Вінничани хворіють на кір, лептоспіроз і навіть малярію. Скільки вже підтверджених випадків?

Вінничани хворіють на кір, лептоспіроз і навіть малярію. Скільки вже підтверджених випадків?
  • Впродовж останніх місяців у Вінниці та області «вирують» різноманітні захворювання, як ось вітрянка та кір. Рідше фіксують сказ, лептоспіроз і малярію. Яка кількість пацієнтів загалом та чим ще хворіють у регіоні?

Через поширення небезпечних вірусів та інфекцій ми звернулися до обласного Центру контролю та профілактики захворювань з проханням надати статистичні дані про сказ, вітрянку, кір та інші хвороби, що їх наразі фіксують.

Станом на 29 травня у Вінницькій області зареєстровано 135 випадків кору. З них 102 у самій Вінниці. До прикладу, ще в січні на весь регіон хворіло лише дві людини. Загалом маємо вже 7 спалахів цього захворювання. Причина спалахів — недостатнє охоплення щепленнями. Серед усіх пацієнтів 85% не вакцинувалися жодного разу. 

Під час минулого спалаху на кір шість років тому перехворіло понад 7,5 тисяч вінничан. Якщо спиратися на попередній досвід, то кількість захворювань лише збільшуватиметься.

Відео дня

Вітрянка також продовжує ширитися. Наприкінці квітня ми писали, що в області інфікувалося 1 716 людей. У самій Вінниці ця кількість тоді сягала 1 016. Однак наразі кумулятивно маємо 2 108 випадків. 

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, вітряна віспа — одна із найпоширеніших інфекцій у світі. За рівнем захворюваності вона поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям. В Україні щороку реєструють від 103 000 до 200 000 випадків. 

Власне, захворюваність на грип та ГРВІ на Вінниччині має сьогодні низький рівень — через завершення епідсезону. Минулого місяця таких випадків загалом було 23 054, що на 30% менше за березень. 

За квітневою статистикою, сказ також має тенденцію до зростання: минулого місяця за антирабічною допомогою з приводу укусів та ослинення тваринами звернулося 455 людей. Це на 24% більше, аніж у березні. Найвищий інтенсивний показник зафіксували у Жмеринському районі — 60 випадків, а найнижчий у Могилів-Подільському районі — 27 випадків. Загалом від початку року зафіксували 70 скажених тварин. Покусаних людей за цей самий період в області — 814.

Через початок сезонної активності кліщів, вже у квітні в регіоні зафіксували 12 випадків хвороби Лайма. За весь минулий рік ця кількість в області становила 395, тож хворих серед вінничан однозначно більшатиме.

Крім того, зареєстрували перший у поточному році випадок лептоспірозу в 13-річної дитини зі Жмеринського району. Лептоспіроз — це смертельно небезпечне інфекційне захворювання, переносниками якого є тварини. Найчастіше — гризуни: щурі та миші. Разом із сечею тварин небезпечна для життя людини бактерія потрапляє у воду і саме під час купання найчастіше відбувається зараження. 

Врешті, днями вінничанці діагностували нетипову для нашої країни хворобу — малярію. Нею жінка інфікувалася під час відпочинку в Занзібарі. Без своєчасного специфічного лікування малярія може призвести до серйозних ускладнень, таких як анемія, дихальна недостатність і навіть смерть.
 

Читайте також:

У сусідній області спалах гепатиту А. Чи варто хвилюватися вінничанам?

Історії з травмпункту: як у Вінниці щодня на велосипедах та самокатах калічаться діти

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up