Уланівський центр первинної медико-санітарної допомоги — по 69 326 гривень кожен.

Також ми поцікавилися, на яку суму уклав договір Вінницький кардіоцентр. Нагадаємо, нещодавно там виник скандал щодо вимагання значних коштів у пацієнта-ветерана за ліки й послуги, які держава гарантує безоплатно.

Згідно з останніми даними НСЗУ, за Програмою медичних гарантій на 2025 рік ця медична установа уклала договір на суму понад 110 мільйонів гривень.

Які та як можна отримати ліки безкоштовно?

За Програмою медичних гарантій 2025 року в Україні пацієнти можуть безкоштовно або з частковою доплатою отримати широкий перелік лікарських засобів та медичних виробів. Це стало можливим завдяки програмі реімбурсації «Доступні ліки», яка охоплює лікування найпоширеніших хронічних захворювань.​

Категорії захворювань, за якими доступні безкоштовні ліки:

Як отримати безоплатні ліки?

  1. Зверніться до лікаря (терапевта, педіатра або сімейного лікаря), з яким укладено декларацію, та отримайте електронний рецепт. 
  2. Завітайте до аптеки з позначкою «Тут є Доступні ліки». 
  3. Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом. 

Термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

Додаткова інформація:

Які безоплатні послуги є в програмі медичних гарантій 2025?

ПМГ-2025 складається з 44 пакетів медичних послуг, які охоплюють усі види та рівні медичної допомоги:

  • Екстренна медична допомога
  • Первинна медична допомога
  • Послуги в сфері громадського здоров’я (діагностика та лікування ВІЛ, туберкульозу в стаціонарних умовах, психіатрична допомога (стаціонарних умовах та мобільні дисциплінарні команди), замісна підтримувальна терапія)
  • Амбулаторні послуги (профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах, ведення вагітності, стоматологічна допомога, послуги з раннього виявлення онко, лікування методом гемодіалізу, лікування методом перитонеального діалізу)
  • Стаціонарні послуги (стаціонарна медична допомога з та без проведення хірургічних операцій, лікування онкологічних захворювань)
  • Пріоритетні стаціонарні послуги (Медична допомога при пологах, допомога новонародженим у складних неонатальних випадках, медична допомога при інфарктах та інсультах)
  • Реабілітаційна допомога (реабілітація немовлят, які народилися передчасно або хворими протягом перших трьох років життя, стаціонарна та амбулаторна реабілітація дорослих та дітей)
  • Паліативна допомога (стаціонарна та мобільна)
  • Лікування безпліддя ( Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro))
  • Трансплантація
  • Безоплатне зубопротезування та -лікування для захисників та захисниць

НСЗУ закуповує медичні послуги в державних, комунальних і приватних медзакладах для всіх українців і наша мета полягає в тому, щоб пацієнт знав про гарантований державою обсяг послуг і правила отримання медичної допомоги, а надавач — розумів свої можливості і відповідальність.

Дізнатися, які медичні заклади надають медичні послуги за договором із НСЗУ можна на Електронній карті місць надання послуг за програмою медичних гарантій (користуйтеся підказками в описі під картою щодо користування інформаційною панеллю).

Доступ до більшості безоплатних послуг, як і до ліків, відкривається через декларацію з лікарем первинної медичної допомоги: сімейним лікарем, терапевтом або педіатром для дитини.  У разі необхідності лікар створить електронне направлення на консультацію до лікаря- спеціаліста, обстеження тощо. З направленням пацієнт може вільно обирати заклад, в якому пройти обстеження чи лікування.

Однак електронне направлення не потрібне для отримання екстреної медичної допомоги. А також при зверненні до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, педіатра або лікаря, у якого пацієнт перебуває під наглядом із хронічним захворюванням.

 

Читайте також:

Хто у Вінницькій області має найбільше порушень у закупівлях Prozorro? Проаналізували скарги

Нова система щеплень в Україні: що зміниться з 2026 року

Продовження інвалідності у 2025 році. Що потрібно знати українцям?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Олег Фролов

    В нас не має національної служби здоров'я , в нас є антинародна служба , по оббиранню населення , та знищення здоров'я , нервів , грошей , довіри , та честі до Людей!
    Досить виригувати сни конченого алкаша , розкрийте очі , та закрийте ротодупу !
  • Дарья Гоца

    Головне щоб не в кармани
  • Tatiana

    Все перекочує в кармани. Нічого безкоштовного майже немає, крім величезних хабарів, доводиться купувати все починаючи з бінтика і закінчуючи дорогими медпрепаратами.
  • Не відомо

    Інші медичні заклади нічого не потребують?

keyboard_arrow_up