Важливо знати: перелік безплатних медичних послуг, які вінничани можуть отримати у лікарнях міста

Важливо знати: перелік безплатних медичних послуг, які вінничани можуть отримати у лікарнях міста
Фото ілюстративне
 • Кожен громадянин та кожна громадянка, незалежно від рівня доходів, соціального статусу, місця реєстрації, може отримати безоплатно однаковий обсяг медичних послуг в будь-якій лікарні країни, яка має договором з НСЗУ. Де шукати такі лікарні у Вінниці? І на які саме медичні послуги можна розраховувати?

В Україні вже сьомий рік діє Програма медичних гарантій. Вона включає великий перелік медичних послуг та ліків, які держава гарантує українцям безоплатно. У визначенні Національної служби здоров'я це означає «перелік та обсяг медичних послуг, ліків і медвиробів, які держава гарантує населенню та оплачує з Державного бюджету». Створено цю програму для того, «щоб люди не несли катастрофічних фінансових витрат на лікування».

У 2024 році до Програми медичних гарантій включено 44 пакети послуг. Вони охоплюють екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну медичну допомогу та реабілітацію у сфері охорони здоров’я, медичну допомогу дітям та медичну допомогу при вагітності та пологах.

Екстрена

Надається за самозверненням або зверненням лікуючого лікарня. Безоплатно надається екстрена медична допомога на місці події, під час транспортування та при особистому зверненні до «швидкої». Повний перелік послуг екстрених пакетів ТУТ.

Відео дня

Первинна медична допомога

Надається на підставі наявності декларації з сімейним лікарем або за самозверненням при невідкладному стані (незалежно від наявності декларації про вибір лікаря). Безплатно можна зробити загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначити рівень цукру та холестерину, зробити швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, провести чимало досліджень, як ось УЗД, ЕКГ тощо. 

Виписування рецептів на отримання ліків, виявлення індивідуального ризику виникнення інфекційних захворювань, профілактика, діагностика та раннє виявлення соціально-небезпечних хвороб тощо. Повний перелік послуг пакетів первинної медичної допомоги ТУТ.

Амбулаторні послуги

Надається на підставі направлення лікаря, за наявністю медичних показань, самозверненням тощо. Безплатно можна отримати послуги спостереження за перебігом вагітності, загальноклінічні та біохімічні лабораторні дослідження, бактеріологічні, молекулярно-генетичні, імунологічні, цитологічні, гормональні та інші дослідження.

Безплатно можна отримати стоматологічні послуги. Провести бронхоскопію, гістероскопію, колоноскопію, мамографію тощо. Повний перелік пакетів амбулаторних послуг ТУТ.

Стаціонарні послуги

Надається на підставі направлень лікарів, на підставі самозвернень при невідкладних станах тощо. Безплатно можна отримати послуги з лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань, радіологічне лікування, широкий перелік хірургічних операцій, хімієтерапевтичне лікування. Повний перелік пакетів стаціонарних послуг ТУТ.

Пріоритетні стаціонарні послуги

Надається, коли пацієнта доставляють бригадою «швидкої», за самозверненням, після переведення з іншого медичного закладу тощо. Безплатно можна отримати допомогу при гострому інфаркті міокарда, гострому мозковому інсульті, при пологах, новонародженим у складних неонатальних умовах. Повний перелік пакетів пріоритетних стаціонарних послуг ТУТ

Крім того, до переліку Програми медичних гарантій входять пакети: «Реабілітаційна допомога» (перелік всіх послуг ТУТ), «Паліативна допомога» (ТУТ), «Послуги у сфері громадського здоров'я» (ТУТ), «Лікування безпліддя» (ТУТ), «Трансплантація» (ТУТ).

Як дізнатися, де та які послуги отримати?

Для цього ми склали покрокову інструкцію. Спочатку відкриваєте сайт НСЗУ.

Переходите в розділ «Є-Дані»

Аналітичні панелі (Дашборди)

Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмами медичних гарантій (шукайте майже у самому низу)

Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг

Обираєте фільтри: область, громада та місто (за приклад беремо Вінницю)

Обираємо вид допомоги: первинну чи спеціалізовану допомогу

Обираємо необхідну нам медичну послугу

Бачимо перелік необхідних медзакладів

Наразі у Вінниці 52 надавачі безоплатної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій.

Якщо змушують платити

Трапляються випадки, коли медики відмовляються надавати гарантовані державою безплатні послуги. До прикладу, аргументуючи тим, що за аналізи потрібно платити, а безоплатні аналізи лише у вашій лікарні за місцем проживання. Або що потрібно сплатити благодійний внесок (наприклад, при госпіталізації).

Чи, що лише за умови сплати благодійного внеску, частину аналізів роблять безплатно. Або ж, що безплатно було б у стаціонарі, а на амбулаторному лікуванні все платно. Так ось, це неправда.

Для таких випадків також існує алгоритм дій. Він наступний:

По-перше, поясніть, що вам відомо про перелік безоплатних послуг, пред’явіть його за потреби. Якщо це не подіє, то зверніться до завідувача відділення або до керівника закладу.

Якщо й це не спрацювало, сміливо пишіть скаргу до міського департаменту охорони здоров’я.

Подати скаргу можна також через електронну форму на сайті НСЗУ. Або звернувшись до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77.

Читайте також:

Чому знайомі люди, звичні речі і продукти пахнуть не так? Що спотворює наш нюх, розкаже лікар

Хірурги-ортопеди Вінницької дитячої лікарні успішно вилікували вроджену ваду ноги в дитини

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
 • Prosto Ukrainochka

  Шановні журналісти Новини Вінниці  на 20хвилин вам варто написати  про ще одну категорію закладів, ті які мають договір з НСЗУ і не надають безкоштовні послуги. Мова про Ендокринологічний диспансер. Вони навіть із направленням не роблять безкоштовно аналізи. Всі масово йдуть до страхового агента і оплачують аналізи які а них є безкоштовними. 🤷‍♀️
 • Григорий Крамаренко

  Хочу написати не про лікування,а про трамвайну зупинку Коцюбинського і запитати у начальника трамвайного депо,може вам приходилось виходити з трамваю або заходити в трамвай на цій зупинці в сторону вулиці Соборна?Якщо ні то ви спробуйте,тільки беріть підставку інакше це буде зробити дуже тяжко,а люди користуються зупинкою щодня,подивіться як це роблять особливо літні люди!?
 • Григорий Крамаренко

  Може для когось і безкоштовно но це тільки для простого люду!?
 • Olechka Dushechka

  Якщо хочете щось безкоштовне...
  запишіться до сімейника:якщо пощастить, то запис всього лиш на неділю вперед,а ні то зачекайте ще недільку.
  Вимоліть безкоштовне направлення переконавши лікаря в тому,що воно вам потрібне,для чого і що саме болить і чому болить.
  Запишіться на безкоштовну процедуру,якщо пощастить то по телефону,але зазвичай вони клали на ваші дзвінки і краще поїхати до них в інший край міста,а ніж витрачати нерви на слухання коротких гудків.
  Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ  процедуру,якщо пощастить то через пів року.Бо "це ж безкоштовно і Ви не одні тут такі хворі,потрібно чекати"-зазвичай говорять в реєстратурі.
  А потім сидиш і думаєш, чи варто було бігати, і чи взагалі доживеш до того безкоштовного...
  Це я не за прості аналізи,а саме за те круте,що пропонують в дописі під назвою "безкоштовно".
  З аналізами простіше...прийшли о 7 ранку під лікарню,зайняли чергу,годинку почекали.Лікарня відкрилась о 8,ви взяли довбаний талончик і ще через пів годинки ви здали кров😊

keyboard_arrow_up