Рідні так і не отримали відповіді: що зараз із 210-м батальйоном?

- Рідні бійців 210-го батальйону продовжують боротися за справедливість і вимагають для них лікування та відновлення.
- Що робили близькі, куди зверталися, чи отримали відповіді та допомогу? І що зараз відомо про воїнів? З’ясовували.
Що сталося з 210-м батальйоном?
210-й батальйон 120-ї бригади територіальної оборони з 26 вересня обороняв населений пункт Гірник на Донеччині. Тоді бійці підпорядковувалися 59-й окремій мотопіхотній бригаді (59-й ОМБр). Однак після ротації батальйон був переданий у підпорядкування 110-ї окремої мотопіхотної бригади (ОМБр).
Протягом місяця активної оборони, без підтримки і за умови отримання неправдивої інформації, бійці опинилися в оперативному оточенні. Коли евакуація поранених стала неможливою, військові вирішили вийти з оточення у Гірнику, усно повідомивши про це вище керівництво. Натомість у відповідь почули погрози розстрілом.
22–23 жовтня батальйон розташувався в районі Покровська для відпочинку й відновлення. Згодом надійшло повідомлення від 110-ї ОМБр про термінову перекваліфікацію 210-го батальйону на штурмовиків. Більшість військових відмовилися через фізичну та психологічну виснаженість після тривалого перебування на передовій.
У ніч із 23 на 24 жовтня (з 1.00 до 4.00) представники 110-ї ОМБр разом із невідомими особами у військовій формі прибули на місце розташування батальйону. Бійцям наказали терміново сісти в автобуси. У разі відмови застосовували фізичну силу, а подекуди навіть стріляли.
З цього моменту рідні втратили зв’язок із бійцями. Детальніше про це можна прочитати у нашому матеріалі:
Що робили рідні?
Рідні військовослужбовців спершу звернулися до вінницької Військової служби правопорядку України (ВСП) із заявою про викрадення їхніх чоловіків невідомими особами. Також родичі телефонували до Міністерства оборони України та подавали заяви в Краматорське, Дніпропетровське і Харківське ДБР.
30 жовтня родичі провели акцію на підтримку 210-го батальйону. Крім того, звернулись до народної депутатки Ірини Борзової, Головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського та Президента України Володимира Зеленського з офіційними листами.
На момент акції близькі лише знали, що бійці перебувають на полігоні десь у Харківській області. Виходити на зв’язок їм дозволяють рідко, телефони забирають.
Анастасія розповіла, що після останньої розмови, вони продовжили проводити акції розголосу у Вінниці та Києва. Так, 10 листопада у Вінниці відбувся автопробіг на підтримку бійців 210-го батальйону ТрО. Пізніше деякі дружини поїхали до столиці, щоб і там привернути увагу до проблеми.
Чи були якісь відповіді?
— Командування 120 бригади на зв'язок з нами не вийшло, тому будемо пробувати знову добиватися від них відповіді. Сподіваємося, що Наталя Заболотна нам допоможе. ВСП спочатку надіслали нам відповідь, але потім виявляється, що воно повинно пройти через ДБР. Копію нам ніхто не надав, — каже дружина.
Додамо, що ми також зверталися до 120-ї бригади тероборони та 110-ї окремої механізованої бригади з проханням прокоментувати ситуацію. Однак досі жодної відповіді не отримали.
Читайте також:
Чому військові йдуть в СЗЧ? Проаналізували судові справи у Вінницькій області
Як захиснику звільнитися з військової служби після полону: порядок дій та пакет документів
Нові правила бронювання від мобілізації. Що зміниться для вінничан з 1 грудня?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Sancho
Юрій Цігуш
demiyan 007
Ксюха Лисковая