Як розповіла координаторка благодійного збору Катерина Шрамко, ідея придбати веновізор для педіатрії виникла завдяки досвіду матерів з Житомира.
— Одна вінничанка поділилася у групі «Вінницька матуся» матеріалом про жінок з Житомира, які зібрали гроші на веновізор та передали його у лікарню. Ми почали з дівчатами вивчати питання цього приладу, — сказала Катерина Шрамко. — Розглядаємо такий прилад саме в напрямку педіатрії, бо всі знають, наскільки ін’єкції болючі процедури і як хочеться скоротити цей час до мінімуму. Чи потрібен такий прилад, думки розділилися — один лікар сказав, що практикував роботу з веновізорами, і зазначив, що якщо в дорослої людини чи дитини вени заховані, то прилад не дуже допомагає. Але більшість діток мають венки зверху і цей прилад буде дуже дієвим.
Коштує такий прилад чимало — сума коливається від 90 до 120 тисяч гривень. За словами Катерини Шрамко, процес збору коштів полегшує те, що немає обмежень у часі.
Саме тому вінничанки вирішили показати благодійність з іншого боку: не просто просити грошей на пристрій, а заробити на нього. Інші волонтерки благодійного збору (Анна Сінгх, Вікторія Халабуда та Зінаїда Матвієнко) вже почали вигадувати соціальні заходи, на які можна було б запросити гостей.
Одним з таких заходів відбудеться вже 19 грудня. Матусь запрошують на дівочі посиденьки, де будуть створювати святкові ароматні свічки з натуральної вощини. Участь у такому заході коштує 300 грн, 130 з яких підуть на збір веновізора.
Майстриня Зінаїда Матвієнко розповідає, що свічки будуть висотою 16, 12, 8 сантиметрів і діаметром 4 см. Їх можна використовувати, як декор для святкового столу, або просто прикрашати ними будинок.
— Свічки будемо робити з натуральної кольорової вощини. А також я покажу, як їх можна прикрасити в новорічному стилі. Свічки з такого матеріалу набагато корисніші та пахучіші, ніж парафінові. До того ж вони не горять, а плавляться, а відтак у домі буде приємний медовий запах, — каже Зінаїда Матвієнко.
Дівчина зізнається, що вирішила долучитися до благодійного збору на веновізор саме завдяки власному досвіду.
— Нещодавно з дитиною мені довелося побувати у Дитячій обласній лікарні. Дуже було проблематично ставити крапельниці, брати аналізи. Всі дітки бояться ін'єкцій, не в усіх діток видно вени. Медсестрі було дуже важко сконцентруватися, коли дитина плакала. А якби був веновізор, всі ці процедури могли б пройти набагато легше як для малюка з мамою, так і для медсестри, — додала вона.
А от на думку лікарки екстреної медичної допомоги Тетяни Заріцької, такий прилад з виявлення вен не дуже доречний у використанні. Вона говорить, що вену можна знайти і за допомогою катетора.
В подальшому волонтерки планують розробити ще ряд заходів, куди можна було б запросити гостей та з користю провести час.
Читайте також:
Ні дня без добра: що хорошого цьогоріч сталося у Вінницькому притулку для тварин
На Вінниччині відкриють центр для допомоги дітям, які страждають від насильства
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Потом пипл удивляется, откуда бабло у волонтеров, которые годами нигде не работают.
Было бы что
Попадете з маленькою дитиною, де катетер з 5 разу вставлять заспіваєте іншої. Або ні, скажете з 5 разу ну і с нім, пусть тєрпіт
Люди в больница умирают ,из-за того что врачи не подходят к больным. Човган и Павлов ,эта писанина про сбор денег это ВЕРХ цинизма , и низ дна в журналистике.
Так что засунь свою обиду на Човгана и Павлова подальше и поглубже в недры свои! А лучше отпишись и не читай такие ненавистные тебе издания!!!!