Для ветеранів війни збільшили кількість безкоштовних медичних послуг. До кого звертатись?

- Уряд розширив перелік безкоштовних медпослуг для ветеранів. Скористатися послугами зможуть звільнені з військової служби учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни.
- До кого звертатись і які документи потрібні?
Міністерство у справах ветеранів та Міністерство охорони здоров'я запускають експериментальний проєкт. Він розширить перелік безоплатних медичних послуг для учасників бойових дій. Про це йдеться на Урядовому порталі.
Новий проєкт стартує у березні. Скористатися послугами зможуть звільнені з військової служби учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни.
Як отримати медичні послуги
Для того, аби отримати безкоштовні медичні послуги потрібно підписати декларацію з сімейним лікарем або безпосередньо звернутися до свого сімейного.
Які документи потрібні:
- заява на отримання послуг (особисто або через законного представника);
- документ, що підтверджує статус ветерана (посвідчення учасника бойових дій; посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни);
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- ідентифікаційний код.
Ветерани, які підписали декларації з сімейним лікарем, зможуть отримати:
- додаткові обстеження та лікування;
- відновлення після травм та захворювань і лікування травм опорно-рухового апарату;
- розширену психологічну підтримку.
Як зазначається, послуги надаватимуть у медичних закладах, які укладуть договір із Національною службою здоров'я України на розширену первинну медичну допомогу для ветеранів. Це можуть бути як комунальні лікарні, так і приватні клініки, а також лікарі-ФОПи з відповідною ліцензією.
Проєкт стартує вже на початку березня, а коли всі механізми будуть налаштовані, ветеранам про це доведуть окремо.
«Здоров’я ветеранів та ветеранок — наш обов’язок. Війна виснажує і фізично, і психологічно, тому важливо не лише лікувати, а запобігати хворобам. Регулярні візити до сімейного лікаря допомагають уникнути тяжких захворювань та ускладнень. Разом із МОЗ ми працюємо над тим, щоб ветерани мали найкращі умови для лікування та відновлення», — розповіла глава Мінветеранів Наталія Калмикова.
За словами вінницьких лікарів сімейної медицини, проєкт запрацював і у нас.
— Так, до нас звертаються ветерани та інваліди війни і ми їх направляємо до вузьких спеціалістів, або скеровуємо на санаторно-курортне лікування, — розповідає лікар Юрій Тарануха.— Все для них безкоштовно, але це мають бути військовослужбовці, звільненні з лав ЗСУ.
До слова, внесення відомостей про участь військовослужбовців у бойових діях відтепер відбуватиметься протягом п'яти днів засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ).
Безкоштовні послуги у Вінниці
Крім фахівців вузьких спеціальностей, до яких ветерана війни направляє на безкоштовне лікування сімейний лікар, у Вінниці можна обстежитись і пролікуватись у міському лікувально-діагностичному центрі. У закладі, крім військових, окремі пільгові категорії населення теж мають можливість отримати медичні послуги безкоштовно або зі знижкою.
Департамент соціальної політики Вінницької міської ради пояснює, хто має право на такі пільги та як ними скористатися. Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.
Хто може отримати медичні послуги безкоштовно або зі знижкою?
Захисники та захисниці, які отримали інвалідність І та ІІ групи внаслідок війни, можуть скористатися послугами лікувально-діагностичного центру безкоштовно. Члени родин загиблих або безвісти зниклих військових оплачують лише 30 % вартості послуг.
Крім цього, право на 70 % знижку мають:
- люди з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи;
- учасники бойових дій;
- постраждалі учасники Революції Гідності;
- особи з особливими заслугами перед Батьківщиною;
- вдови (вдівці) та батьки загиблих (померлих) осіб із особливими заслугами перед Батьківщиною;
- особи з особливими трудовими заслугами;
- вдови (вдівці) та батьки померлих осіб із особливими трудовими заслугами;
- вдови Почесних громадян міста;
- члени сімей загиблих учасників бойових дій в Афганістані (1978–1989 рр.).
Жителі громади з низьким рівнем доходів можуть отримати 40 % знижку, якщо вони:
- отримують субсидію на житлово-комунальні послуги;
- є одержувачами державної соціальної допомоги як малозабезпечені сім’ї;
- є внутрішньо переміщеними особами, зареєстрованими у Вінниці.
Для отримання медичних послуг за пільговими умовами необхідно мати:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- довідку, яка підтверджує право на пільгу;
- медичне направлення від лікаря.
Пільги поширюються на всі послуги лікувально-діагностичного центру, за винятком обслуговування хворих вдома, масажу, транспортування пацієнтів, деяких лабораторних досліджень, медичних оглядів для заповнення форми № 086/о, психіатричних і наркологічних оглядів тощо. Отримати медичні послуги за пільговими умовами можна у міському лікувально-діагностичному центрі за адресою: вул. Київська, 68.
Читайте також:
Лише одна консультація на день? Які медпослуги є безоплатними для пацієнтів у амбулаторних умовах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Антоніна БерезнякЦе правильно!