Небезпечні міфи про антибіотики, у які досі вірять

- Антибіотики допомогли врятувати мільйони життів за століття існування. Але через нераціональне застосування вони можуть завдавати ще більшої шкоди. Тому розвіюємо міфи про антибіотики, які досі популярні в Україні.
Чимало українців займаються самолікуванням та часто приймають антибіотики тоді, коли вони зовсім не потрібні. Через таке нераціональне застосування виникає антибіотикорезистентність. Через це з часом антибіотики не працюватимуть ефективно, коли в людини будуть виникати бактеріальні захворювання.
У МОЗ звернули увагу на найпоширеніші міфи про антибіотики, у які досі вірять чимало українців.
— Боротьба з антибіотикорезистентністю — це клопіт не лише лікарів, а й пацієнтів: лікарі повинні призначати антибіотики лише в тих випадках, коли вони дійсно необхідні, і водночас — точно визначити, який саме з них допоможе вилікувати інфекцію. Пацієнти ж мають правильно приймати ліки — саме так, як сказав лікар. Майже за 100 років існування антибіотики врятували мільйони життів. Однак загроза антибіотикорезистентності може повернути нас до часів, коли люди помирали від бактеріальної пневмонії, — наголошують медики.
Міфи про антибіотики:
Міф №1: Антибіотики лікують будь-яку інфекцію
Міф №2: Можна приймати антибіотики, які залишились від минулої хвороби, або ж взяти їх у когось
Міф №3: Можна припинити приймати антибіотики, якщо самопочуття покращилось
Міф №4: Якщо пропустили прийом антибіотиків, то можна за раз прийняти подвійну дозу
Нагадаємо, з 1 серпня, українці будуть отримувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість стане доступною для закладів охорони здоровʼя, які уже зареєстровані та працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).
Читайте також:
Коронавірус під час війни: вінничан запрошують вколоти вакцину від COVID-19
«Я не допомагаю»: як впоратись з почуттям провини під час війни
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.