На Вінниччині виявили 31 випадок грипу А. В яких районах найбільше хворіють люди?

На Вінниччині виявили 31 випадок грипу А. В яких районах найбільше хворіють люди?
  • Спеціалісти МОЗ розповіли, яка ситуація з захворюваністю на грип та ГРВІ в нашій області.
  • Зазначають, що впродовж тижня за медичною допомогою звернулося 6 тисяч 89 людей. Серед госпіталізованих є діти.

— На 52-му тижні 2022 року у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності  на грип та ГРВІ, захворюваність склала 394,1 випадку на 100 тис. нас. та є на 25% нижче базового рівня, — йдеться у повідомленні. — Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу ГРВІ звернулось 6089 людей, серед захворілих  3319 (54,5 %) дітей.  Було госпіталізовано 270 осіб, в т. ч. 204 дитини. Летальних випадків не зареєстрували.

Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у:

  • м. Ладижин,
  • Барському,
  • Бершадському,
  • Вінницькому,
  • Калинівському,
  • Козятинському,
  • Тиврівському, 
  • Тульчинському районах.

Грип А

З початку епідемічного сезону  у вірусологічній лабораторії методом люмінесцентної мікроскопії дослідили матеріал. Методом ПЛР дослідили 149 зразків матеріалу, в 31 випадках виявили грип А.

Відео дня

Для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрали 15211 людей з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 7754 людей.

Профілактика грипу

Проти грипу добре допомагають заходи профілактики. Щоб не заразитися, потрібно скоротити контакти з джерелами інфекції. У періоди спалахів грипу намагайтеся уникати громадського транспорту і місць, де знаходиться багато людей. Діти і дорослі повинні частіше виходити на свіже повітря. Щоб попередити грип, можна приймати спеціальні противірусні препарати. Вони знижують клінічні прояви і скорочують тривалість захворювання.

В заходи профілактики від грипу входить підтримка гігієни. Потрібно регулярно містити руки в чистоті, мити після поїздки в громадському транспорті. Якщо немає можливості вимити руки, можна обробити їх антибактеріальним гелем. Уникайте тісних контактів і рукостискань. Вкрай важливо не допустити потрапляння вірусу на слизові оболонки. Для цього необхідно припинити спілкування з хворими людьми, не торкатися до їх особистих речей, бо вірус міг залишитися на них і можна легко заразитися.

Щоб уберегти себе від вірусного захворювання, необхідно постійно підтримувати і зміцнювати імунну систему організму. Правильне харчування і активний спосіб життя допоможуть зміцнити захисну систему. Необхідно повноцінно спати і відпочивати, скоротити стреси і напругу, позбутися шкідливих звичок. При перших ознаках грипу слід піти до лікаря, бо він може дати ускладнення. Забороняється прописувати собі препарати самостійно, тому, що вони можуть не тільки не допомогти, а й посилити здоров'я.

Міністерство охорони здоров'я радить не відмовлятися від вакцинації проти грипу. Навіть якщо після щеплення людина захворіє на вірус, то можливі ускладнення проявляться меншою мірою, ніж при звичайному захворюванні.

Симптоми та ускладнення

Грип — гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Хвороба характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але грип за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ. Тому перші ж ознаки ураження респіраторної системи вимагають особливої уваги через те, що потрібно виявити саме грип.

Найчастішим ускладненням грипу є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть за декілька годин чи днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок грипу, часто погіршуючи перебіг фонових серцевих хвороб. Нерідкими ускладненнями є приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії.

 

Читайте також:

Де у Вінниці можна безкоштовно здати тест на COVID-19

Алгоритм дій на випадок тактичного ядерного удару. Як підготуватись та що робити

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Лариса Леонідівна

    В Данії  та  інших  нормальних  розвинених  країнах  ковід  уже  давно визнали  грипом
    і  відмінили  усі  обмеження.
    Це  тільки  для  країн  таких  як ми -
    то ковід ще  існує ,
    бо  бізнес і наживу ніхто  не  відміняв...
  • Ирина Ирина

    Человеческий организм сам избавляется от шлаков, самым природным способом.
  • Юлія Сторож

    31,ви серйозно? Ще пару нулів згубили
  • Юлия Выгнан

    Для того щоб люди не хворіли на грип потрібно було попіклуватися  про вакцини.Могилів -Подільський. Купити в аптеках НЕМОЖЛИВО.

    Лариса Леонідівна reply Юлия Выгнан

    Юлия Выгнан
    Відвакцинять ще тих, кого війна  не забрала .
    Бо ж  закон  про землю  прийняли ,
    треба  зменшити кількість  рабів ...

keyboard_arrow_up