Допомагаємо

58-річна Олена Колосова немає ні житла, ні грошей на лікування та продукти. У жінки друга група інвалідності. Міська рада вкотре відмовила їй у пенсії, вдома немає гарячої води, скоро вимкнуть газ та світло. Олена благає про допомогу, адже боїться голодної смерті.

З вінницькою пенсіонеркою Параскевією Котик 20 січня стався нещасний випадок: вона послизнулася по дорозі за пенсією та зламала ключицю і шийку стегна, а вже за два дні небайдужі зібрали необхідну суму на операцію.

Страшнішим за власну хворобу, може бути лише хвороба близької людини. Наприклад, дружини або чоловіка. Що робити у таких випадках? Як допомогти та заспокоїти? Де шукати надію?  Ми поговорили з двома вінничанами, які стали опорою та підтримкою для своїх коханих під час важких хвороб. Тетяна для чоловіка, якому потрібна була термінова трансплантація печінки. А Мар’ян для дружини, під час її тривалої боротьби з раком молочної залози.

Син Світлани благає про допомогу – виявили пухлину головного мозку, зробили операцію, а на реабілітацію коштів не залишилось. Потрібно близько 100 тисяч гривень. Лікування призначене на середину січня у Києві.

Сьогодні, 7 січня, у Вінниці організували святковий різдвяний обід для сиріт з дитячого будинку «Малятко».  Діти розважалися, ласували традиційними українськими стравами та спілкувалися.  А дорослі, які спостерігали за заходом для вихованців сиротинця, — ховали сльози. 

Куди подіти непотрібний одяг? Просто викинути чи краще пожертвувати? В нашому місті є контейнери для благодійності.  Де вони знаходяться та куди потрапляють речі з соціальних баків? 

Двоповерховий притулок для безпритульних у Вінниці планують створити вже у 2020 році. Визначаються з місцем.  Тим часом волонтери розповіли, як громада може допомогти нужденним на вулицях міста. А чиновники розказали про допомогу муніципалітету, яка зараз існує.

Вінничани шукають людей з допомогою соціальних мереж. Зі словами «Зникла людина» або «Допоможіть знайти» там багато постять. Редакція дізналася, куди дзвонити в першу чергу і що ще треба зробити, якщо зв'язок з близькою людиною втрачений.   

Тетяна Голота – 28-річна мама двох маленьких синочків – потребує нашої допомоги. У неї рак.  Зібрали вже близько 300 тисяч гривень. Щоб Тетяна пройшла повний курс лікування, необхідно ще 420 тисяч. 

Різдвяну колядку  «Щедрик», яка у ці дні лунає по всьому світу, пропонують внести до пам’яток нематерільної спадщини ЮНЕСКО У середині грудня вона звучала у… напіврозваленому будинку у селі Шершні Тиврівського району Виконував відомий скрипаль Ілля Бондаренко Поки у Києві і в діаспорі збирають кошти на відновлення садиби, у нас сперечаються, чи справді Леонтовичі проживали у цьому будинку Хіба мало того факту, що батько композитора служив у храмі у Шершнях?  

keyboard_arrow_up