Одне питання. Що робити, аби діти після розлучення отримували аліменти?

Одне питання. Що робити, аби діти після розлучення отримували аліменти?
  • Швидко розлучитися і забути не вийде, якщо є спільні діти.
  • Обом батькам треба вчасно продумати їх спільне утримання.
  • Якщо мирно питання не вирішити, треба подавати на аліменти.
  • Як це зробити? Відповідаємо на питання читачів.

Виплата аліментів може бути добровільною. Але частіше потрібно примушувати того із батьків, котрий іде із сім’ї, виплачувати саме таку допомогу по утриманню дитини, яка потрібна.

Коли батьки домовилися мирно і один з них згоден сплачувати аліменти, вони йдуть до нотаріуса, де укладають угоду. В ній прописують порядок і способи виплати аліментів.

Запам’ятайте, що розмір аліментів не може бути меншим від того, який був би визначений в судовому порядку. І розірвати вже існуючу угоду можна тільки через суд.

Відео дня

Якщо ж мирно погодити розмір та періодичність сплати аліментів батькам не вдається чи їх узагалі доводиться «вибивати», то є можливість примусового стягнення аліментів – через суд.

Позов до суду із документами подає той із батьків, з яким залишається жити дитина. Позивається у міський (чи районний) суд, за місцем проживання відповідача. Якщо місця проживання відповідача не знаєте – пишіть заяву на стягнення аліментів у службу судових приставів.

Які подати на аліменти?

У позовній заяві на того з батьків, хто відмовляється виплачувати аліменти, потрібно вказати:

  • найменування суду,
  • ім’я позивача і відповідача (представника позивача, якщо заява подається представником),
  • дані про місце проживання сторін, номери телефонів, поштовий індекс,
  • позовні вимоги та їх обґрунтування,
  • зазначення доказів і посилання на них,
  • перелік документів, що додаються до заяви,
  • суму стягнень.

До позовної заяви потрібно докласти такі документи:

  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копію свідоцтва про розлучення;
  • копію свідоцтв про народження спільних дітей;
  • копію паспорта позивача з пропискою і відміткою про реєстрацію шлюбу;
  • копію паспорта відповідача;
  • довідку про доходи сторін;
  • довідку про місцеперебування відповідача.

Іноді можуть знадобитися ще відомості про місце навчання, стан здоров’я наприклад, інвалідність) дитини, на яку просите аліменти.

Якщо не маєте даних про те, де живе відповідач та яку зарплату отримує, то тоді в заяві вказуйте просто його місце роботи.

Скільки дитина отримає?

Розмір аліментів залежить від віку дитини і прив’язаний до прожиткових мінімумів. Але законодавством визначені рамки виплат на утримання неповнолітніх.

Мінімальна сума аліментів складає у середньому 900 гривень. А максимальна межа виплат – 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Це 14-18 тисяч гривень.

За невчасну сплату аліментів нарахувується пеня. Якщо є заборгованість більше, як за 3 місяці – можна писати заяву в поліцю про ухилення від сплати допомоги на дитину. Якщо ж аліменти не виплачуються більше 6-ти місяців, то до неплатника починають застосовувати нові каральні санкції.   

Днями, нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект, яким посилила відповідальність батьків за несплату аліментів. Що саме зміниться для неплатників та як їх будуть спонукати платити вчасно, читайте в цьому матеріалі:


Читайте також:

Одне питання: Де можна зробити щеплення від грипу зі знижкою 50 відсотків?

Одне питання: Де зробити закордонний паспорт у Вінниці та області?

Одне питання. Куди дзвонити, якщо сталася біда?

Одне питання. Які є телефони служб таксі у Вінниці

Одне питання: як з Вінниці поїхати до Європи потягом?

Одне питання. Коли можна отримати гроші з субсидії?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Олексій
    ГОНЧАРУК, заголовок слід писати так:

    =============

    Одне питання: що робити, аби діти після розлучення отримували аліменти?

    =============

    Невже ви такі жлобні там і не можете найняти коректора на вичитку ваших «перлів»?

    А секція «Читайте також» взагалі показує всім наскільки все туго у вас з мовою...

    Одне питання: Де можна зробити щеплення від грипу зі знижкою 50 відсотків? Одне питання: Де зробити закордонний паспорт у Вінниці та області?

    Одне питання. Куди дзвонити, якщо сталася біда?

    Одне питання. Які є телефони служб таксі у Вінниці

    Одне питання: як з Вінниці поїхати до Європи потягом?

    Одне питання. Коли можна отримати гроші з субсидії?



    Ну невже так важко сісти і вивчити правила вживання двокрапки? Чи отак настругали абищо і «прокатить»?
  • Daily
    да любая женщина знает и без всяких законов как с мужика вытащить средства а все эти нововведения   лишь очередной способ наживы для армии дармоедов разного  рода чиновников.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Трагічна втрата: на війні загинув 26-річний захисник з Вінниччини photo_camera 20:06 Бабусин секрет жовтої паски: рецептом поділилася дослідниця подільської кухні 19:24 Церкви, в яких вінчався Богун і Старицький. Розповідаємо про п'ять найстаріших храмів Вінниччини photo_camera 19:11 У Вінниці запустять додаткові трамваї та тролейбуси на Великдень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:31 Зарплата 90 тисяч на місяць: які статки у голови Вінницької облради та його заступників? 18:08 На в'їзді до Гнівані у ДТП загинув 77-річний велосипедист 17:30 «З нашої родини у війську 14 чоловіків»: паски для фронту майстриня не рахує і не фотографує 17:19 Ліжка для військових за «космічними» цінами: затримали учасників корупційної схеми photo_camera 17:17 Де і коли освячувати паски у Вінниці. Зібрали адреси храмів 16:48 Шокуюча знахідка на кордоні: чоловіка виявили підвішеним у цистерні з олією photo_camera 16:27 Синоптики про погоду на Великдень та поминальні дні: чого чекати українцям play_circle_filled 16:13 Вбивцю 92-річної пенсіонерки з Козятина засудили на 15 років play_circle_filled 15:58 Мільйонна недбалість у вінницькій колонії: юристу загрожує в'язниця 15:39 Вибух під час бійки у Піщанській громаді: двоє чоловіків травмовані 15:12 Дід Блогер із Високого і його музей: як уламки війни стали частиною новітньої історії України photo_camera 14:30 «Це не наше сміття, але це наше місто»: як молодь прибирала біля Вишенського озера (Пресслужба Сергія Кудлаєнко) 14:16 У Вінниці спалахнули склад на вулиці Гонти та будинок на проїзді Харчовиків photo_camera 13:31 Рецепт до Великодня: Мамина паска завжди найсмачніша, бо вона правильна photo_camera 13:20 Дитяча стоматологія у Вінниці: обирайте кращих дитячих стоматологів! (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up