Два летальних та 549 нових випадків. Ситуація з COVID-19 у Вінницькій області

Два летальних та 549 нових випадків. Ситуація з COVID-19 у Вінницькій області
  • Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України розповів, яка ситуація з COVID-19 станом на 20 вересня. Наразі на коронавірус в регіоні хворіє 4 341 людина.

— Впродовж минулої доби всіма лабораторіями області досліджено 617 зразків на COVID-19, — йдеться у повідомленні. — Зареєстровано 549 випадки захворювання (в тому числі 98 випадки серед дітей).

За останню добу зареєстрували чотири випадки захворювання серед медичних працівників та два летальних — Могилів-Подільський та Погребищенський район. 

На даний час хворіє 4 341 людина. З них 804 дитини та 75 медиків.

Відео дня

Детальну інформацію про поширення хвороби в області можна дізнатися за посиланням.

Коронавірус схожий на сезонну застуду

Ще наприкінці липня в Україні офіційно підтвердили, що до нас дійшов новий різновид штаму Омікрон. Спочатку цифри прийдешньої хвилі пандемії не вражали масовістю. Втім, на початку осені вони почали зростати. 

Наразі зафіксовано близько 12 тисяч хворих на коронавірусну хворобу, а в лікарнях перебувають понад 3 тис. пацієнтів.

Станом на 5 вересня на території Вінницької області зареєстровано 163 420 підозр на коронавірусну інфекцію. В 157 765 випадках захворювання підтверджено, в т.ч. у 12 168 дітей. Поступово зростає кількість госпіталізованих із підтвердженим Covid-19.

Зі слів медиків відомо, що новий омікрон викликає менш важкий перебіг хвороби, ніж попередні штами, протікає досить м’яко, нагадуючи звичайні респіраторні інфекції, але водночас — ще більш заразний. 

Ми запитали у фахівців, чи означає це, що до коронавірусу вже можна ставитися, як до звичайного сезонного захворювання. Детальніше у матеріалі:

«У Вінниці розпочалася нова хвиля коронавірусу»

Офіційних повідомлень про чергову хвилю коронавірусу у Вінниці та області до цього часу не було. Однак припущення про її початок у коментарі для «20 хвилин» підтвердив керівник відділу епідеміологічного нагляду лабораторного центру МОЗ України у Вінницькій області Олександр Загоруйко. 

— У Вінницькій області розпочалася нова хвиля коронавірусу, — говорить Олександр Загоруйко. — Про це свідчить суттєве збільшення лабораторно підтверджених випадків, особливо, зареєстрованих останнім часом.

Відомо, що українці інфікуються штамом «Омікрон», проте про який саме його підвид йдеться, не повідомляється. «Омікрон» легше передається, ніж попередні штами ковіду. При цьому він має й більш легкий перебіг. Часом хворі навіть не знають, що вони інфікувалися коронавірусом, вважаючи, що в них звичайна застуда. 

Серед основних симптомів: температура (як висока, так й ні), нежить, закладеність носа, пирхота в горлі або сильний біль у горлі, кашель (переважно сухий).

— Попередня, довоєнна, хвиля коронавірусу на 90% була викликаною «Омікроном» і лише на 10% штамом «Дельта». Цього разу мова йде про мутації «Омікрону», — продовжує Олександр Загоруйко. — Хвиля протікає легше за всі попередні, госпіталізацій та летальних випадків менше. 

Наразі у Вінниці розгорнуті ковідні відділення лише у лікарнях «першої хвилі», що говорить про некритичну кількість хворих. У них нам також підтвердили більш легкий перебіг хвороби у пацієнтів. 

Як можна захистити себе та інших

 

Читайте також:

Як вимушеним переселенцям отримати медичну допомогу на Вінниччині?

З понеділка антибіотики тільки за рецептом: все, що потрібно знати пацієнту

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (15)
  • Антонина Савчук-Сологуб

    Напевно,якось підганяти статистику під ті кредити,що весною набрали  на боротьбу з ковідом,
  • Дмитро Альпініст Українець

    який ковіїбіт ви що не чули-це новий мавпчяно вірус хулігуус безмозглус -косе усіх корупціонерів чиновників,  любителів зомбоящика та осіб які мають виходити на пенсію. Ще розкажу вам по секрету цей мавпчяно вірус безмозглус співпрацює з пенсійним фондом, верховною заразою та з навозом з педиками чи медиками- різниці нема - ці медзомбі будуть далі зачищати чи захищати територію...та ковіїбідну зарплату
  • Ольга Чернишова

    Мене вже без маски в Конексі не обслужили. Почався маразм з намордниками.

    Дмитро Альпініст Українець reply Ольга Чернишова

    прийміть співчуття- і вивчайте усе що стосується модної хворі- бо на осінь начнеться пекло- в першу чергу бережіть себе та сімю...

    Дмитро Альпініст Українець reply Ольга Чернишова

    Наталія Ковальова будь яка вакцина в першу чергу загострює усі хронічні захворювання та ослаблює імунітет

    Наталья Ковалева reply Ольга Чернишова

    Дмитро Альпініст Українець Є правда в Ваших словах,  Ковід був без температури і кашлю, просто загальна слабкість, вчасно не помітили, але коли вже почались проблеми зі свідомістю, сімейна вирішила направити в пульмонологію, тест зробили через добу, а кардіограму, на якій було видно інфаркт, через 2 доби.Потім сатурація 60, ШВЛ і морг.

    Дмитро Альпініст Українець reply Ольга Чернишова

    Руслан Гусятинський вас така заставка гарна- не можу згадати з якого фільму

    Дмитро Альпініст Українець reply Ольга Чернишова

    Наталія Ковальова ваш батько герой що боровся 10 днів- взагалі усіх кого лікують по протоколу -який з самого початку націлений на утилізацію 4- 6 днів і все- ваша помилка просто в необізнаності що ви допустили що батько отримав у плече, потім невдачно попав у ренімацію-краще лікували в дома - їм тре статистика у них приказ любою ціною- вам бажаю розібратися- і подавайте на суд  хай нададуть історію, якими препаратами і дозами лікували- почитати про ці препарати і ви будете шоковані- бо деякі препарати небуду називати назву- якщо капати у вену викликають тромби ітд а далі зрозуміло

    Наталья Ковалева reply Ольга Чернишова

    Ольга Чернишова Я сьогодні похоронила батька, після 10 днів ковідної реанімації, вам може байдуже за своє життя, але пожалійте родичів.

    Руслан Гусятинський reply Ольга Чернишова

    Ольга Чернишова,це тільки початок. Нам сьогодні на роботі сказали носити маски.
  • Олексій Кондратюк

    Зате ГРИПу та ГРВІ нема.

keyboard_arrow_up