Одне питання. Як подати на розлучення?

Одне питання. Як подати на розлучення?
  • Подати заяву про розлучення можна у дві інстанції – до РАГСу або до суду. 
  • З якими документами туди звертатися та скільки часу займає розлучний процес?
  • Відповідаємо на питання читачів.

Існує два способи розірвання шлюбу. За спільною заявою подружжя або з ініціативи чоловіка або дружини. Щоб почати розлучний процес, подавати заяву можна або у РАГС, або до суду. І до цієї заяви треба докласти ось такі документи:

  • свідоцтво про шлюб,
  • паспорти подружжя.

У яких випадках заяву про розлучення подають до РАГСу?

  1. Якщо подружжя прийняло спільне рішення про розлучення.
  2. Якщо у них немає дітей, або вони вже повнолітні.
  3. Якщо дружина не вагітна
  4. Якщо другий із подружжя визнаний безвісти зниклим або недієздатним.

Звертатися треба до РАГСу за місцем реєстрації (прописки) одного з подружжя. Якщо бажання розлучатися обопільне, чоловік та жінка заповнюють єдиний документ. З моменту його подачі минає місяць, і якщо ніхто не відкликав заяви про розлучення, шлюб розривають у визначений час. Працівники РАГСу одразу повідомлять, коли парі прийти на реєстрацію розлучення.

Відкликати заяву про розлучення без жодних негативних наслідків можна протягом випробувального місяця. Якщо хтось із подружжя змінив рішення – має знову прийти до РАГСу.

Відео дня
blockquote>

Якщо хтось не може з’явитися до РАГСу для оформлення спільної заяви про розірвання шлюбу, то він повинен заповнити свою частину документу, завірити справжність підпису в нотаріуса. Подає в офіційний орган документи друга сторона. У такому випадку, крім заяви, свідоцтва про шлюб та паспортів, вона має надати документ, який підтверджує поважність причини неявки другого з подружжя.

Подати заяву про розлучення у РАГС можна одноосібно, якщо чоловіка/дружину визнали недієздатним або зниклим безвісти. Тоді у названу інстанцію треба принести щей документ про це: копію судового рішення або витяг з нього.

У яких випадках заяву про розлучення подають до суду?

  • Якщо в сім’ї виховуються неповнолітні діти.


До спільної заяви до суду про розлучення треба описати причини розірвання шлюбу та надати також свідоцтво про народження кожного зі спільних дітей. Перед тим краще укласти договір про виховання та забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків і надати його разом із заявою про розлучення.

Договір про утримання дітей не будуть вимагати, якщо подружжя заявить, що воно самостійно досягло згоди щодо всіх спірних питань.

Якщо хтось проти розлучення?

Кожний управі самостійно ініціювати провадження про розірвання шлюбу. Але тут вже без юриста не обійтися, бо треба розділити майно, визначити місце проживання дитини, підняти питання аліментів... 

Для примусового розлучення доведеться готувати значно більше документів, ніж у випадку, коли розлучний процес починають за згодою і чоловіка, і жінки. Тож, щоб процес розірвання шлюбу не затягувався, краще порадитися з правниками, які паралельно треба подавати позови (про поділ майна, про стягення аліментів).

Коли заяву про розлучення не приймуть?

  1. Якщо дружина вагітна,
  2. Якщо у пари є дитина до 12-місячного віку.

Винятки:

  • розірвання шлюбу ініціюється стороною, яка потерпала від незаконних дій чи насильства з боку іншого з подружжя,
  • підстава розлучення – негативна поведінка по відношенню до дитини.


Скільки коштує розлучитися?

Розмір державного мита при розлученні через РАГС – менше 10 гривень.

Судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу в 2017 році складав 640 гривень.

Із послугами юриста вартість розлучення обійдеться у тисячі гривень. До 4 тисяч, якщо процес не складний.

Про те, як вирішити питання аліментів, можна прочитати в матеріалі «Одне питання. Що робити, аби діти після розлучення отримували аліменти?». Нещодавно, нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект, яким посилила відповідальність батьків за несплату аліментів. Більше про зміни – у статті «Нові правила вибивання аліментів: відберуть водійські права, зброю і посадять».


Читайте також:

Одне питання. Що робити, аби діти після розлучення отримували аліменти?

Нові правила вибивання аліментів: відберуть водійські права, зброю і посадять

Одне питання: Де можна зробити щеплення від грипу зі знижкою 50 відсотків?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Пупкин Вася
    Хорошее дело ,,Браком,, не назовут )
  • Daily
    а зачем было начинать
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу 09:42 Де у Вінниці 9 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:02 Суд відправив під варту чоловіка за смертельну ДТП у Гайсинському районі 08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня 21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up