Виплата аліментів може бути добровільною. Але частіше потрібно примушувати того із батьків, котрий іде із сім’ї, виплачувати саме таку допомогу по утриманню дитини, яка потрібна.
Коли батьки домовилися мирно і один з них згоден сплачувати аліменти, вони йдуть до нотаріуса, де укладають угоду. В ній прописують порядок і способи виплати аліментів.
Запам’ятайте, що розмір аліментів не може бути меншим від того, який був би визначений в судовому порядку. І розірвати вже існуючу угоду можна тільки через суд.
Якщо ж мирно погодити розмір та періодичність сплати аліментів батькам не вдається чи їх узагалі доводиться «вибивати», то є можливість примусового стягнення аліментів – через суд.
Позов до суду із документами подає той із батьків, з яким залишається жити дитина. Позивається у міський (чи районний) суд, за місцем проживання відповідача. Якщо місця проживання відповідача не знаєте – пишіть заяву на стягнення аліментів у службу судових приставів.
У позовній заяві на того з батьків, хто відмовляється виплачувати аліменти, потрібно вказати:
До позовної заяви потрібно докласти такі документи:
Іноді можуть знадобитися ще відомості про місце навчання, стан здоров’я наприклад, інвалідність) дитини, на яку просите аліменти.
Якщо не маєте даних про те, де живе відповідач та яку зарплату отримує, то тоді в заяві вказуйте просто його місце роботи.
Розмір аліментів залежить від віку дитини і прив’язаний до прожиткових мінімумів. Але законодавством визначені рамки виплат на утримання неповнолітніх.
Мінімальна сума аліментів складає у середньому 900 гривень. А максимальна межа виплат – 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Це 14-18 тисяч гривень.
За невчасну сплату аліментів нарахувується пеня. Якщо є заборгованість більше, як за 3 місяці – можна писати заяву в поліцю про ухилення від сплати допомоги на дитину. Якщо ж аліменти не виплачуються більше 6-ти місяців, то до неплатника починають застосовувати нові каральні санкції.
Днями, нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект, яким посилила відповідальність батьків за несплату аліментів. Що саме зміниться для неплатників та як їх будуть спонукати платити вчасно, читайте в цьому матеріалі:
Читайте також:
Одне питання: Де можна зробити щеплення від грипу зі знижкою 50 відсотків?
Одне питання: Де зробити закордонний паспорт у Вінниці та області?
Одне питання. Куди дзвонити, якщо сталася біда?
Одне питання. Які є телефони служб таксі у Вінниці
Одне питання: як з Вінниці поїхати до Європи потягом?
Одне питання. Коли можна отримати гроші з субсидії?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
=============
Одне питання: що робити, аби діти після розлучення отримували аліменти?
=============
Невже ви такі жлобні там і не можете найняти коректора на вичитку ваших «перлів»?
А секція «Читайте також» взагалі показує всім наскільки все туго у вас з мовою...
Одне питання: Де можна зробити щеплення від грипу зі знижкою 50 відсотків? Одне питання: Де зробити закордонний паспорт у Вінниці та області?
Одне питання. Куди дзвонити, якщо сталася біда?
Одне питання. Які є телефони служб таксі у Вінниці
Одне питання: як з Вінниці поїхати до Європи потягом?
Одне питання. Коли можна отримати гроші з субсидії?
Ну невже так важко сісти і вивчити правила вживання двокрапки? Чи отак настругали абищо і «прокатить»?