Театр

Креативну постановку «Калігула» Олександра Ковшуна визнали кращою серед вистав понад 17 країн світу на III-му Багдадському міжнародному театральному фестивалі. Про паралелі між повоєнним Іраком і війною в Україні, потужність арабського театрального мистецтва, кооперацію акторів Харківського «Березолю» і Вінницького театру ім. Садовського та майбутні постановки знаменитий режисер розказав ексклюзивно для RIA.

Їм аплодували, стоячи! А литовський диригент не хотів і на мить випускати із рук особливий подарунок — прапор України із надписом від волонтерів «Привіт із Вінниці!» Про незабутні, зворушливі моменти гастролей Вінницького театру ім. Садовського у Литві ексклюзивно для RIA розказали тенор Володимир Холкін та акторка Ольга Буга.

Для своїх колег-артистів, які зараз боронять Україну у лавах ЗСУ, та для всіх захисників і захисниць садовці записали зворушливе відео — вірш-подяку. А також передали вітання від друзів із Литви — оркестру Паневезького музичного театру.

Він блискуче продовжив славетну театральну династію своєї знаменитої родини, яка триває понад 200 років! Народного артиста України, легенду вітчизняного театру та провідного актора Національного театру імені Івана Франка побачимо у Вінниці сьогодні, 18 вересня, о 18.00 у театрі ім. Садовського у яскравій комедії «Жінка над нами».

Гучними оваціями і вигуками «Слава Україні!» зустріли глядачі відкриття 89-го театрального сезону Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Зараз триває тиждень вистав української класики і вітчизняних сучасних авторів. А далі, як розказав директор театру Володимир Лозовський, садовці порадують двома, а, може, і трьома (!) прем’єрами до кінця цього року і поїдуть у 10-денний тур у Польщу й Литву на підтримку Збройних сил України.

Актори Вінницького театру ім. Садовського і Харківського театру ім. Шевченка зірвали шквал овацій на міжнародному театральному фестивалі у Кракові! Режисерка драми «Я б тобі небо прихилив» Оксана Бандура та постановник вистави «Хлібне перемир’я» Олександр Ковшун поділилися незабутніми враженнями від гастролей у Польщі.

Улюблена акторка і телеведуча 18 вересня приїде у Вінницю із прем’єрою яскравої комедії «Жінка над нами». Перед своїм приїздом Лілія Ребрик поділилася, як під час війни заново вчиться радіти кожному дню. За девіз узяла вірш своєї підписниці: «Якщо живі — треба жити».

Головна режисерка Вінницького театру імені Садовського Таїса Славінська у інтерв’ю «20 хвилин» розказала про акторів балету, які пішли на фронт, волонтерство і маскувальні сітки, які у підвалі театру плели майже всією трупою, благодійні вистави у бомбосховищі та виступи у військових частинах, прем’єри, які відбулися попри карантин і війну, та ставку на все українське у новому сезоні.

«Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі! Ти — це твої дії і немає іншого тебе. Треба багато що пережити, аби стати людиною». Вистава «Народжений з крилами» про життя, філософію та кохання геніального світового класика і льотчика Антуана де Сент-Екзюпері вражає світлом, мудрістю і паралелями з сучасними реаліями в Україні. Актори із Вінниці, Харкова і Києва розказали, як із початку повномасштабної війни створювали дивовижний ліричний спектакль для тих, хто вміє бачити серцем.   

Про те, як війна змінила підходи до вистав, любов зіркових артистів до Вінниці і який потужний скачок чекає український театр, який зараз буде жорстокіший, чесніший і відвертіший. В ексклюзивному інтерв’ю «20 хвилин» розказав відомий режисер-постановник та художній керівник київського Малого театру Дмитро Весельський.

keyboard_arrow_up