Що робити при переохолодженні та обморожені: рекомендації вінницького лікаря

Що робити при переохолодженні та обморожені: рекомендації вінницького лікаря
  • У холодну пору року підвищується ризик переохолодження. А через постійне нищення росіянами нашої цивільної та критичної інфраструктури актуальність цієї проблеми лише посилюється.

Поради від лікаря, що робити при переохолодженні чи обмороженні дали на офіційній сторінці Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА.

Лікарі радять не ігнорувати цей вид травми, оскільки тривалість її лікування удвічі перевищує тривалість лікування постраждалих з опіками.

Розповів, як діяти при переохолодженні та обморожені лікар-комбустіолог, завідуючий Клінічного Центру термічної травми та пластичної хірургії обласної клінічної лікарні імені М.І.Пирогова Роман Чорнопищук. 

Відео дня

«Хочу зазначити, що визначити стан переохолодження чи обмороження відразу надзвичайно важко. Перше, що ми бачимо мармурове тіло і відчуваємо холодні кінцівки. Холод на відміну від опіку не знищує клітини, а заморожує їх на тривалий час. Обмороження дуже підступне, важливо адекватно оцінити стан та масштаби ушкодження. Тому, якщо ви отримали переохолодження чи обмороження не варто займатися самолікуванням, а краще негайно звернутися до лікаря», — каже Роман Чорнопищук.

Лікар говорить, що переохолодження можна отримати не тільки тоді коли стовпчик термометра показує -30 чи -40 градусів. Вплив на це має і рівень вологості, а наразі ще й перебої зі світлом й опаленням через війну.

Отож, ось, як варто діяти при переохолодженні чи обмороженні:

  • людина має знаходиться у теплому приміщенні.
  • Необхідно дати постраждалому щось тепле випити – чай, компот чи навіть суп. Це допоможе поступово допоможе відновити термобаланс з середини.
  • В жодному разі ушкоджені ділянки тіла не варто розтирати спиртом чи снігом. Це може поглибити ушкодження.
  • Не варто вживати алкогольні напої.
  • Якщо ви відчуваєте лихоманку, слабкість, втому й сонливість — звертайтеся до сімейного лікаря, або ж до опікового відділення.

 

Читайте також:

«Накашляти» можна лише геморой, а не бронхіт з пневмонією — інфекціоніст про користь препаратів від кашлю

Головний санітарний лікар України розповів про ймовірне джерело спалаху захворювання на гепатит А

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up