Чи є в природи погана погода, або Як можна боротися з метеозалежністю?

Чи є в природи погана погода, або Як можна боротися з метеозалежністю?
  • Якщо при зміні погоди ви починаєте відчувати зміни у власному самопочутті, то, можливо, ви метеозалежна людина. Що це таке та що із цим робити, пояснює сімейна лікарка. 

«Щось суглоби ломить, мабуть, на погоду», або «Голова розболілася через ці дощі», — завдяки приблизно таким характеристикам більшість з нас колись дізналася про існування так званої метеозалежності. Однак дехто регулярно відчуває її на собі. 

Іншими словами метеозалежність — це зміна нашого самопочуття через зміни метеорологічної ситуації. Хворобою така реакція організму не вважається, радше переліком певних симптомів: підвищення або зниження артеріального тиску, біль у суглобах, головні болі, невмотивована втома та слабкість, сонливість, загострення хронічних захворювань тощо.

Завідувачка амбулаторії №3 Людмила Бойко пояснює, що залежними від погоди є близько половини населення нашої планети. Причому нерідко перелічені вище симптоми відчувають абсолютно здорові люди. 

Відео дня

— При різких змінах погоди або, наприклад, затяжних дощах, до нас звертається велика кількість пацієнтів. Серед скарг можуть бути загострення серцево-судинних захворювань, до прикладу, гіпертонічної хвороби, порушення серцевого ритму, — розповідає Людмила Бойко. — Інші скаржаться на втому, сильні головні болі, «ломоту» в суглобах. У кожного метеозалежність проявляється по-різному, але вона однозначно негативно позначається на стані нашого здоров’я.

За словами лікарки, на наше самопочуття можуть впливати різні погодні чинники. До прикладу, через зміни в атмосферному тиску зростає ризик тромбоутворення. Саме за такої погоди у літніх людей частіше спостерігаються інсульти або інфаркти. 

Негативні наслідки для здоров'я можуть мати й швидкість вітру, зміна вологості повітря, магнітні бурі, коливання температур. Впливає це, як пояснює лікарка, не лише на людей старшого віку, але й молодих, й навіть підлітків.

— Лікування від такого немає, але існує профілактика, — продовжує Людмила Бойко. — Ми рекомендуємо вести здоровий спосіб життя, мати повноцінний сон, робити не менше 10 тисяч кроків на добу, пити багато води, не менше 1,5-2 літрів за день.

Коли вже симптомів не вдалося уникнути, лікарка радить симптоматичне лікування: прийняти таблетку при головних болях, випити зелений час або якісну каву — при низькому тиску, при підвищеному тиску — гіпотензивні препарати, що їх вам рекомендує ваш сімейний лікар. При загостренні хронічних захворювань Людмила Бойко не радить нехтувати симптомами, особливо, якщо мова про серцево-судинні захворювання, тому у такому разі одразу звертайтеся до медиків.

За словами завідувачки третьої амбулаторії, є також категорія людей, які схильні до депресії. Загострення у них зазвичай спостерігаються при похмурій погоді, наприклад, у сезон дощів. Таким пацієнтам складніше самостійне впоратися з наслідками метеозалежності, тому нерідко їм доводиться звертатися за допомогою до психотерапевтів та психіатрів. 

Ви можете перевірити себе на метеозалежність із допомогою тесту:

1. Якщо насувається магнітна буря чи погіршення погоди, чи відчуваєте ви знесилення, дратівливість, довго не можете заснути?

2. У несприятливі дні у вас з’являються синці під очима, набряки повік чи кистей, стоп?

3. Чи спостерігаєте ви у несприятливі дні головний біль чи біль у серці, суглобах, спині?

4. У несприятливі погодні дні ви втрачаєте апетит, відчуваєте дискомфорт у животі?

5. Ваші страждання нетривалі — максимум 2-3 доби?

6. Чи спостерігали ви погіршення стану здоров'я, повільне відновлення сил після поїздки на відстань понад 200-300 кілометрів, особливо, якщо при цьому змінювався клімат?

7. У вас особливе передчуття зміни погоди й ваші прогнози, зазвичай, збуваються?

За кожну позитивну відповідь поставте 5 балів, за негативну — 0. Якщо результат становить 15 балів і більше, ви метеочутлива людина. Вам слід приділити підвищену увагу до свого здоров'я та вжити запобіжних заходів.

Читайте також:

Відтепер усі антибіотики лише за рецептами: як нововведення працює у Вінниці?

Як вагітній жінці спокійно виносити дитину під час війни? Поради психолога

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up