Переносять, як середньої тяжкості ГРЗ? Запитали лікарів про перебіг коронавірусу у дітей

Переносять, як середньої тяжкості ГРЗ? Запитали лікарів про перебіг коронавірусу у дітей
Фото: ілюстраційне
  • Згідно статистики Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України, на сьогодні коронавірус був виявлений у 487 дітей в області і у 260 — у Вінниці. На даний час хворіє 118 дітей, летальних випадків не було.
  • Які перші симптоми захворювання, чи передається інфекція від матері до новонародженого, і що робити, якщо ви запідозрили у своєї дитини COVID-19, — розповідають медики.

Під час пандемії вберегти свою дитину від коронавірусної інфекції для батьків завдання складне, тим більше, якщо їхнє чадо відвідує дитячий садок або школу. Тут неминучі контакти з іншими дітьми та дорослими, а отже від інфікування коронавірусом ніхто не застрахований. Особливо в осінньо-зимовий період.

— З приходом осінніх холодів захворюваність на ГРВІ серед дітей збільшилася в півтора рази,— говорить лікар загальної практики Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Тетяна Канунова. — Показники поки не критичні, оскільки учні пішли на канікули.

Будь-які прояви респіраторного захворювання, говорить медик, повинні розглядатися, як можлива коронавірусна інфекція. Якщо у дитини невелика або висока температура, є кашель або нежить, то не можна виключати, що це може бути COVID-19. Тому самолікуванням займатися не варто, краще одразу звертатися до фахівців за консультацією.

Відео дня

Разом з тим сімейний лікар заспокоїла — дитячий організм все ж стійкіший до коронавірусної інфекції.

— За показниками нашої амбулаторії лише 1% від числа хворих пацієнтів на коронавірус становлять діти, — розповідає Тетяна Канунова. — Малеча легше переносить захворювання, оскільки вірус не так шкодить їх легені. Більше страждають дорослі після 50-ти років, з хронічними захворюваннями дихальної системи, серця чи іншими супутніми хворобами. 

За словами фахівця, у дітей практично ті ж симптоми, що і в дорослих. 

— У дітей хвороба перебігає з підвищеною температурою у третині випадків, які зареєстровані, кашель присутній також у 60% хворих. Але в дітей, на відміну від дорослих, є відмінні симптоми —  це блювота і понос. Акцент на тому, що все-таки діти хворіють легше, і ті важкі прояви у вигляді погіршення дихання, відчуття нестачі повітря, висока лихоманка — такі симптоми у них більш рідкісні. Коронавірус у дітей проходить найчастіше так само, як середньої тяжкості ГРЗ.

На питання, чи передається коронавірус від матері до новонародженої дитини, відповіла завідуюча пологовим відділенням Вінницького міського пологового будинку №1 Юлія Голуда:

— З квітня цього року, тобто з початку карантину, підтверджених випадків передачі коронавірусної інфекції від породіллі новонародженому зафіксовано не було.

Перебіг COVID-19 у дітей

80% людей легко переносять коронавірусну хворобу. У зоні ризику — переважно люди похилого віку та ті, хто мають хронічні захворювання. Цю інформацію про COVID-19, здається, знають вже всі.

А ось які дані про особливості перебігу хвороби у дітей опублікували для медиків (на сайті медколеджу післядипломної освіти):

  • Діти незалежно від віку, є сприйнятливими до COVID-19, не встановлено жодних гендерних відмінностей у чутливості до вірусу. Клінічна симптоматика COVID-19 у дітей менш виражена, ніж у дорослих, маленькі діти, особливо діти віком до одного року, мають тяжчий перебіг вірусної інфекції.
  • У 90% випадків хвороба проходить або безсимптомно, або легко, або помірно. Під легким протіканням хвороби розуміють: гарячку, кишкові розлади, кашель, біль в горлі, біль в м'язах, нудоту, нежить.
  • Помірні прояви — це пневмонія з кашлем та температурою, але без гіпоксії. Також були зафіксовані випадки, коли у маленького пацієнта не було симптомів, але комп'ютерна томографія показувало вогнища пошкоджень у легенях. 
  • Важке протікання хвороби — це кашель та температура, які супроводжуються задишкою. Насиченість крові киснем при цьому нижче 92%.
  • Критичний стан: дихальна недостатність, енцефалопатія, серцева недостатність тощо.
  • Чим старше дитина — тим легше вона переносила вірус. 
  • Лише у 3% дітей старше 15 років хвороба проходила важко або критично.

Як виявити COVID-19 у дитини

Коронавірусна хвороба викликає у дітей ті ж симптоми, що й у дорослих:

  • лихоманку, 
  • кашель, 
  • іноді нежить, 
  • в тяжких випадках — ускладнене дихання.

Хоча нещодавній аналіз педіатричних випадків у США показав, що діти частіше за дорослих мали лихоманку і не так часто як дорослі — кашель. 

Варто звертати увагу на такі ознаки як ускладнене та/або прискорене дихання.

Повний вдих-видих рахуємо за одиницю. Норма частоти дихання за 1 хвилину:

  • у дітей 0-2 місяці — до 60;
  • у дітей 2-12 місяців — до 50;
  • у дітей 1-5 років — до 40;
  • у дітей старше 5 років та дорослих — бажано до 20, але точно не вище 25. 

Дуже тривожною ознакою у дитини від 0 до 6 місяців є відмова від грудей або швидка втома від смоктання. Найтяжчих перебіг хвороби спостерігається у новонароджених та дітей раннього віку.


Читайте також:

Сімейна амбулаторія чи жіноча консультація: кому належатиме лікарня на Воїнів- інтернаціоналістів?

«Привіт з поліклініки!», або про резонанс через допис пацієнтки сімейної амбулаторії

За попереднім записом і з чергою на вулиці. Як зараз приймають в сімейних амбулаторіях

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Svyatoslav Usatyuk

    85% дорослих теж спокійно переносять хворобу...

    Svyatoslav Usatyuk reply Svyatoslav Usatyuk

    Инна Градусова інформація заганяє в кут? )

    Инна Градусова reply Svyatoslav Usatyuk

    Святослав Усатюк особенно те, кто не сделал тест. А те, у кого тест положительный сами себя загоняют в угол из за информации.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ Від читача 15:02 Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 09:05 Наші оборонці вночі знищили ворожий бомбардувальник, 15 ракет та 14 ударних безпілотників 08:40 Вентиляція та димовідведення: як обрати оптимальне обладнання для вашого будинку (Новини компаній) 08:29 Сьогодні вітаємо Івана та Єгора. Історія, заборони та прикмети 19 квітня 21:28 «Це поставить хрест на Буші». Власники екосадиб проти створення кар'єру у заповіднику photo_camera 21:01 Судитимуть браконьєрів, які хотіли поласувати рибкою за 174 тисяч гривень 20:25 «Це конкуренти поширюють чутки, що нас уже нема». Інститут землеустрою продовжує працювати 20:03 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:40 Будівельні та ремонті послуги по дому. Актуальні оголошення від вінницьких компаній 19:17 Суддя з Тульчина наїхав на поліцейського. Покарання винесли лише одному — копу 18:06 У Могилів-Подільському районі під колесами автомобіля Toyota загинула жінка 17:32 Скотомогильник площею у дві тисячі квадратів виявили у Барській громаді 17:03 ТОП-5 пам'яток Вінниці для незабутнього вікенду та подорожі крізь епохи 16:37 Екс-голова лісового управління Бондар вийшов з-під варти за два мільйони гривень застави 16:20 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:11 На Келецькій п'яний та «під кайфом» водій потрапив у ДТП
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up