Чому кондиціонер на +18°C у спеку — це помилка, яка може зупинити серце

Чому кондиціонер на +18°C у спеку — це помилка, яка може зупинити серце
  • Із приходом справжньої літньої спеки медики закликають жителів області бути обережними.
  • Висока температура може становити серйозну загрозу для здоров'я, особливо під час роботи надворі.

У Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб нагадали основні правила, які допоможуть уникнути перегріву під час спекотної погоди.

Медики рекомендують у найспекотніші години менше перебувати під відкритим сонцем, регулярно пити воду та робити перерви, якщо доводиться працювати надворі. За температури понад +28 °C фізичну роботу радять обмежувати, а за понад +37 °C — перенести її на ранок або вечір.

Окремо фахівці наголошують: не можна залишати дітей і тварин у зачиненому автомобілі навіть на кілька хвилин. Салон машини дуже швидко нагрівається до небезпечної температури.

Якщо ви побачили дитину або тварину, залишену в автомобілі під час спеки, варто спробувати знайти власника. Якщо це не вдалося, необхідно телефонувати за номерами 112 або 102.

Також медики радять встановлювати кондиціонер на температуру 24–25 °C, щоб уникати різкого перепаду температур, який створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему.

Фахівці пояснюють, що організм гірше переносить різкі перепади температур, ніж саму спеку. Коли людина заходить із вулиці, де понад +30 °C, у приміщення, охолоджене до +18 °C, судини різко звужуються, а навантаження на серце зростає. Особливо небезпечними такі перепади можуть бути для людей із серцево-судинними захворюваннями.

 

Читайте також:

Проїзд у Вінниці подорожчає до 25 гривень. Коли та чому?

Їхав на самокаті «під градусом» — готуй 17 тисяч: як через власну необачність вінничани потрапляють на лаву підсудних

Польський волонтер про збір на автобуси для Вінниці: «Не дадуть у Кельце — знайдемо інший вихід»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up