Нема, нема і знову фурункули — як позбутись цієї зарази, розповідає інфекціоніст

Нема, нема і знову фурункули — як позбутись цієї зарази, розповідає інфекціоніст
  • Так звані рецидивуючі фурункули більшість людей вважають побічним ефектом хронічних хвороб.
  • Проте є багато людей, які не мають всього цього, але висипання з’являються знову і знову.

 

— Доволі неприємна проблема я вам скажу, і той, хто з нею стикався, це підтвердить, — розповідає інфекціоніст Євген Щербина. — Фурункули можуть з’являтись протягом тривалого часу по одному або групами, іноді зачіпати декількох членів сім’ї. І лікування в більшості випадків, на жаль, закінчується на розкритті активних фурункулів та/або короткочасній антибіотикотерапії. Після цього через деякий час з’являються нові запалення і все йде по кругу.

Як вирішити проблеми назавжди або хоча б на довго?

— Для початку, відразу закриємо питання «внутрішніми — інфекціями — герпесами — лаймами» — ні, більшість людей, які страждають на рецидивуючі фурункули, не мають ніяких додаткових хронічних хвороб, лікування яких би припинило прояви нашої основної проблеми, — каже інфекціоніст. — Всі ж просто мріють в будь-якій складній ситуації знайти в собі якогось глиста, дать йому по сраці і щоб все відразу стало, як було раніше. Але ні, шановні, це не так працює. Дійсно, деякі проблеми можуть підвищити вірогідність рецидивуючого фурункульозу, такі як ожиріння, цукровий діабет, імунодефіцит, інші хронічні захворювання шкіри, проте більшість людей якраз не мають всього цього, але висипання з’являються знову і знову.

Відео дня

За словами Євгена Щербини головна причина цього — наявність в організмі особливих штамів золотистого стафилококка, які продукують токсин під назвою «лейкоцидин Пантона-Валентина» (PLV). Саме ці штами частіше за все висіюють у людей з повторними фурункулами (біля 85 % всіх випадків) і, навпаки, у тих, хто є безсимптомими носіями золотистого стафілококу, доля PLV є дуже низька — всього 1 %.

— Що це значить для нас? Те що для вирішення проблеми рецидивуючого фурункульозу зазвичай треба всього лише прибрати золотистий стафілокок з організму по-максимуму і використовувати для цього — «протоколи деколонізації», — розповідає інфекціоніст.

Існує три основних етапи:

  1. Покращення особистої гігієни. Якщо людина не слідкує за собою і рідко приймає душ — це буде призводити до активного розмноження стафілококу особливо в паховій та в пахвових зонах і може вплинути на ефективність лікування.
  2. Прибираємо заразу из носоглотки. Для цього можна використовувати мупіроцин у вигляді 2 % назальної мазі два рази на день згідно інструкції. До речі це треба робити всім членам сім’ї, навіть тим кого фурункули не непокоять. Тому що задача зменшити ймовірність повторного зараження по максимуму.
  3. Найголовніше прибираємо стафілокок зі шкіри. Одним із самих ефективних і класичних препаратів є хлоргексидин в концеррації 2–4 %. В аптеках продається розчин 0,05 % — він не не буде таким ефективним. Тому використовуйте правильну концентрацію, а її можна замовити в інтернеті.

— Далі все доволі просто. Потрібно змочити шкіру звичайною водою і нанести мінімально необхідну кількість розчину хлоргексидину — починаючи від шиї і до самих п’ят.
Особливу увагу варто приділити пахвовим ділянкам та зоні паху, — каже ліка. — Треба витримати деякий час щоб розчин подіяв (5–10 хвилин). Після чого можна приймати звичайний душ зі стандартними миючими засобами.
Таку процедуру проводити один раз на день, щодня тільки тим у кого проблема з фурункулами. Тривалість лікування: 5 днів використовуємо мупіроцин в ніс і від 5 до 14 днів наносить хлоргексидин на шкіру. Ну і адекватна особиста гігієна — постійно.

За словами Євгена Щербини даний протокол можна застосовувати і у дітей: хлоргексидин з двох місяців життя, а мупіроцин назальний з двох років. Хоча в інструкції є обмеження з 12 років, через недостатню кількість даних щодо безпеки, проте існують відповідні дослідження у малюків.

— За потреби даний курс можна повторити, якщо проблема через деякий час повернеться. Також треба не забувати що іноді доводиться додавати курс системного антибіотика у випадку неефективності першого етапу, — розповідає лікар.

 

 Читайте також: 

Через спеку і без світла ми можемо хворіти. На шо? Запитали у інфекціоніста

Вже четверо військових безкоштовно лікують зуби. У Вінниці запрацював пілотний проект

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up