Світові лідери брейкінгу підтримали відкритий вінницький чемпіонат «Ватра»

Світові лідери брейкінгу підтримали відкритий вінницький чемпіонат «Ватра»
  • Від вуличної культури — до олімпійського виду спорту. Брейкданс пройшов значний шлях.
  • Вражаючі танцювальні батли кращих брейкерів України можна було побачити 28 січня у Вінниці, на відкритому чемпіонаті «Ватра». 

Змагання інформаційно підтримали бі-бої, які є світовими лідерами брейкдансу. Зокрема, вони записали відеопривітання для учасників «Ватри». Співорганізаторами чемпіонату виступили обласні федерація брейкінгу і відділення НОК України.    

На чемпіонаті запалювали бі-бої і бі-гьорлз. В батлах взяли участь понад 120 спортсменів із Києва, Житомира, Тернополя, Чернівців, Хмельницького і міста над Бугом. Серед них були й два члени збірної України, які потенційно можуть представити нашу країну на Олімпіаді-2024.

Судді із різних міст виявилися доволі кваліфікованими. Адже вони у свій час були чемпіонами і призерами України, Європи і світу. Чемпіони «Ватри» у чотирьох категоріях отримували непогані грошові призи. Також найкращим спортсменам вручали нагороди обласного відділення НОКУ, а всі охочі взяли участь у традиційній «Оlimpic Lab» («Олімпійській лабораторії»).

Відео дня

— Приємно, що відома медійна особистість Олександр Теренчук опікується федерацією брейкінгу. Це значить, що всі місцеві змагання проходитимуть на високому рівні. Взагалі наше відділення готове підтримувати будь-які починання федерацій із молодих олімпійських видів спорту. І не лише з брейкінгу, але й з лакросу, флаг-футболу, скейтбордингу тощо. Також готові допомогти розвитку кіберспорту на Вінниччині, — сказав виконавчий директор обласного відділення НОКУ Сергій Пліхта.           

У Вінниці бі-гьорл небагато

17-річний львів’янин Ілля Мащенко є дворазовим чемпіоном України, переможцем міжнародних змагань серед аматорів. У Вінниці юнак змагався проти дорослих. Майже всі суперники були старші за нього.

— Але мене це не хвилює. Навпаки, у мене краще працює дихальна система, ніж у дорослих конкурентів. Маю й добру витривалість. Для підготовки номера щось придумую своє. Із тих елементів, якими надихаюсь від бі-боїв світового рівня — Страйпса і Віктора (обидва —  США), Дена (Україна), — розповів Ілля Мащенко

Наразі двоє вінницьких брейкерів входять до збірної України.  Це Григорій Власко (бі-бой Грег) і Оксана Кондратюк, дворазова призерка всеукраїнських чемпіонатів. У Вінниці бі-гьорл взагалі небагато, близько десятка. До війни було більше.  

— Займаюся брейкінгом три роки. До цього десять років захоплювалася естрадними танцями, тобто вже мала відповідну фізичну підготовку. Для перемоги на змаганнях також потрібні музикальність, гнучкість і оригінальність, — розповіла 16-річна Оксана.

Станемо столицею брейкінгу?

Останнім часом у Вінниці відомий всім брейк-данс отримав «друге дихання». І не лише через те, що він у 2021 році набув статусу олімпійського виду спорту. Але й тому, що обласну федерацію брейкінгу очолив відомий телеактор, гуморист і ведучий Олександр Теренчук. Його 13-річний син Тимур займається брейкдансом, має псевдо «бі-бой Тім-Тім». Тому цікавість ноумена до цього виду спорту не є випадковою.     

 — Я люблю все те, що має якість. Тому вирішив підвищити рівень розвитку брейкінгу на Вінниччині. Вирішив, що тренери нехай займаються своєю справою. А організаційними питаннями і переговорами із партнерами нехай опікуються ті, хто може це потягнути, — сказав Олександр Теренчук. 

Він разом із однодумцями прагне, щоб Вінниця із часом стала столицею брейкінгу.

— Потім плануємо провести у Вінниці чемпіонат або Кубок України. Зараз запросили на змагання сильних спортсменів із різних регіонів, щоб подивитися їхній рівень, — додав Олександр Теренчук.

Президент обласної федерації нагадав, що сьогодні у Вінниці одразу п’ять студій популяризують брейк-данс. Дітей навчають вісім тренерів у Вінниці і один – у Гайсині. Також планується відродження осередків у Жмеринці і Козятині, де є кваліфіковані бі-бої.

Тренер із Вінниці Віталій Ільчук має стаж 22 роки. Каже, що в зв’язку із тим, що брейкінг став олімпійським видом, це збільшує зацікавленість до нього у батьків юних спортсменів.

— Коли ми тільки починали культивувати цей вид спорту, було багато супротиву від батьків. Мовляв, це несерйозне заняття, дворова культура. Зараз всі ставляться до брейкінгу інакше. Бо із нього проводяться навіть престижні світові змагання, — наголосив Віталій Ільчук.


Читайте також:

Голова обласної федерації бразильського джиу-джитсу Єгор Лебідь отримав чорний пояс

Зробити Вінницю столицею брейкінгу планує президент федерації брейк-дансу Олександр Теренчук

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up