Замість в’язниці — штраф 850 гривень. Хабарницька справа депутата Криська стала шахрайською

Замість в’язниці — штраф 850 гривень. Хабарницька справа депутата Криська стала шахрайською
  • Минулого року депутат облради Володимир Крисько став підозрюваним у хабарницькій справі. Його звинуватили у вимаганні 3000 доларів за «потрібні» висновки комісії, яку він очолює.
  • Прокуратура переглянула свої претензії до Криська. Якщо раніше йому загрожувала в'язниця, то тепер — штраф 850 гривень, у найгіршому випадку — «умовний» термін.

На початку вересня 2017 року на сайті прокуратури Вінницької області з’явилося резонансне повідомлення: на хабарі викрито депутата облради — голову постійної комісії з питань охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр. Співробітники СБУ та прокурори затримали Володимира Криська, який також був виконуючим обов’язки начальника Вінницького регіонального управління водних ресурсів.

Підозрюють чиновника в тому, що він вимагав та отримав хабар у 3000 доларів за позитивні висновки комісії, яку він очолює.

Зокрема, за підготовку проекту рішення ради про погодження Держслужбі геології та надр продажу спеціального дозволу на користування надрами та розробки однієї з ділянок пісковиків у Ямпільському районі.

Відео дня

Читайте також:

  • Депутат Вінницької обласної ради Крисько «взяв на лапу» три тисячі доларів 

Пішов на лікарняний

Депутату Криську повідомили про підозру в тому, що він вимагав та отримав хабар. Злочин кваліфікували за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу. Ця частина передбачає покарання позбавленням волі на термін від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Одразу після цього посадовець опинився в лікарні — там із ним намагався говорити наш журналіст.

Читайте також:

  • Підозрюваний у хабарі депутат Крисько лежить у лікарні. З пресою не розмовляє

Підозрюваного Володимира Криська ми зустріли в коридорі обласного ендокринологічного диспансеру. Його вела за руку медсестра. Одягнений у спортивний костюм, чоловік йшов обережно. Одну руку тримав напіввитягнутою вперед, як роблять це незрячі.

Медсестра завела його в кабінет до лікаря. Приблизно через 20–30 хвилин пан Крисько вийшов із кабінету в супроводі тієї само медичної працівниці. Повільно й так само обережно він ступав по сходах.

Давати тоді будь-які коментарі про кримінальну справу він відмовився.

Магічна трансформація?

Досудове розслідування продовжувалося до травня 2018 року. У судовому реєстрі час від часу з’являлися ухвали, які стосувалися справи.

17 травня суддя Вінницького міського суду Руслана Романчук призначила підготовче судове засідання. Читаємо в ухвалі, що до суду надійшов обвинувальний акт щодо Криська… Але злочин уже кваліфікують як шахрайство — за частиною 1 статті 190 ККУ.

Покарання, яке тут можна отримати — штраф 850 гривень, у найгіршому випадку — «умовний» термін.

Тобто якщо раніше прокуратура вважала отримання 3000 доларів за потрібні висновки комісії хабарництвом, то тепер — «заволодінням чужим майном або придбання права на майно шляхом обману» — так звучить нинішня стаття обвинувачення.

Для того, щоб отримати пояснення про зміну кваліфікації, ми написали письмовий запит до прокуратури. Поставили такі питання:

  • 1. З яких підстав прокуратура Вінницької області змінила кваліфікацію вказаного вище кримінального провадження?

  • 2. Хто з прокурорів займався процесуальним керівництвом під час досудового розслідування вказаного вище провадження?

Також звернулися за коментарем до самого Володимира Криська. Хотіли запитати про його позицію щодо кримінальної справи. Телефонували на його номер, вказаний на сайті управління водних ресурсів. Кілька разів нам відповідали, що посадовця немає на місці. Врешті, журналіст залишив свій номер телефону дівчині, яка брала слухавку. Так ніхто й не зателефонував.

Читайте також:

Що відбувається в суді?

Спершу справа потрапила до судді Руслани Романчук. Після цього Володимир Крисько клопотав про повернення обвинувального акту (про шахрайство, а не про хабарництво) до прокуратури. Мовляв, недостатньо доказів його провини. Але Романчук не погодилася це зробити.

Тоді Крисько заявив про відвід судді — цю вимогу задовольнили. Тепер суддею в справі є Дмитро Шлапак, який нам відомий тим, що його батьки заснували релігійну громаду, яка об’єднала людей, тим чи іншим чином пов’язаних із судовою системою Вінниці.

Читайте також:

  • Об’єднані вірою, судами та авто. Хто опинився на лаві підсудних разом із прокурором

Підвищення для прокурора

Офіційної відповіді на наш запит ще немає. Але відповідь на одне з них ми знайшли в судовому реєстрі.

Клопотання, які подавали до суду під час розслідування справи, погоджували з прокурором Вадимом Слободянюком. Він був прокурором відділу процесуального керівництва в кримінальних провадженнях Вінницької прокуратури.

Пишемо був, бо тепер Слободянюк пішов на підвищення та переїхав до Києва — став начальником відділу з питань добору та переведення прокурорів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Генеральної прокуратури України. Слідом за Віталієм Грушковським, ще одним вінницьким прокурором, який очолив ту саму КДКП.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled 09:40 Без води та світла: оперативна інформація про відключення 4 липня 09:11 У Вінниці попрощаються з Олександром Вуглицьким, який загинув, рятуючи побратима 08:10 Сьогодні професійне свято правоохоронців України. Іменини, заборони та прикмети 4 липня 21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up