Після дощів в ліс ринулись грибники. Як не стати жертвою тихого полювання?

- Останні два тижні на Вінниччині були дощі. Багато грибників ходять у ліс та збирають гриби.
- Нагадаємо про правила безпеки.
На Вінниччині щороку реєструються непоодинокі випадки отруєнь людей дикорослими грибами. Наразі зареєстрували один випадок отруєння, який стався в Калинівській громаді Хмільницького району. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Потерпілою в даному випадку є громадянка із внутрішньо переміщених осіб. В зв’язку із воєнним станом, на території області тимчасово проживає значна кількість переміщених осіб з населених пунктів південних та східних областей України, де лісові насадження займають незначну територію або взагалі відсутні, а населення мало обізнано щодо видів дикорослих грибів та обмеженнями щодо їх споживання. Традиційно, в розпал грибного сезону як місцеве населення, так і переміщені особи масово будуть збирати гриби в лісах та лісопосадках.
— За нашим прогнозом кількість випадків отруєнь грибами в поточному році на території області матиме тенденцію до збільшення, тим паче, що погодні умови сприяють їх проростанню, — йдеться у повідомленні.
Поради для життя
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертається до жителів та гостей області ще раз подумати перед тим, як прийняти сумнівне рішення про збір та вживання дикорослих грибів.
Просимо звернути увагу на те, що ніяка цінність грибів за смаковими та поживними якостями не може зрівнятися із життям людини. Відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте лише штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах. В жодному разі не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
Гриби — це не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати: дітям до 12 років; жінкам у період вагітності і грудного вигодовування; людям похилого віку.
Якщо після споживання грибів ви помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) — негайно викликайте швидку допомогу.
Гриби двійники
Вирушаючи на «тихе полювання», потрібно знати і про грибів-двійників — як вони виглядають і чим відрізняються від їстівних. Адже інформованість — надійний спосіб уникнути важких наслідків отруєння небезпечними дарами лісу.
Найбільш небезпечні і смертельно отруйні це бліді поганки (мухомор зелений і мухомор весняний) — підступні двійники грибів сироїжок та печериць. Нема переліку ознак отруйності грибів за запахом, кольором, смаком тощо.
Класичний приклад: бліда поганка приємно пахне має солодкий смак. А веселка пахне погано, але вона неотруйна. Так що методів немає, є тільки знання про гриби і «золоте правило» — збирати тільки ті гриби, які ви знаєте.
Читайте також:
Прості поради безпеки, як користуватися громадськими безоплатними мережами Wi-Fi
До яких лікарів можна звертатись без направлення: відповідь МОЗ
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
На Вінниччині людям заборонили відвідувати ліси. Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/na-vinnichchini-lyudyam-zaboronili-vidviduvati-lisi-scho-vidomo-11548585.html
Ддк Ддк у гуглі немає?
https://barnews.city/articles/217574/policiya-vinnichchini-nagadue-scho-pid-chas-voennogo-stanu-lyudyam-v-lis-hoditi-zaboroneno-