ВІН І ВОНА. Метелики в животі — просто адреналін. Наукові факти про кохання

ВІН І ВОНА. Метелики в животі — просто адреналін. Наукові факти про кохання
  • Кохання — це таємниця, до якої ми всі рано чи пізно долучаємося. Однак розгадати цю таємницю до кінця поки не зміг ніхто. Хоча, за останні роки науці все ж вдалося зрозуміти дещо про любов і пристрасть.
  • Дивимося на кохання очима хімії та фізики.

Кохання  — романтичне і неземне почуття, особливо для тих, хто тут і зараз охоплений любовною лихоманкою. Про кохання мріють, про нього складають вірші, пишуть романи, знімають фільми. 

Це сильне почуття не могли обійти увагою не лише поети, але й вчені, які зуміли-таки дати йому цілком зрозуміле пояснення. За фактом, кохання, не більше ніж хімічна реакція, що відбувається в нашому мозку. А які факти ми ще не знаємо про кохання?

Закоханість — хвилинна справа

Відео дня

Це в прямому сенсі так. Щоб визначитись з об'єктом майбутньої пристрасті, людині досить усього 4 хвилини взаємодії з ним. Причому ви помиляєтесь, якщо думаєте, що мова йде про розмову або бесіду. Факти кажуть про те, що почуття любові викликають невербальні прояви.

У жінок і чоловіків кохання різне

У прекрасної половини людства під час закоханості активуються ті зони мозку, які відповідальні за пам'ять. Саме тому пані легше і більш охоче запам'ятовують різні милі дрібнички про партнера і спільні з ним історії: дати, початок відносин та інше. У чоловіків же, навпаки, підвищується активність зорового відділу. Тому він сприймає любов за допомогою візуальних образів, тобто любить очима.

До кохання з першого погляду і чоловіки

Для того, щоб прийти до такого висновку, вченим знадобилося вивчити не одну сотню любовних історій. У середньому 54% чоловіків стверджували, що мали досвід практично миттєвої закоханості. Це проти 44% жінок. Так що буде не безпідставним твердження про те, що чоловіки більш романтичні і менш раціонально підходять до любовних справ.

Почуття «метеликів» від кохання — реальна історія

Відчуття метеликів в животі і витання в хмарах від любові ми вже сприймаємо як факти. Адже в період першої закоханості всі гормони знаходяться на підйомі. В тому числі і той, що відповідає за стрес — норадреналін. Він дратівливо діє на певні рецептори. Але саме завдяки йому людина охоплена любовним томлінням і хвилюючим відчуттям в животі.

«Рожеві окуляри» мають наукове пояснення

Людина, яка кохає, часто дивиться на свого партнера і світ в цілому через призму позитиву, що межує з необ'єктивністю. Тому в оточуючих створюється враження, що закохана людина сліпа і глуха, раз не бачить недоліків свого обранця. Але не поспішайте звинувачувати його в цьому. Насправді, закоханість дійсно «присипляє» певні зони мозку, які відповідають за раціональність і критичне мислення.

Кохання і депресія

Любов може призводити до депресивних станів. Це цілком науково обумовлений факт. Річ у тому, що в організмі закоханої людини виробляється підвищена кількість дофаміну — гормону, відповідального за нашу здатність отримувати задоволення. До речі, схожа реакція спостерігається при прийомі наркотичних препаратів, ігровій та інших видах залежності. Коли після різкого стрибка кількість речовини зменшується, може наступити стан пригніченості.

Кохання і розбите серце

Синдром розбитого серця — цілком реальний діагноз. Стан і симптоми настільки нагадують серцевий напад, що їх може в деяких випадках переплутати навіть лікар. Більш того, він проявляється болем в області грудей, ускладненим диханням і нерівномірним серцевим ритмом. Схильні до цього синдрому, як правило, надмірно вразливі особистості, чия любовна історія не виявилася щасливою.

Любов зла

Існує таке поняття, як фрустрація. Воно означає, що людина, яку кинули, починає відчувати до свого колишнього партнера ще більш сильні почуття, ніж на момент відносин. До речі, цей феномен пояснює той факт, чому розставання з труднощами переносять ті люди, від яких пішов партнер.

Існують люди, які не здатні кохати

Щоб закохатися в потенційного партнера, необхідний цілий хімічний коктейль. Але існує порівняно невеликий відсоток людей, чий гіпофіз не здатний виробляти деякі «гормони кохання».Тому і закохатися їм вкрай важко, хоча далеко не завжди мова йде про дійсно патологічні випадки порушення роботи мозку. Ця особливість одержала назву гіпопітуїтаризм.

Кохання тамує біль

Кохання є одним із найбільш недооцінених обезболюючих у світі. У пар, які постійно ходять, обнімаючись, спостерігається значне збільшення в організмі окситоцину, який допомагає тілу полегшити біль, а іноді здатний повністю позбавити від головного болю. Інше дослідження показало, що коли закохані тримаються за руки, рівень болю і стресу у них знижується.

Гормони щастя

Наталія Козак, психолг, психотерапевт:

— Одне з найприємніших відчуттів — це стан легкої закоханості, коли світ здається гарнішим, люди добрішими, проблеми меншими, а недоліки людини, у яку ми закохані, непомітними.

І все було би чудово, якби цей стан був постійним, або хоча б довготривалим. Та, на жаль, наш організм не може перебувати постійно в режимі надмірного виділення гормонів щастя (дофаміну, окситоцину та сиротоніну). Інакше — ми були би завжди абсолютно щасливими.

І, дійсно, за наш внутрішній стан відповідає низка гормонів. Наприклад, фенілетиламін відповідає за відчуття закоханості. Дофамін викликає задоволення від спілкування, зосередження уваги на об’єкті закоханості та дає відчуття впевненості у собі. Серотонін, в свою чергу, викликає емоційну лабільність та є гормоном щастя та задоволення. Якщо ж його не достатньо в організмі, виникає потреба в стражданнях від кохання. І зменшити ці страждання може окситоцин, який відповідає за відчуття ніжності та прихильності. 

Та саме відчуття «метеликів в животі» не можна зводити до аналізу крові. Це надзвичайний стан підйому внутрішньої енергії, розкриття потенціалу, творчості, бажання самовдосконалення, мотивація до вчинків, відчуття смаку життя та краси цього світу. І, навіть, якщо нам й допомагають у цьому гормони, закохуємося ми і захоплюємося людиною незалежно від усіх цих факторів, та інколи в самий неочікуваний для нас момент. І в цьому є надзвичайна особливість цього відчуття. Чи перетвориться воно на справжнє кохання, чи зникне, як і не було, можемо дізнатися лише згодом.

 

Читайте також:

ВІН І ВОНА. Не такий страшний секс: експерти розповіли, чого бояться чоловіки і жінки в ліжку

ВІН І ВОНА. Службовий роман: ознаки, плюси та мінуси і чи є майбутнє?

ВІН І ВОНА. Лібідо в 20, 40, 60 років: як змінюється жіноча сексуальність у різному віці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up