Щоб програма медичних гарантій запрацювала з 1 квітня, спеціалізовані медичні установи мають укласти договір з Національною службою здоров’я (як у свій час це зробили Центри первинної медико-санітарної допомоги).
А для цього заклади мають стати некомерційними, комп’ютеризованими, підключеними до електронної системи охорони здоров’я, і мати діючу ліцензію медичної практики та господарської діяльності.
За словами заступниці голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної, понад 94 % вінницьких медичних закладів вже готові до підписання угоди з НЗСУ.
— З 1 квітня лікувальні установи змінюють умови фінансування, тобто фінансування буде здійснюватися коштом НСЗУ, головна ідея цього процесу полягає в тому, що кошти будуть спрямовані на лікування пацієнтів, а не на утримання медзакладів, — говорить Наталя Заболотна.
— В області рівень автономізації (перехід медзакладів на комунальне некомерційне підприємство) стовідсоткова, а комп’ютеризації всіх спеціалізованих закладів складає 80%. Також з 66 лікарень, які мають укласти угоди з НЗСУ, на сьогодні подали заяви 60 медичних установ. У решти лікарень ще є можливість це зробити.
Програма медичних гарантій — це перелік медичних послуг, які пацієнт зможе гарантовано отримати безкоштовно. Вона включає первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичну допомогу, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів («Доступні ліки»). Серед цього переліку фахівці виділили п’ять пріоритетних послуг (це стани та хвороби, які найбільше впливають на тривалість і якість життя), і які Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплатить за підвищеним тарифом.
Пріоритетами стали: лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога та ендоскопічні обстеження для ранньої діагностики онкозахворювань. Лікарня чи поліклініка, яка захоче надавати пріоритетні послуги і укласти договір з НСЗУ, має відповідати переліку вимог для таких послуг. Серед них — наявність необхідного обладнання, ліків та лікарів.
У Законі України «Про Державний бюджет» на Програму медичних гарантій виділено 72 млрд грн, що складає 64% від бюджету на всю медичну галузь.
А саме:
— на первинну медичну допомогу — 19,1 млрд грн,
— на спеціалізовану амбулаторну та госпітальну допомогу — 44,4 млрд грн,
— на екстрену медичну допомогу (в рамках програми медичних гарантій) — 4,6 млрд грн,
— на медичну реабілітацію — 0,5 млрд грн,
— на паліативну медичну допомогу — 0,3 млрд грн,
— на програми «Доступні ліки» — 2,1 млрд грн.
(Вартість послуги може коригуватися)
Читайте також:
Пропали з продажу і подорожчали. Чому медичні маски у Вінниці стали дефіцитом
Вейпінг — (не)безпечна альтернатива цигаркам. Чому батьки дозволяють диміти підліткам?
Не страшно. Коли і як підготуватись до першого прийому гінеколога
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Реформа і розпочиналася задля того щоб за наявні кошти зробити медецину кращою як для пацієнтів, так і для порядних і фахових лікарів.
За такие деньги Вас налечат