COVID-19 повернувся: чим небезпечний коронавірус для дітей

COVID-19 повернувся: чим небезпечний коронавірус для дітей
  • Наразі спостерігається підвищення захворюваності на коронавірус серед дітей. 
  • Які симптоми, чим лікуватися та як малеча переносить недугу — ми дізналися у вінницьких медиків. 

За результатами аналізу роботи відділення екстреної медичної допомоги Вінницької обласної клінічної лікарні в червні, липні та серпні 2024 року зафіксовано збільшення захворювання на COVID-19 у дітей в порівняні з аналогічним періодом у 2023 році.

Це зростання пов’язують із циркуляцією декількох підваріантів штаму Omicron, зокрема нового підваріанту FLiRT, який хоч і поширюється швидко, але не викликає тяжких форм захворювання у дітей. Значна частина нових випадків припадає саме на дітей шкільного віку.​

Відео дня

Завідувачка інфексійно-боксованого відділення Галина Однорогова зауважила, що для батьків важливо слідкувати за симптомами у дітей та своєчасно звертатися до лікаря при їх появі.

— Особливо це стосується дітей із хронічними захворюваннями, які можуть бути вразливішими до інфекції, — каже інфекціоністка.— Варто пам’ятати, що симптоми COVID-19 має схожі симптоми з ОРЗ та грипом тому важливо проводити специфічну діагностику.

Загалом, за словами сімейного лікаря Юрія Таранухи, коронавірус у дітей проходить у легшій формі, ніж у дорослих.

—  Кілька днів тримається температура, далі йде одужання, — говорить терапевт. — Ми рекомендуємо симптоматичне лікування. Антибіотики прописуємо лише при ускладненнях хвороби. Перебіг коронавірусу у дітей — тиждень, не більше.

Діагностика коронавірусу:

  • ПЛР-тестування: залишається золотим стандартом для виявлення COVID-19;
  • антигенні тести: використовуються для швидкої діагностики.

Симптоми хвороби

Якщо у вашої дитини з'являються симптоми, такі як підвищена температура, кашель, утруднене дихання або втрата смаку чи нюху, не зволікайте та звертайтеся до лікаря. Рання діагностика та лікування допоможуть уникнути ускладнень. Біль у животі, нудота та діарея можуть бути симптомами цього підваріанту.

Психологічна підтримка

 Пандемія має вплив не лише на фізичне, а й на психічне здоров'я дітей. Спілкуйтеся з ними, надавайте підтримку та при необхідності звертайтеся до дитячих психологів.

Гігієна та захист

 Навчіть своїх дітей регулярно мити руки, уникати доторкань до обличчя та користуватися масками в місцях великого скупчення людей. Це прості, але важливі заходи, які можуть захистити від інфекцій.

Режим дня та харчування

Підтримка здорового режиму дня, збалансоване харчування та регулярна фізична активність є ключовими для зміцнення імунітету та загального здоров'я вашої дитини.

Якщо у вас виникають будь-які занепокоєння щодо здоров'я вашої дитини, медики радять не відкладати візит до лікаря.

 

Читайте також:

Почався сезон найбільш злісного алергена — амброзії: поради лікаря з дитячої обласної лікарні

Небезпечні канцерогени від вибухів і пожеж. Медики прогнозують ріст онкозахворювань через війну

Магніти, батарейки, монети та прикраси: лікар розповів, які предмети найчастіше ковтають діти

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Електрик Вінниця

    Нахуй давно посилали?

keyboard_arrow_up