Минулого тижня в соцмережах і в деяких столичних ЗМІ писали про смерті собак від хімічних засобів, якими в Києві поливають вулиці. Потерпали нібито як вуличні, так і домашні песики, які жували траву поблизу проїжджих частин. Собачники закликали людей не гуляти в таких місцях, де проводять полив деззасобами.
Смерті собак від оббризканої хімією трави врешті не отримали офіційного підтвердження. Але інформація про ймовірну шкоду речовин, які зараз розпилюють і в нашому місті, стривожила вінничан, що тримають собак.
— У нас дуже щедро обприскують під’їзд та зупинку поруч з домом, — розповідає вінничанка Оксана, власниця кокер-спаніеля. — Хоча раніше з песиком гуляли без повідка, тепер я тримаю його поруч прив’язаним і швидко минаю заасфальтовані місця. Страшно за собаку, я ж не знаю, чим вони обробляють вулиці.
Як читаємо на сайті міськради, дороги, зупинки, спецтехніку та транспортні засоби обробляють дезінфікуючими засобами, які мають бактерицидні, віруліцидні і фунгіцидні властивості.
— Техніку ми дезінфікуємо і ззовні, і зсередини. Робить це людина у спеціальному захисному одязі, — каже директор КП «Вінницьке шляхове управління» Володимир Чорновол. — Ми розуміємо наскільки важливо, щоб машини, які дезінфікують вулиці та усе місто, самі були чистими та безпечними.
Під’їзди ж дезінфікують такими санітарними засобами, як «Соліклор», «Санітаб», «Полідез», «Жавель-клейд».
Ми запитали ветеринара про те, чи дійсно названі розчини, якими обробляють громадські місця та транспорт Вінниці, можуть нанести непоправної шкоди чотирилапим.
— Більшість з перерахованих засобів — це хлорка з допоміжними речовинами, — пояснює ветеринар Павло Вовчук. — Якщо з цими сумішами немає прямого контакту — пагубного впливу бути не повинно. Але ви маєте бути уважні та дуже пильні на прогулянці, бо собака може підібрати щось з землі або випити води з калюжі. Навіть не сильно концентрований розчин диззасобів може дати досить важкі наслідки. І важливо пам’ятати, що ваш улюбленець після прогулянки самостійно вимити лапи не може, якими ходив по знезараженій території.
Ветеринар нагадує про необхідність ретельно вимивати лапи домашнім тваринам після кожної прогулянки. Також він рекомендує уникати місць великого скупчення людей та територій з частими дезінфекціями.
Старайтесь обирати малолюдні місця для прогулянок з собакою, ближче до природи. Як боротися із кліщами, можна знайти у попередній статті з коментарями Павла Вовчука.
А чи може собака чи кішка захворіти COVID-19 або заразити господаря? Відповідь на це питання знайдете в цій публікації.
Читайте також:
Коронавірус на пухнастому. Чи може собака й кішка захворіти COVID-19 або заразити господаря?
Сезон кліщів: як вберегти пухнастого друга від укусів, розповідають ветеринар та собачники
Чи змінив карантин життя собачника? Історії вінничан і поради експерта-кінолога
«Парковка» для собак біля «Сільпо». Ламають замки, бо садити тварину за грати не гуманно?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Пересидіть карантин вдома.