Здоров'я починається з тарілки: вінницькі лікарі про раціональне харчування дітей

Здоров'я починається з тарілки: вінницькі лікарі про раціональне харчування дітей
  • Харчування відіграє ключову роль у здоров’ї дитини, впливаючи на її розвиток, імунітет і навіть настрій. Але що робити, якщо дитина  захворіла?
  • Розповідають вінницькі лікарі.

Завжди перед батьками постає питання «Чим нагодувати малюка?» під час хвороби, коли він відмовляється від будь-якої їжі.

Відсутність апетиту під час хвороби цілком природний процес, і тому примушувати з’їсти його щось «за маму або тата…» — неприпустимо, оскільки це може призвести до погіршання його стану.

Відео дня
  • Перше правило — не примушувати малюка «щось трошки з’їсти!» Не бажання щось спробувати «хоча б крапельку» є захисною реакцією дитячого організму.
  • Друге правило — давати тільки те, що він просить. Вибірковий апетит хворої дитини може компенсувати ті продукти, які йому зараз потрібні та будуть працювати на видужання.
  • Третє правило — годувати часто і малими порціями. Особливо, коли дитина виходить із хвороби та вже зголодніла, годуйте її на здоров’я! 

Чим? По-перше, продуктами багатими на білок (м’ясо, молоко, кисломолочний сир). Ці продукти будуть корисними, тому що вони виступають будівельним матеріалом для клітинних структур. Безумовно, ви можете готувати будь-які перші та другі страви, виходячи із вподобань дитини.

Не забувайте за жири, маючи на увазі також — рослинні (соняшникова, кукурудзяна, оливкова), а також включати тваринне масло. Ви можете заправляти овочеві салати, рагу, каші тощо.

Дитячий гастроентеролог, лікар-дієтолог вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Світлана Слюсар розповіла про режим харчування дитини.

Що варто знати:

  • регулярність: оптимальне харчування — це 4-5 прийомів їжі на день у встановлений час.
  • баланс: їжа повинна містити білки, жири та вуглеводи в правильних пропорціях, а також вітаміни та мікроелементи.
  • якість: важливо обирати натуральні продукти, уникати фастфуду, газованих напоїв і великої кількості солодощів.
  • дієтичне меню, яке враховує потреби дітей згідно вікових категорій та індивідуальних особливостей.

— Якщо у вашої дитини є особливі потреби в харчуванні, обов’язково повідомте лікаря, —  наголошує Світлана Слюсар. — Здорова їжа — запорука швидкого одужання! Бережіть здоров’я ваших дітей разом із нами!

 

Читайте також:

Для ветеранів війни збільшили кількість безкоштовних медичних послуг. До кого звертатись?

Лише одна консультація на день? Які медпослуги є безоплатними для пацієнтів у амбулаторних умовах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up