Як справлятись з метеозалежністю занадто чутливим людям? Поради лікаря

Як справлятись з метеозалежністю занадто чутливим людям? Поради лікаря
  • Вплив найсильнішої магнітної бурі липня, яка спостерігається 12-13 числа, вже мали б відчути всі метеозалежні.
  • Головний біль, втомлене «побите» тіло, роздратованість і ще купа негараздів, на які скаржаться в дні, коли збурюється магнітне поле землі або змінюється погода.
  • А як ці реакції організму пояснюють лікарі і що з ними робити?

Багато людей під час магнітних бур скаржаться на головний біль та погане самопочуття, безсоння. Хоча різноманітні дослідження не підтверджують зв’язок одного з другим. А експерти вважають, що люди самі себе так налаштовують, коли дізнаються про магнітну бурю, або….

— Щоразу, як погода змінюється з сонячної на дощову або зі спекотної на прохолодну, в мене болять суглоби, відчуття у кінцівках наче я все «залежала» і болить голова (загострюються мігрені), розповідає вінничанка Вікторія. — Після перенесеної сім років тому важкої пневмонії на зміну погоди реагує та легеня, яка була більше уражена, лікарі кажуть, що це не сама легеня, а плевральні листки десь там труться. А ще знижується працездатність, з’являється втома, з якою неможливо ніяк боротися, погіршується настрій.

І начебто доволі серйозні симптоми, але, за словами терапевта Анни Крутько, пов’язати їх з магнітними бурями чи метеозалежністю не можна і доказових препаратів від цього не існує. Хіба що від поганого сну можна спробувати мелатонін — цей гормон допоможе засинати.

Відео дня

— Але краще випити теплого чаю, не читати перед сном новин, вранці зможете надолужити. Якщо є головний біль, то є і знеболювальні препарати на зразок ібупрофену, — розповідає Анна Крутько. — А взагалі такого діагнозу, як метеозалежність, немає. І те, як людина почуває себе під час зміни погоди, залежить просто від стану її організму.

Наприклад, за словами лікарки, якщо людина схильна до низького тиску, то коли в навколишньому середовищі маємо зниження атмосферного тиску, тиск в людини буде теж знижуватися. І відповідно почуватися така людина буде недобре. Або коли в людини є мігрень, то будь- яка зміна погоди буде посилювати мігренозні болі в голові.

Що можна порекомендувати

— Хоч і діагнозу немає, та є проблема, яку потрібно вирішувати, і починати варто з витривалості, — говорить терапевт. — Щодня тренуйте кардіо витривалість, це можуть бути тренажери, біг, прогулянки не менше 8-10 тисяч кроків на день. Звісно, здоровий спосіб життя — так, ця порада кліше, але працює. Хоча люди, які вважають себе метеозалежними, починають приймати якісь вітаміни, для покращення стану організму. Хочеться — приймайте, але жодних вітамінів чи пігулок від метеозалежності не існує.

Воно наче є, але наче немає

— Цікаво виходить, так? — сміється лікарка. — Наче діагнозу метеозалежність і немає, але є купа рекомендацій, щоб цю метеозалежність подолати. Це така сама історія, як з вегето-судинною дистонією, її насправді не існує, але всі масово від неї лікуються.

До речі, Анна Крутько каже, що діагнозу метеозалежність немає не через те, що немає препаратів, які б її лікували. Просто немає якихось точних критеріїв, за якими б цей діагноз лікарі могли оцінити.

— В нас же як серед людей: погода помінялась — болить голова — метеозалежність. Крутить суглоби — метеозалежність, сонливість — поганий стан — метеозалежність, — говорить лікарка. — І цей «діагноз» підв’язують потім до симптому. А насправді ці всі стани відбуваються з людиною через те, що в неї стрибає тиск. Поправка: не в кожної людини, а в тієї, яка має проблеми з тим самим тиском, тобто в гіпотоніків та гіпертоніків.

Погода впливає не на нас, а на рідину

Згадайте шкільний курс, про місячні фази, про припливи та відпливи, про дію атмосферного тиску на воду. Людина на 80% складається з води, і напевне ми можемо вважатися частиною, так би мовити, світового океану, яка реагує на певні природні явища.

— Кров в наших судинах — це теж рідина, — говорить Анна Крутько. — Тож якщо зниження чи підвищення атмосферного тиску впливає на воду в морі, в річці і навіть в чашці, природно, що вплив буде і на людські судини також. Тобто якщо є підвищення атмосферного тиску, то в гіпертоніків тиск теж підвищується. Тому їм потрібно постійно приймати свої ліки, незалежно від часу, погоди, стану. Адже дуже часто такі пацієнти ліки приймають, потім їм стає легше — не приймають. А потім погода зіпсувалась, болить голова, поміряли тиск, він високий: о, я метеозалежний виявляється.


Читайте також:

Насувається найсильніша в липні магнітна буря: штормити буде два дні

Влітку згадуємо про правець — безглузду смерть від бруду і вакцинуємося

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

  • Валентин Трапля
    Спасибо эффекту Кориолиса за ухудшение самочувствия

keyboard_arrow_up