«Мамо, коли закінчиться війна?»: психологиня Ольга Товпеко запрошує на розмову дітей воїнів

- Засновниця ГО «Важливі» досвідчений психолог Ольга Товпеко разом з колегами допомагає дітям військових і батькам, які постраждали через війну.
- У квітні стартує новий онлайн-проект — «Діти воїнів».
- Хто може взяти в ньому участь? Як це зробити? Що дають такі заняття?
Ольга Товпеко кандидат психологічних наук, яка працювала у Київському національному університеті імені Шевченка, авторка книг з психології для батьків і дітей. Коли почалася війна, психологиня створила громадську організацію «Важливі». Їй вдалося зібрати команду досвідчених психологів. Разом вони допомагають дітям і їхнім батькам, які зазнали жахіть війни з росіянами.
Як каже пані Ольга, війна зруйнувала світ дитинства. Батьки або рідні багатьох хлопчиків і дівчаток на війні. Дітей лякають звуки сигналів тривоги, гул безпілотників, чи вибухів. Так само налякані їхні батьки. Вони намагаються врятувати, захистити своїх синів і дочок, знайти для них безпечні умови.
На жаль, у багатьох ситуаціях дорослі почуваються розгубленими. Не знають, що і як мають робити, коли їх переповнює відчай і страх?
У такій ситуації в Ольги Товпеко виникла ідея допомогти дорослим з дітьми.
Уже два роки вона зі своєю командою працює з дітьми військовослужбовців.
—Наше завдання дати можливість дорослим і дітям навіть в нинішніх складних умовах знаходити сили, щоб жити життям, сповненим сенсу, — написала на своїй сторінці у соцмережі пані Ольга. — Даємо поради і підказки, як це робити.
На початку квітня ГО «Важливі» розпочинає новий проект для батьків і дітей під назвою «ДІТИ ВОЇНІВ».
—Ми запускаємо психологічні групи підтримки для дітей військовослужбовців з 2023 року, — йдеться на сторінці у соцмережі ГО «Важливі». — Зараз ми набираємо групи підтримки для дітей від 7 до 15 років, і нам дуже важливо, щоб про цю можливість дізналося якомога більше сімей. Запрошуємо батьків у психологічні групи. Групова підтримка допоможе дитині знайти розуміння, зміцнити внутрішню стійкість та знизити стрес і страх, що виникають через службу одного з батьків.
У повідомленні уточнюють, що діти зможуть поділитися своїми переживаннями, навчитися розуміти багато речей, проявляти свої емоції та отримати підтримку від кваліфікованих дитячих психологів.
Організатори проекту зазначають, що участь у ньому безкоштовна. Пояснюють, що працюють за благодійні кошти від бізнесів та приватних осіб.
Формат групи: онлайн, щотижня, 1 година, 12 занять. У групі: 7-8 осіб. Старт: початок квітня.
Охочі можуть зареєструватися за таким посиланням:
Читайте також:
Скандал у Вінницькому онкологічному центрі: викрили корупційну схему на два мільйони гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.