Спорт для відчайдухів. На маунтенбайк запрошують вінничан віком від десяти років

Спорт для відчайдухів. На маунтенбайк запрошують вінничан віком від десяти років
  • У Вінниці останнім часом почали стабільно зростати результати маунтенбайкерів.
  • Це красномовно засвідчили підсумки фінальних змагань чемпіонату України з маунтенбайку, тобто гірського велоспорту. 

Вони проходили впродовж  трьох днів на трасі мотокросу в парковій зоні «Кемпінг» у місті Чернівці. На спортивну подію з’їхались 120 найсильніших спортсменів України з 16 команд, в тому числі із Луганська і Донецька.

Вихованці Вінницької спортшколи №3 вибороли три золоті, по дві срібні і бронзові медалі. Зокрема, серед юніорів у шорт-треку чемпіоном став Володимир Обухівський, у крос-кантрі — Владислав Макаров, у елімінаторі —  Олександр Дмитрик.

Володимир Обухівський сказав, що чемпіонат був неймовірним випробуванням для усіх.

Відео дня

— Було чудово змагатися з такими сильними суперниками та відчувати підтримку вболівальників на кожному етапі. З нетерпінням чекаю на наступні змагання та готовий працювати ще більше, щоб досягти нових вершин у маунтенбайку, — прокоментував Володимир Обухівський. 

Старший тренер з велоспорту третьої вінницької спортшколи, тренер вищої категорії Володимир Липкань назвав причину покращення результатів наших маунтенбайкерів. 

— Провідні спортсмени постійно тренувалися під моїм керівництвом чотири роки поспіль, незважаючи на пандемію і війну. Тому на цьому змагання ми маємо більше призерів, ніж збірна України, яка готувалася за кордоном. В її складі був Володимир Обухівський, — поділився Володимир Липкань.  

До цього вінничани не мали таких серйозних успіхів у маунтенбайку, за виключенням іншого вихованця Володимира Липканя Дмитра Титаренка. Він - чемпіон України, переможець низки міжнародних змагань, майстер спорту міжнародного класу, учасник чемпіонатів світу та Європи. І є реальним кандидатом на Олімпійські ігри-2024. Щоправда, Дмитро Титаренко нині виступає за Кам’янець-Подільський (Хмельницька область), бо там одружився і залишився жити. 

Коли починати

У Вінниці маунтенбайку навчають три тренери. Окрім Володимира Липканя, це відома чемпіонка Надія Коваленко і директор спортшколи № 3 Людмила Маршук. Тренування відбуваються у Сабарівському лісі, на трасі біля Сокиринців тощо.

— Чергуємо заняття на шосейній трасі, в горах і в лісі. На всеукраїнських і особливо на міжнародних змаганнях траси є ще більш складними. Там спортсмени під час 70-метрового спуску стрибають тричі. Тобто наш вид спорту —  для відчайдухів. Травми бувають, але у підготовлених людей — нечасто, —  сказав Володимир Липкань.

Наставники запрошують на тренування юнаків і дівчат віком від десяти років. 15-річних, приміром, також можуть взяти, якщо це фізично підготовлена людина, яка раніше займалася іншим видом спорту. 

— Взагалі 15 років —  це пізно для початку занять. Адже маунтенбайк —  технічно складний вид спорту. У ньому треба стрибати, долати перешкоди. Тому краще починати в юному віці. Іноді вже восьмирічні спортсмени можуть демонструвати чудові трюки, — наголосив Володимир Липкань. 

  

Про вид спорту

Маунтенбайк (англ. mountain biking) — вид спорту, що включає їзду на велосипеді бездоріжжям, зазвичай пересіченою місцевістю за допомогою спеціального обладнаного гірського або гібридного дорожнього велосипеда. Зазвичай гірські велосипеди мають загальні характеристики, призначені забезпечити витривалість на поганій дорозі: широкі шорсткі шини, товсті трубки рами, амортизатори на передній вилці або на обох. В результаті гірський велосипед важить помітно більше дорожнього.

Зазвичай маунтенбайк поділяють на чотири категорії: крос-кантрі, швидкісний спуск, фрирайд і тріал/їзда вулицями. Кожна характеризується певним типом самосвідомості спортсмена, типами велосипедів та додаткового обладнання.

Це індивідуальний вид спорту, що вимагає витривалості, здібностей управління та ремонту велосипеда та здатності покладатися на себе. Ним можна займатися всюди — від подвір'я до ґрунтової дороги. Але здебільшого гірські велосипедисти вибирають бездоріжжя, погані ґрунтові дороги або вузькі стежки через ліси, гори та поля.

Багато аспектів гірського велоспорту більше нагадують біг стежками, ніж звичайний велоспорт. Оскільки велосипедисти часто опиняються далеко від цивілізації, в цьому спорті існує велика частка етики та покладання на себе. Велосипедисти повинні бути здатними відремонтувати дрібні поломки свого велосипеда (такі, як проколота шина), ризикуючи інакше опинитися далеко від допомоги. Цей ризик, проте, додає динаміки спорту. В результаті часто бувають групові поїздки, особливо на довгих шляхах.

Довідка RIA/20 хвилин

Запис на тренування з маунтенбайку у Вінниці відбувається за телефоном: 067-795-00-83 (тренер Володимир Липкань). Заняття є безкоштовними.    

Новачки повинні мати власний гірський велосипед (30 — 40 тисяч гривень). Провідні вінницькі маунтенбайкери отримують сучасний інвентар міжнародного рівня (250 — 300 тисяч гривень) безкоштовно.

Спеціальні захисні костюми потрібні лише для швидкісних спусків. А ось для виступів у олімпійському виді крос-кантрі достатньої мати звичайний шолом і спортивну форму.       

Читайте також:

Спорт для відчайдухів. На маунтенбайк запрошують вінничан віком від десяти років

«Нива» вдома поступилася «Чайці» із Петропавлівської Борщагівки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up