Зробити Вінницю столицею брейкінгу планує президент федерації брейк-дансу Олександр Теренчук

- У Вінниці вперше розіграють відкритий Кубок області з олімпійського брейкінгу.
- Президент федерації брейк-дансу Вінниччини, відомий актор та шоумен Олександр Теренчук, розповів про Кубок області та розвиток нового олімпійського виду спорту.
Брейкінг або ж брейк дансінг — це різновид танцю, який зародився в 1970-х у нью-йоркському районі Бронкс. Він поєднує в собі елементи хіп-хопу й акробатичні рухи, а також потребує неабиякого атлетизму. З тих пір танець полонив увесь світ.
Цьогоріч брейкінг вперше дебютує як офіційний олімпійський вид спорту на Олімпіаді-2024. Вона відбудеться у Парижі (Франція) з 26 липня по 11 серпня. Саме там буде вперше представлена збірна України з брейкінгу.
У зв'язку з цим у 2023 році створили Федерацію брейк-дансу Вінниччини, яка підписала договір про співпрацю з обласним відділенням НОК України. Президентом федерації став відомий актор та шоумен Олександр Теренчук.
Кубок області з олімпійського брейкінгу
Вже на цих вихідних обласне відділення НОК України спільно з федерацією брейк-дансу Вінниччини вперше проведуть відкритий Кубок області з олімпійського брейкінгу. За словами організаторів, це буде історична подія для нашого міста. Адже серед суддів та учасників змагань будуть члени збірної України.
Змагання мають назву «Ватра». Вони відбудуться 28 січня в концертній залі ресторану «МонБлан». За словами організаторів, це буде один із найкращих чемпіонатів в Україні, який вперше відбудеться так потужно у Вінниці.
— Між танцівниками у батлі відбувається справжнє полум’я енергії та сили, — розповідає Олександр Теренчук. — Назва саме така, адже ми націлені на розвиток культури та обмін енергією між танцівниками. До речі, рекордною є призова сума, за перемогу в головній категорії 1х1 PRO — 300 доларів.
Вінниця заявила про себе гучно
За словами президента федерації брейк-дансу Вінниччини, заявивши про себе ми підняли на бум всю Україну.
— Брейкінгом у нас займається людей чимало, і лише Вінниця заявила про себе так гучно, — каже Теренчук. — Ми перші після Києва створили федерацію і вступили в НОК. Після нас почався всеукраїнський бум. Вже вперше у Львові 10-11 лютого відбудеться з'їзд брейкінг культури України.
Головна мета для федерації брейк-дансу Вінниччини зараз — популяризація брейкінгу як виду спорту, культури та здорового способу життя.
— Брейк-данс донедавна був танцювальною культурою, — говорить керівник спортивної федерації. — Кілька років, як він олімпійський вид спорту. Наші діти брали участь у змаганнях, але спортивних розрядів вони не отримували. Я запропонував Олімпійському комітету подати всі документи, щоб діти отримували звання, щоб вони досягали рівня і успіху. Подали документи, зробили громадську організацію, придумали план дій і так поступово рухаємось.
Серед глобальних планів федерації брейк-дансу Вінниччини — зробити наше місто столицею брейкінгу. Плани на найближче майбутнє такі:
- відкритий чемпіонат області з брейкінгу — два рази на рік,
- відкритий літній кубок з брейкінгу (м.Вінниця, Площа Європейська) — орієнтовно червень або серпень,
- літній дитячий брейкінг-табір — орієнтовно липень,
- участь в усіх олімпійських обласних проектах, запланованих на 2024 рік,
- чемпіонат області серед початківців,
- майстер класи з брейкінгу (раз на місяць).
Чому саме Олександр Теренчук?
Брейкінг для Олександра Теренчука — не пусте слово. Син шоумена Тимур вже вісім років займається брейкінгом, входить в десятку бібоїв України у своїй віковій категорії. Крім того сам Олександр в минулому спортсмен, а за освітою — вчитель з фізвиховання.
— Мене часто питають, чому я, — каже президент федерації. — По-перше, мені набридло, що у нас нічого не робиться у Вінниці стосовно організації цього олімпійського виду спорту. І я його полюбив через любов до своєї дитини, тому що це Тимур обожнює. Плюс я закінчив факультет фізичного виховання, тому в мене є розуміння і бачення того, як вибудовуються базові періоди підготовки, як працювати зі спортсменами, як їх мотивувати. Це всередині мене, оскільки сам бувший спортсмен.
За словами Олександра Теренчука, брейкінг у Вінниці донедавна був розвинений з точки зору ком'юніті. Але підтримки міста, області не було, не афішувався і не висвітлювався він в медіа просторі, навіть коли він не був спортом.
— Бібої вміють танцювати, займатися з дітьми, але вони не знають, в які двері ввійти, щоб організувати щось масштабне. Зараз завдяки моїй медіа підтримці ми це все популяризуємо. Ми розуміємо, що в Україні війна, і я не сподіваюся на допомогу влади, лише підтримку. Для проведення різних заходів буду намагатися підключити партнерів. Я в федерації працюю не один, а в тандемі з трьома заступниками: це два тренера і власник студії. Вони розповідають свої відчуття, як це має бути. Я викладаю ідеї на папір і перетворюю все в механіку — процеси, які мають рухати цей новий вид олімпійського спорту далі.
Читайте також:
Анатолій Вальчук шукав Узєлкова по підвалах і тягнув на бокс. Триває турнір його пам'яті
У родині вінничан Тимчишиних — четверо чемпіонів із пауерліфтингу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
🙄☝️