Двічі в одну річку: чому ми повертаємося до колишніх?
- 3 квітня 2021 р.

- Розставання ніколи не буває легким. Але чому так багато людей знову і знову повертаються до минулих стосунків, навіть коли вони не дуже вдалі?
- Чи варто повертатися до колишніх і що робити з «повсталими з попелу» — читайте рекомендації фахівців.
Коли розрив стосунків трапляється вперше, люди переживають фазу «заперечення». У цей момент людина, якою знехтували, зациклюється на ідеї повернути коханого чи кохану. Партнер, якого кинули, не припиняє кохати людину, насправді він може навіть кохати її ще більше, говорять психологи.
МРТ-сканування мозку у людей, які пережили розлучення, показують активність великої ділянки, яка відповідає за залежність, — діляться фахівці. Саме тому деякі люди у цей період можуть вдаватися до емоційних і драматичних жестів, щоби повернути об'єкт свого бажання.
Пари, які кілька разів розлучаються і сходяться, все ще залежать одне від одного на хімічному рівні, вони не в змозі розійтися, доки ця залежність не згасне.
До відновлення стосунків спонукає й ціла низка обставин. Якщо партнер після розлучення відразу починає зустрічатися з кимось новим, старі почуття стираються швидше, зменшуючи ймовірність повернення.
Однак інші люди можуть відчувати приблизно однаковий рівень пристрасті після розставання, що і змушує їх швидше вибачити своєму партнерові. Бо незалежно від того, скільки часу минуло відтоді, як ви розійшлись, секс із колишнім може здатися фантастичною ідеєю.
Бажання відновити стосунки, навіть якщо не дуже добре в них почувалися, також відчувають люди, які бояться самотності. Тугу за минулим підсилюють соцмережі, в яких ви можете постійно бачити своїх колишніх коханих. Стежити за постами ексів, писати сумні дописи — може перетворитися на нездорову звичку, але кохану людину точно не поверне.
Коучі з розлучень часто радять повністю припинити спілкування зі своїм болісним минулим від 30 днів до 60 днів, а іноді й назавжди. Цей час потрібно використати на роботу над собою. Коли ви будете займатися собою, своїм розвитком, зовнішнім виглядом, людина, що розірвала з вами стосунки сама розпочне слідкувати за вашими акаунтами, і буде прагнути вас повернути.
Жінки залежні від одного партнера
Жінки частіше прагнуть повернутися до колишнього, бо вони більш залежні від постійного партнера. «Мати чоловіка, хоч і поганенького, це краще, ніж бути самотньою», — часто можна почути від наших представниць прекрасної половини.
Відразу після розриву в жінок може виникати розчарування або страх того, що вона вже не знайде людину, яка зможе подарувати їй схожі відчуття, зокрема й сексуальні. Можливо і було важко у спілкуванні та побуті, але колишній партнер так добре знав вас, ваше тіло, окремі його частини та те, що вам подобається в сексі, що важко його відпустити до іншої. Також жінки намагаються втриматися за високий соціальний статус чоловіка. Бо бути королевою в замку це краще, ніж залишитися біля розбитого корита.
Так чи інакше, коли жінка залишає минуле в минулому, починає жити новим життям, займатися улюбленими справами, спілкуватися, насолоджуватися, ходити на побачення, створювати кар’єрні успіхи, чоловік відчуває цю енергію. Енергію життя, позитиву, успіху, задоволення, і тут же з’являється. Наповнена, заряджена жінка знову стає йому цікавою, він прагне її повернути.
Чоловіки в більшості полігамні
Чоловіки часто згадують про свою колишню в той момент, коли з новою щось не заладилося. Тому по частоті появ можна відстежити динаміку його особистого життя, навіть не питаючи його про це.
Часто в таку ситуацію потрапляють одружені чоловіки в віці. Їх приваблює молодість і краса, вони з виром кидаються в нові відносини, а потім отримують сюрприз. Молода дівчина не дуже поспішає пов’язувати себе побутом і шлюбом, їй цікаво проведення часу в ресторанах і на дискотеках, розваги, сексуальний зв’язок. Коли чоловік розуміє, що випрасувані сорочки і гарячі обіди чекають його ще не скоро, йому хочеться повернутися до затишної колишньої.
Якщо ініціатива розриву виходила від чоловіка, а особливо, якщо розриву як такого не було, а він просто віддалився, у нього ще довго зберігається відчуття права володіння цією жінкою. І тоді чоловік з’являється, щоб упевнитися, що її думки і почуття, як і раніше, належать йому.
Якщо жінка любить і чекає — вона належить йому. Якщо жінка ненавидить або страждає — вона належить йому. Саме тому колишній так часто викликає у нас емоційну реакцію. Холоднокровно-доброзичлива байдужість — найстрашніше, що можна виявити до чоловіка. Лише тоді він розуміє, що жінка більше не його.
Якщо раптом ваш колишній почав наполегливо втручатися у ваше життя, то задумайтеся: може бути, причиною тому служить саме власницький інстинкт і звичайні ревнощі? У такому випадку немає сенсу давати йому другий шанс, оскільки, як тільки він відчує, що ви знову стали належати йому, він знову вас кине.
А чи потрібно це вам? Може краще почати нові стосунки? Чи легше відновити вогонь старої тліючої вуглини?
Але якщо ви все також любите його і впевнені в тому, що він дійсно хоче бути з вами, то готуйтеся до того, що над відносинами працювати доведеться обом.
Наталія Задорожнюк, педагог, психолог, гештальт-терапевт
Чому повертаються до колишніх? Перше — закрити гештальт. Простими словами поставити крапку.
А якщо ще й на додачу страх і невміння будувати відносини по-іншому (кульгає творче пристосування), то безпечніше повернутися в «старі», де ти вже знаєш всі небезпеки і мінуси, ніж будувати нові. Шрами ниють, але не кровоточать.
Друге — пам'ять вибіркова. Для самозбереження психіки добре прописуються приємні спогади. В них і хочеться повернутися, при цьому витісняючи з архівів всі складнощі і біль.
Щоб допомогти психіці завершити розпочатий процес, потрібно задуматися над тим, яка потреба не була задоволена — чого так сильно хотілося і чи можна це якось дати собі зараз, пофантазувати, як все могло б бути по-іншому, прислухатися до себе.
Якщо минуло вже багато часу, а ситуація все ще залишається значущою, і образ людини з минулого не дозволяє вам рухатися далі і будувати нові відносини, і ви ніби живете, весь час озираючись на колишнього партнера, то схоже, психіці все ще чогось бракує, щоб завершити ситуацію. Коли власні спроби не дали потрібного результату, тоді потрібно буде звернутися за допомогою до фахівця.
Читайте також:
Шалений секс не в ліжку. ТОП незвичайних та екстремальних місць для кохання
ВІН І ВОНА. Піймати на зраді за першими ознаками невірності вашої половинки
Секс на першому побаченні: початок стосунків чи їх завершення?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
тахир горняк 23 квітня 2025 р.Цiкаво, дякую за такi поради.спогади все крутяться в головi напевно я ще не вiдпустив īx☺☺☺
-
Дмитрий Цирульник 4 квітня 2021 р.Дякую за статтю і пояснення. А що таке «творче пристосування» і як його... проімпрувити?
-
Svyatoslav Usatyuk 4 квітня 2021 р.ХВахівці з розставання?)))