«Я відкритий гей». Що психологи та представник ЛГБТ думають про камінг-аут

«Я відкритий гей». Що психологи та представник ЛГБТ думають про камінг-аут
  • Нещодавно редакція 20minut.ua взяла інтерв’ю у вінницького студента, який відкрито розповів про те, як зробив камінг-аут і зізнався оточенню про свою нетрадиційну орієнтацію.
  • Після публікації на героя матеріалу вилилась велика кількість критики та несхвальних коментарів, подекуди вони були дуже агресивними. Через погрози життю та здоров’ю хлопця ми змушені були видалити статтю.
  • Попросили роз’яснення у вінницьких психологів стосовно толерантності до геїв, несхвальних коментарів і агресивної поведінки у соціальних мережах.

Матеріал про вінницького студента на 20minut.ua був опублікований 28 травня. У ньому хлопець розповідав про те, як зізнався собі та оточенню у нетрадиційній орієнтації. Хлопець перебуває у стосунках, які в майбутньому планує узаконити, навіть якщо для цього доведеться переїхати до іншої країни. Молодий чоловік також не приховував обличчя і поділився з читачами своїми фото.

За вечір матеріал набрав близько 500 коментарів. Його продовжили коментувати навіть після видалення статті. Багато з коментарів були відкрито агресивні, хлопця ображали та бажали йому смерті.

Ось лише кілька з них. Інші можна почитати під видаленим матеріалом:

Відео дня

Тепер ми попросили роз’яснення у вінницьких психологів стосовно толерантності до геїв, несхвальних коментарів і агресивної поведінки у соціальних мережах.

Варто зазначити, що більшість з тих до кого ми звернулись відмовились від коментарів, або попросили не виносити свої роз'яснення на загальний розсуд. Дехто жодним чином не захотів бути причетним називаючи це «осиним гніздом».

В’ячеслав Чумаченко, психолог, психотерапевт, сексолог:

— Зазвичай, статті такого плану викликає велику кількість відгуків і засуджень, пропозицій лікувати і вбивати. Звичайно людям глибоко наплювати на інших. У цьому випадку спрацьовує феномен засудження того, що людина боїться прийняти як реальність світу, або є люди, які вважають своїм обов’язком висловити свою думку. Особливо там, де вона нікому не цікава. 

Історія хлопця типова у своєму розвитку. З початком статевого дозрівання починає формуватися орієнтація людини. Цей вік називається, як невизначеність сексуального об’єкта. Підлітки експериментують зі своєю сексуальністю, закохуються в дівчаток, у хлопчиків. Статева орієнтація може бути обумовлена генетикою, вихованням, вигодою, соціумом. Але частіше все генетично. Вона залишається незмінною. Можна спробувати її придушити, одружитися, народити дітей. До певного часу, за рахунок віку та, поки ще хороша потенція, можна прожити.

Рано чи пізно потенція почне підводити, а секс з жінкою викликатиме огиду. Можна себе довго обманювати. Як варіант завести коханця і жити в сім’ї. Можливо в 40 років змінити своє життя, або обманювати себе далі.

Можна, як герой статті, прийняти себе. Це досить складний шлях, але дає можливість заощадити багато років свого життя.

Гомосексуалізм не хвороба, а норма. У кожного в компанії друзів — знайомиться є люди з іншою орієнтацією. Деякі друзі готові приймати (аби до мене не приставав), деяких це розважає (як миле кумедне звірятко), деяким все одно.

Інна Левчук, психолог:

— Людина зробила свій вибір, в даному випадку сексуальної орієнтації. Навіщо на нього нападати? Тим паче, є море доказів, що гомосексуальність — це питання генетики, людина народжується з такою сексуальною орієнтацією. А ось яра гомофобія — це як раз таки страх себе, а не гея, страх виявитись самому геєм. Тому раджу бути добрішим і займатись собою.

Денис, координатор та голова осередку Queer Home у Вінниці:

— Працюю у соціальній сфері не перший рік тому можу виділити певну тенденцію. У сім’ях, в яких батьки негативно ставляться до ЛГБТ-спільноти, це потім передається дітям. Не знаю, як нас у Вінниці, але по Україні через це багато суїцидних випадків. Діти розуміють, що їх батьки не підтримують. Тому я вважаю, що людям потрібно змінюватись і ставати більш толерантними. Тим більше, ніхто з представників ЛГБТ відкрито не цілується і не займається іншими речами, що можуть дозволити собі гетеросексуали.

На мою думку, з кожним роком все більше і більше людей відкривають свою орієнтацію. Але є дуже багато сімейних людей, які мають жінок та дітей. Їм важче ніж тим хто народився у 2000-х. Я думаю, що ще якихось років десять і можливо ставлення вінничан до ЛГБТ спільноти стане краще.

У соціальній роботі ми рекомендуємо відкриватись настільки, наскільки вони вважають, що це безпечно.

 

Читайте також:

Кросворд від 20minut.ua: що ви знаєте про вінницький трамвай?

«Отримаєте 500 гривень за повітря». Як у Вінниці по «сірій схемі» скуповують землю

«Там продовжуються роботи». Вінничанин зняв, як забудовують озеро на Старому місті

«Вибилися з режиму». Вінничани про те, як послаблення карантину вплине на життя

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (51)
  • Денис Гончаренко

    Дякую за статтю ))) 🤗👍
  • AK

    Такі новини зараз не на часі. Період кризи, війна, поголовний зебілізм... По перше, наш соціум до цього не доріс, і порівнювати його з соціумами де вже сотні років як демократія і інші професійні, психологічні, людські та сімейні цінності, це як порівнювати мавп з людьми. По друге, стаття була на межі пропаганди — так матеріал не подають.
  • Бус центр

    долбите друг друга молодцы !!!зачем это видеть в новостях ??? нету тем больше???? вам придумать ???проблем нет важнее ??? которые требуют огласки ?
  • Максут Гаджиев

    Зачем эта пропаганда гомосятины? Вы это так преподносите что это прям круто доставать друг у друга шкурки помидора😂😂😂.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up