Хто у Вінницькій області має найбільше порушень у закупівлях Prozorro? Проаналізували скарги

- З 2016 року платформа Prozorro є місцем для публічних закупівель, де кожен може проаналізувати чесність та відповідність майбутніх товарів чи робіт.
- Одночасно з цим можна надіслати скаргу на той чи інший тендер, якщо помітили якусь невідповідність.
- Ми проаналізували, на яких організаторів Вінниччини було надіслано найбільше скарг.
Аналізуючи закупівлі на платформі Prozorro за допомогою BI Prozorro, ми підготували статистику щодо кількості скарг на організаторів торгів у Вінницькій області. До аналізу брали тендери, які оголошували з січня 2022 по січень 2025 року.
Загалом за цей період надійшло 948 скарг по Вінниччині. Скаржників було всього 384. Очікувана вартість лотів зі скаргами склала 4,50 млрд гривень.
Рейтинг організаторів за кількістю скарг
Найбільше скарг надходило переважно на медичні заклади та установи, пов'язані з обслуговуванням доріг. Також багато скарг стосувалося відділів освіти різних районів.
Що порушували організатори?
Переважно це були умови тендерної документації.
Наприклад, Вінницька обласна лікарня імені М. І. Пирогова у закупівлі палива встановила вимогу, що до участі допускаються лише ті учасники, які можуть запропонувати три АЗС на відстані до 3,5 км від юридичної адреси КНП ВОКЛ ім. М. І. Пирогова ВОР. Хоч порушення виправили, закупівлю скасували.
Аж три скарги на дискримінаційні умови тендерної документації надійшло на тендер від «Вінницяоблводоканалу». У червні вони планували закупити водний розчин хлориду поліалюмінію (коагулянт РАХ XL 19F) на суму понад 42 мільйони гривень. Однак, попри спроби виправити порушення, торги так і не відбулися.
Велику закупівлю скасували і після перевірки її Державною аудиторською службою. Йдеться про тендер від «Вінницької транспортної компанії» на закупівлю електроенергії на суму майже 165 мільйонів гривень.
«Закупівля відміняється на виконання вимоги ДАСУ в межах моніторингу UA-M-2023-02-22-000034. Причина скасування вказана, виходячи із запропонованих електронною системою варіантів», — повідомили в коментарі про причини скасування закупівлі.
Також у раніше згаданій лікарні Пирогова скасували закупівлю медичного обладнання на очікувану суму понад два мільйони гривень. У цьому тендері замовник неправомірно відхилив учасника, на що було подана скарга.
На які лоти найбільше скарг?
Якщо виділити категорії лотів, на які надходило найбільше скарг, то розподіл виглядає так:
- Нафтопродукти, паливо, електроенергія та інші джерела енергії — 246 скарг
- Будівельні роботи та поточний ремонт — 111 скарг
- Ділові послуги (юридичні, маркетингові, консультаційні, кадрові, поліграфічні та охоронні) — 57 скарг
- Медичне обладнання — 53 скарги
- Послуги з ремонту та технічного обслуговування — 48 скарг
Також, якщо аналізувати дані по місяцях, найбільше скарг на тендери надійшло у лютому 2023 року — 48 скарг за місяць. Висока активність була також у липні 2023 року (44 скарги) та в березні й травні того ж року (по 43 скарги). Загалом у період з січня по липень 2023 року спостерігалася рекордна кількість скарг за останні три роки.
Читайте також:
Завищені ціни на будматеріали? Держаудитслужба перевіряє тендер на ремонт укриття у Станіславчику
Родовище в Могилів-Подільському районі виставили на аукціон
Скільки дронів та машин для ЗСУ купила Вінниця з початку 2025 року? Ми порахували
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
K u A n A r
Котя киска