Чому нова станція швидкої допомоги за 273 мільйони не працює? Ми дізналися

- Станцію швидкої допомоги на Київській, 68 урочисто відкривали наприкінці грудня.
- На будівництво цього нового корпусу витратили близько п'яти років та 273 мільйонів гривень.
- Чому ж зараз нова станція не працює? І коли вона зможе відновити повноцінну роботу?
Лікарня швидкої меддопомоги на Київській, 68 — головна лікарня Північного госпітального округу і саме сюди, на термінові операції, везтимуть пацієнтів з Вінниці, Козятина, Жмеринки, Хмільника та сусідніх міст й сіл.
Ще торік, 22 грудня, тут відбувалася радісна подія — урочисте відкриття нового корпусу. На відкриття приїхали очільники міста та області, адже, за словами лікарів, корпус облаштували надсучасний. У ньому є все необхідне обладнання для діагностики, оперування та інтенсивної терапії.
У новому корпусі три поверхи. На найвищому — чотири операційні, на другому — ізоляційно-діагностичний бокс та відділення інтенсивної терапії, де одночасно може перебувати 18 пацієнтів. На першому — відділення екстреної медичної допомоги, апарат МРТ та ізоляційно-діагностичний бокс.
Детальніше про те, з чого складається новий корпус можете прочитати у нашому матеріалі з відкриття ТУТ.
У новий корпус закупили безліч обладнання
Очевидно, що облаштування палат у новому відділенні не головне, найважливіше — фахові лікарі, які там працюють, та обладнання. Щодо останнього, то сюди закупили: апарати ШВЛ, монітори пацієнта, рентгенографічну цифрову пересувну систему, УЗІ-апарати.
Також придбали відеоколоноскопічну систему, бронхоскоп, фіброгастроскоп, лапароскопічні стійки, наркозо-дихальні апарати, операційні столи і операційне світло, цифрову інтегровану систему на чотири операційні та інше обладнання.
У мерії там розповіли, що на закупівлю обладнання витратили 146,9 мільйона гривень. З них 68,9 мільйона взяли з бюджету Вінниці.
Чому тоді лікарня не працює?
Для того, аби дізнатися, як наразі функціонує нове відділення на Київській, ми зателефонували директору департаменту охорони здоров'я міської ради Олександру Шишу.
Додамо, що на цокольному поверсі знаходяться технічні приміщення, пральня та центральне стерилізаційне відділення.
А на першому поверсі, за словами Олександра Шиша, зараз працює діагностична зона, там роблять комп'ютерну томографію вінничанам.
— Без ліфта ми не можемо підняти важкого пацієнта ні в операційну, ні в реанімацію, — каже директор департаменту. — Тому наразі відділення залишаються на своїх попередніх локаціях. Ліфт є зв'язуючим елементом.
Як говорить Олександр Шиш, до кінця цього тижня мають привезти запасні частини, але це залежить не від них, а від постачальників.
Читайте також:
Від трансплантації нирки до протезування аорти: про досягнення вінницьких медиків за 2021 рік
Антибіотики лише за електронним рецептом: все, що треба про це знати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Відповіді немає!!І так зазвичай всі ваші новини.