«Щодня приймаємо до 80 пацієнтів»: у травмпункті дитячої лікарні аншлаг після канікул
- На Вінниччині підвищився травматизм серед дітей. Мова йде про черепно-мозкову травму, травми кінцівок, грудної, черевної порожнини.
- У період осінніх канікул травмпункт Дитячої обласної лікарні приймав до 80-ти маленьких пацієнтів.
Канікули — це час, коли діти активно відпочивають на свіжому повітрі, займаються спортом і проводять багато часу на вулиці. Однак саме в цей період підвищується ризик отримання різних травм.
Завідувач травматологічним пунктом Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Степан Юшков розповідає, що кількість звернень до травмпункту значно збільшується в теплі пори року. Тема є надзвичайно актуальною й зараз, оскільки минули осінні канікули, і школярі часто залишалися без нагляду дорослих.
— Щодня травмпункт нашої лікарні приймає від 50 до 80 дітей із різними травмами, але 70% — це падіння з велосипедів та самокатів, — розповів Степан Юшков. — Як результат — переломи, рани, пошкодження зв'язок. Були діти, травмовані під час автопригод. Минулого тижня двоє дітей потрапили в ДТП на пішоходному переході. Травми були різні, декому проводили операцію, дехто знаходився в реанімації. Летальних випадків, на щастя, не було.
— Зараз катастрофічна ситуація з самокатами, ніколи такого не було, — каже медичний директор Вінницької дитячої обласної клінічної лікарні Оксана Моравська. — Торік президент України підписав закон, відповідно до якого електросамокати та інший легкий електротранспорт визначили як транспортні засоби. Раніше їхніх користувачів прирівнювали до пішоходів. Але досі зміни до правил дорожнього руху так і не внесені. А влада на місцях, не має повноважень, щоб врегулювати ситуацію.
За словами медикині, діти щодня на самокатах ламають кінцівки, розбивають обличчя.
— Діти ламають кінцівки, навіть буває розрив селезінки — розповідає Моравська. — Я вважаю, що це не той вид транспорту, який має бути в масовому користуванні у дітей. У травмпункті по два лікарі ставимо чергувати і їх не вистачає на ту величезну кількість пацієнтів. З велосипедів падають менше, а самокати — це біда. Закликаємо батьків бути обачними і обережними, контролювати своїх дітей.
Чимало біди приносять мопеди і моторолери.
— Батьки дають дітям з десяти років на них їздити, і діти травмуються, — додає завідувач травмпунктом Степан Юшков. — Також травмуються на роликах, на батутах. Найбільше страждають верхні і нижні кінцівки, голова.
За словами медиків Дитячої обласної лікарні, за дев'ять місяців поточного року травмпункт прийняв 15 тисяч 353 пацієнти.
Які ж травми є найбільш поширеними?
1. Переломи та вивихи:
- причини: активні ігри на майданчиках, велосипедні поїздки, катання на роликах чи скейтбордах,
- симптоми: біль, набряк, деформація кінцівки, обмеження рухливості.
Розтягнення зв’язок та м’язів:
- причини: різкі рухи, падіння, надмірні фізичні навантаження,
- симптоми: біль, набряк, обмеження рухів, синці.
Порізи та рани:
- причини: падіння, необережне поводження з гострими предметами, ігри з небезпечними предметами,
- симптоми: кровотеча, біль, відкриті рани.
Травми голови:
- причини: падіння з висоти, удари під час спортивних ігор.
- симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, втрата свідомості.
Поради для батьків:
- Контроль за активностями: слідкуйте, щоб дитина гралася на безпечних майданчиках. Пояснюйте правила безпечного користування спортивним інвентарем.
- Захисне спорядження: використовуйте шоломи, наколінники та налокітники під час катання на велосипеді, скейтборді чи роликах. Одягайте дитину в захисний одяг під час активних ігор.
- Перша допомога: навчіть дитину основним правилам першої допомоги. Завжди майте під рукою аптечку з необхідними засобами для надання першої допомоги.
— Звертаємо увагу батьків — у разі травмування дитини не зволікайте, якнайшвидше зверніться за медичною допомогою в травмпункт до спеціалістів без електронного направлення та без попереднього запису, — зазначив завідувач травмпунктом Степан Юшков.
Контактний телефон (0432) 55-11-12. Адреса: вул. Хмельницьке шосе 108.
Читайте також:
«Хлопчик у мозковій комі, його сестри у важкому стані» — про малих дітей, яких нагодували грибами
На Вінниччині 27 пацієнтів мають генетичне захворювання муковісцидоз, більшість з них — діти
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Ольга Орловська