За кілька тижнів вранішніх підйомів стало зрозуміло, що поділу на «жайворонків» та «сов» немає. Якщо є бажання, то абсолютно реально перелаштувати свій організм на нові звички. Однією з переваг прокидання вранці є те, що в добі ніби стає більше годин. З’являється час не лише на роботу, дітей та хатні справи, а й на себе.
Практикувати ранкові пробудження вдається більшості людей. Особливо, якщо доводиться вставати зранку, щоб дістатися на роботу або відвести дітей в садочок чи школу. Однак в більшості випадків різкий перехід від сну до пробудження стає дуже болісним.
Якщо вам не просто важко прокинутися зранку, а й прийти до тями, перше, що потрібно зробити, — навчитися правильно засинати. Не бажано дивитися перед сном новини, фільми жахів, передачі і документальні фільми, що стимулюють розумову діяльність. Занурення в них — вірний шлях до безсоння. Замість того, щоб заснути, ваш мозок буде годинами опрацьовувати побачене.
Ось кілька дієвих порад, які варто виконувати перед сном:
Для того, щоб прокидатися раніше, потрібно визначити основу мету. Подумайте, чим хотіли б зайнятися в час, коли ще не потрібно збиратися на роботу чи займатися побутовими справами. Це може бути медитація, зарядка, перегляд фільму чи книга. Навіть довше постояти під душем — вже маленька, але приємність. Саме такі заняття допоможуть вашому тілу і мозку прокидатися розслабленими.
Якщо ви щоранку прокидалися о восьмій, а хочете починати день ще раніше, не варто знущатися над організмом і ставити будильник на п’яту ранку. Для початку вставайте на годину-дві раніше від звичного часу. Тим паче, зараз ще зима і зранку досить темно. Такі різкі зміни для організму можуть стати справжнім стресом. А пробудження має бути приємним.
Мелодія будильника має бути приємною та ритмічною, такою, що змусить вас танцювати. Це потужний стимул і на багатьох меломанів він діє безвідмовно.
Є думка, що спокійна, неагресивна мелодія діє позитивно на організм, який щойно прокинувся. Це так, але врахуйте, що занадто спокійна композиція може змусити вас закутатись в ковдру і ненароком знову провалитися в сон.
Це ще один дієвий спосіб, щоб навчитися рано вставати. Наприклад, встановіть на свій смартфон незвичайні будильники, на кшталт додатка Alarmy (Sleep If U Can). Цей суперсучасний будильник буде дзвеніти доти, доки людина не встане і не зробить пару знімків. Додаток безкоштовний. У ньому є система налаштування умов фотозйомки. Фанатам селфі буде приємно прокидатися з думкою про те, що можна попрактикуватися в фотографії з самого ранку.
Скориставшись такими порадами, з часом ви будете бажати пробудження і підсвідомо готуватися до нього ближче до ранку. Ваш організм скаже вам «дякую» за те, що дали йому виспатися, а вранці замість похмурого виразу обличчя зустріли ранок з посмішкою. А ще ви раптово виявите, що ранок — прекрасна пора доби, коли ви сповнені сил і енергії для нових звершень.
Підібрали для вас невеликий список книг, які допоможуть зрозуміти, як працює наш організм, що таке сила звички та чому ранкові пробудження такі важливі для продуктивності. А найголовніше — як зробити їх приємними. Автори діляться власним досвідом та вражають успіхами, яких змогли досягнути саме завдяки раннім підйомам.
Рекомендуємо до перегляду фільм «День бабака». Картина вийшла на екрани в 1993 році, але й досі тішить глядачів своїм сюжетом. У комедії йдеться про те, як в одному містечку зупинився час і головний герой «застряг» в одному дні — 2 лютого. Відтак щоранку він прокидається і все повторюється знову й знову…
Читайте також:
Хто такі соціофоби та чому їх плутають з інтровертами? Пояснює психолог
«Щастя — це ти!» Романтичні історії вінничан розповідаємо у День всіх закоханих
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер