«Полігон — це не відновлення»: у Вінниці рідні бійців 210-го батальйону провели акцію підтримки

- У Вінниці відбулася акція на підтримку військових 210-го батальйону ТрО 120-ї бригади.
- Рідні бійців пройшлися головними вулицями міста з плакатами та гаслами.
- Що нового розповіли близькі воїнів?
«210-й батальйон — герої, не раби!», «Життя 210-му батальйону 120-ї ОБр ТрО», «Полігон — це не відновлення» — такі гасла сьогодні лунали у місті. Вони стосувалися ситуації у 210-му батальйоні 120-ї бригади тероборони.
Що сталося з 210-м батальйоном?
У нашому попередньому матеріалі ми писали, що після місяця активної оборони населеного пункту Гірник військовим 210-го батальйону не дали часу на відновлення та лікування. Крім того, під час самої оборони їх не забезпечували належним спорядженням, а коли батальйон був майже в оточенні, забороняли вихід, погрожуючи розстрілом. Про це журналістці «20 хвилин» розповіли рідні бійців.
Після виходу бійців 210-го батальйону з оперативного оточення близькі не могли з ними зв’язатися. Згодом вони дізналися, що 23 жовтня військовим надійшло повідомлення від 110-ї окремої мотопіхотної бригади (ОМБр), у підпорядкуванні якої тоді перебував батальйон, про необхідність перекваліфікації військових батальйону на штурмовиків для термінового відбиття позицій.
Багато військових тоді відмовилися, оскільки потребували відновлення після бойових дій. Але в ніч із 23 на 24 жовтня з 1.00 до 4.00 керівництво 110-ї ОМБр спільно з невідомими у військовій формі та зі зброєю прибуло на місця відпочинку бійців 210-го батальйону. Бійцям наказали «в терміновому порядку здійснити посадку в автобус, пригнаний для відправки, а в разі відмови застосовували фізичну силу, а подекуди навіть розпочинали стрілянину по військових, які лише нещодавно вийшли з бою».
Про ці події рідним стало відомо від військових, яким вдалося втекти.
Дружина одного з воїнів Анастасія розповіла, що за цей час вони вже зверталися до міської ради, обласної ради та до Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку (ВСП), де написали заяви. У телефонному режимі їм вдалося зв’язатися з Міністерством оборони України, а також із Краматорським, Дніпропетровським та Харківським ДБР, де вони також залишили заяви.
Чи відбулися якісь зміни?
Сьогодні на акції журналістці «20 хвилин» вдалося знову поспілкуватися з Анастасією. Вона повідомила, що після останньої публікації вони звернулися до Ірини Борзової, Головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського та президента України Володимира Зеленського. Наразі очікують на відповідь.
— Але поки що всі лише розводять руками. Завтра знову маємо зустрітися з командуванням разом із Наталією Заболотною (заступниця та в.о. голови Вінницької обласної державної адміністрації, — авт.). Сьогодні ми організували мирну акцію, щоб продемонструвати, що 210-й батальйон — не раби. Вони не повинні одразу знову виходити на поле бою, їм потрібне відновлення, їм потрібна ВЛК, — зазначила Анастасія.
У розмові з дружинами, матерями, сестрами та доньками вдалося з’ясувати, що, якщо хтось із бійців і виходить на зв’язок, то максимум на дві хвилини.
Оксана, чоловік якої служить у 210-му батальйоні, розповіла, що востаннє говорила з ним 28 жовтня.
— Подзвонив пізно ввечері, розмова тривала 10 секунд. Лише сказав: «У мене все добре. Усім привіт», — пригадує Оксана.
У розмовах з іншими родичами журналістка почула про аналогічну ситуацію. Все, що вдалося дізнатися про бійців за цей час — це що вони знаходяться на полігоні, де проходять цілодобові навчання.
Рідні кажуть, що відправлення воїнів на полігон одразу після повернення з передової є недоречним.
— Я знаю, що мій чоловік на полігоні, але ми не знаємо, де саме він, які там умови й обставини. Їм важко морально й фізично, адже, наприклад, мій чоловік неодноразово зазнавав контузій і фізично йому дуже важко виконувати завдання на полігоні з четвертої ранку до пізнього вечора. Це важко навіть для здорової людини, — розповідає Таїсія, дружина ще одного військового 210-го батальйону.
Крім того, від родичів стало відомо, що серед військових батальйону є ті, хто придатний лише обмежено й взагалі не мав би там перебувати.
Раніше журналістка «20 хвилин» надіслала звернення до 120-ї бригади територіальної оборони (ТрО) та до 110-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) з приводу цієї ситуації. Відповіді ще немає. Як тільки з’явиться — ми опублікуємо її.
Читайте також:
«Ця поїздка стимулює нас працювати»: як для ветеранів організували подорож в Карпати
Понад 74 мільйони Вінниця витратить на товари для ЗСУ. Що корисного купують і чи є переплата?
Палкі шанувальники путіна: чим запамʼяталися найвідоміші колаборанти з Вінниці?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
SanchoДля командування наші воїни це лиш витратний матеріал
-
VivaCubaОт і вся ціна обіцянкам сирського та зеленського. Люди для них мясо, але свої друзі з 95 тих чипати не можна. Це ганьба для влади.Serhio S reply VivaCubaна наступних виборах (якщо вони будуть - бо сцарь при владі), думайте де відмітку ставити...
-
МСА потім розповідають як погані українці ухиляються від свого обов'язку.
-
Roman KowalskiЗавтра все вирішиться